Polecane posty

west    46

Za około 88zł/ha Alert 1l + Lotus 0,3l tak będzie chyba najtaniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon0102    23

A ja na T1 w tym roku zastosuję Lotus 0.4l + Duett Ultra 0.4l + Mirage 0.7l Tylko nie mówcie mi że Duett Ultra nie nadaje sie na pierwszy zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Leander nie ma w pszenżycie. Natomiast nie znalazłem w ogóle fenpropidyny zarejestrowanej w pszenżycie.

 

Tilt Turbo posada taka sub i ma rejestracje w pszenżycie bodajże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon0102    23

W porównaniu z Capalo, Inputem czy Wirtuoz + Kendo ( sam wirtuoz jest za słaby na mączniaka ) cena jest zadawalająca a rezultaty o wiele lepsze. Sprawdzone we własnym gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

W porównaniu z Capalo, Inputem czy Wirtuoz + Kendo ( sam wirtuoz jest za słaby na mączniaka ) cena jest zadawalająca a rezultaty o wiele lepsze. Sprawdzone we własnym gospodarstwie.

wirtuoz za slaby na maczniaka?pierwsze slysze.stosowales wogole wirtuoza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Wirtuoz ma przecież sub na maczniaka proquinazid zapobiegającą, być moze dragon stosowałeś jak już był znacznie przekroczony próg szkodliwości i nie podziałało wtedy super wyniszczy tobie fenporpidyna.

Duett nadaje się że tak powiem tylko w połowie a nawet mniej na T1 bo nie zwalczy tobie łamliwości tylko zgorzej który powinna zwalczyć zaprawa raczej to ta sub z grupy benzymidazoli, a epoksykonazol bedzie zwalaczał septorioze i choroby na T2 więc gdzie tu się nadaje tak naprawde??

 

Co do Inputu niemam zastrzeżen tylko cena troche wysoka, a w sprawie capalo juz pisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

ile dawales wirtuoza. u mnie w dawce 1l nie znalazlem maczniaka do liscia flagowego,a rok byl bardzo mokry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon0102    23

Dlatego jest zastosowany Mirage który poradzi sobie z łamliwością. Duett częściowo działa na T1 i jest zabezpieczeniem przed chorobami na T2. Planuję tylko dwa zabiegi T1 i T3. Chociaż czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Input musi mieć dodatek na mączniaka w odmianach podatnych co nawet nieoficjalnie przedstawiciele bayera zalecają a wtedy cena robi się jeszcze bardziej kosmiczna

 

Dragon trochę mało epoksykonazolu żeby działał na t1 i zabezpieczał t2 a Ty chcesz skoczyć na t3.

Ja uważam,że dużo bardziej ważniejsze jest t2 a w myślach można t3 próbować darować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zgadzam się z Sylwi do inputu musi być dodatek na mączniaka,u mnie najlepiej sprawdza się talius z tym że obniżam dawkę inputu do 0,7-0,8 i talius 0,1 cena jest porównywalna , mieszanka sprawdzona od 3 lat .to samo robie z fandango 0,7-0,8 z tą różnicą że dokładam w to miejsce 100gr epoksy.koszt nieco ponad 300 zł,może nie najtańsze ale naprawdę skuteczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Dlatego jest zastosowany Mirage który poradzi sobie z łamliwością. Duett częściowo działa na T1 i jest zabezpieczeniem przed chorobami na T2. Planuję tylko dwa zabiegi T1 i T3. Chociaż czas pokaże.

 

Co to niby Duett ma trzymać ci od strzelania w zdzbło aż do kłosa, nierealne.

 

Czemu uważacie że protikonazol nie podziała na mączniaka? Może mieliście zbyt gęsty łan albo jak pisał sławek do tego mokro.

 

@szymon nie myślałeś żeby np samym epoksykonazolem pojechać w T2??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czemu nie .można sam epoksy na t2 jeżeli planujesz t3 a t3 to ze 3 lata udaje mi sie nie pryskać.

 

czemu nie .można sam epoksy na t2 jeżeli planujesz t3 a t3 to ze 3 lata udaje mi sie nie pryskać.

protiokonazol działa na mączniaka wyniszczająco ale słabo zapobiegawczo dlatego dodatek taliusa

 

ciekawi mnie czy ktoś z was stosował seguris, to może być ciekawa alternatywa dla strobiluryn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

A ja na T1 w tym roku zastosuję Lotus 0.4l + Duett Ultra 0.4l + Mirage 0.7l Tylko nie mówcie mi że Duett Ultra nie nadaje sie na pierwszy zabieg.

 

To prawda, nie polecamy Duettu Ultra na T1. Proszę zapoznać się z nowym produktem polecanym na T1 Duett Star


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

aviator moze nie dokonca byc skuteczny na maczniaka.pasowaloby dorzucic talius.jaka masz oferte na ten pakiet ze jakos tanio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Tego nikt niewie, jak bedzie pogoda sprzyjająca rozwojowi fuzariozy to pewnie T3 niewykluczone.

Duett Star to powinien sobie poradzić w T2 jak w T1 zabezpieczysz od maczniaka.

 

@BASF chyba nie sądzicie że Duett Star nadaje się na T1 solo??

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Rolnictwo musi być pasją żeby na forum i stronach do tego przeznaczonych rano i wieczorem siedzieć.

Kolego Akacja możesz ujawnić swój plan fungicydowy ? czy to lekko tajne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Witam. Potrzebuje rady. Chodzi o wybór fungicydu. Uprawiam pszenice ozimą i żyto hybrydowe ozime. Żyto siane 1 raz od przeszło 10 lat chociaż sąsiad na polu obok sieje corocznie żyto u mnie płodozmian wyglądał mn.w tak rzepak- pszenica ozima- pszenica jara bądz rzepak ziemie IIIa-IVb średnie i lekkie. mam zamiar zastosowac ochrone po raz pierwszy na t1 topsin na t2 artea lub zestaw input+fandando na t1 t2. co będzie lepszym wyborem bo różnica w cenie jest niewielka. patogen najczęściej atakujący u mnie to łamliwośc podstawy. a na lżejszych glebach choroby kłosa + łamliwośc+choroby liścia. Chodzi mi o ochrone żyta jak i pszenicy. Prosze o rade.

Edytowano przez BENNY82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon0102    23

W uprawie żyta hybrydowego Ballistic stosowałem T1 Capalo 1.5l i na kłos przed kwitnieniem Duett Ultra 0.6l plon 10t z ha. W tym roku żyto odmiana Sklatio SU na kłos Falcon 0.6l na T1 Capalo 1.5 lub Menara 0.4l + Lotus 0.4l + Mirage 0.7l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj