Polecane posty

jack83    28

orius na t1 to pomyłka.mieszanina tomka jak najbardziej jesli nie zakładamy superplonów jak najbardziej ekonomicznie uzasadniona.

pryskaj możliwie wcześnie w myśl zasady ze lepiej zapobiegać niż leczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Tomek90 ale Bumper Super stosuje się w póżnijeszej fazie a co myślisz o: Leander 750 EC - 0,5 l/ha + Orius 250 EW - 1 l/ha bo zauważyłem, że występuje mączniak i częściowo rdza brunatna a w jakim terminie można pryskać ?

 

Niema w tym niczego w miarę dobrze zwalczającego podstawe zdzbła, Orius jak juz to T2-T3 jak dla mnie. W tamtym roku poszedł sam Bumper Super podstawa zdrowa tylko brakowało czegoś na mączniaka chodz nie było gęsto siane.

 

@basf 1.4l/ha capalo chyba przy za***istym przedplonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew64003    1

Witam wszystkich:) czy ktoś z was próbował stosować Pictor 400sc w zbożach albo w burakach cukrowych pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

@Tomek90 posłucham Twojej rady i zastosuje Bumper Super 0.9l+0.5l Leander tylko tak w jakiej fazie zastosować, o jakiej porze dnia i czy do fungicydów można dodać herbicydy lub odżywki + siarczan magnezu i czy Twoja propozycja nadaje się na pszenice, żyto, pszenżyto, jęczmień jary i ewentualnie owies ? Z góry dziękuje za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Zależy na ile zabiegów się nastawiasz, ale do pierwszego kolanka najpóźniej. Staraj się obserwować roślinki czy niema chorób. O jakiej porze dnia, są rożnie opinie że gdy najcieplej albo wieczorem, w tamtym roku pryskaliśmy jak tylko zeszła rosa ale w tym myśle pod wieczór starać się pryskać. Herbicydy staraj się stosować osobno, chyba że z jakimś środkiem można mieszać, ogólnie to najpierw i tak bedziesz pozbywał sie chwastów a potem zabieg fungicydem. Fungicyd+odżywka+siarczan magnezu jak najbardziej. Na pszenica i pszenżyto stosowaliśmy w tamtym roku myśle że na żyto też bez problemu tylko termin może być inny. Na jęczmien trzeba szukać czegoś innego chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Jeśli stosujesz ccc mozesz rowniez do tego dodac i na 1 kolanko psiknac tym koktailem tez jeszcze nie powinno byc za późno chociaz maczniak moze juz sie pojawiac jeśli dobrze rozwinieta plantacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor111447    1

Witam.

szukam dobrego fungicydu głowie chroniacego ZYTO przed choroba podstawy zdzbła.

Chodzi mi rowniez o to aby było to w mozliwie najmniejszych opakowaniach.

Mam 1 ha ziemi zakupionej na ktorej przesadził poprzedni własciciel z norma wysiewu znaczaca i nie chce połozyc łanu.Planuje daz 100kg/N/ha no i ccc+moddus +jakis fungicyd na 1 kolanko.

 

Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Co myślicie o takiej ochronie tilt turbo 0.7l+mirage 0.7l

propikonazol 87.5 g

fenopropidyna 315 g

prochloraz 315 g

Koszt zabiegu około 120 zł zabieg na pszenzyto. Jak myslicie bedzie czysto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

co powiecie o o środku Tilt Turbo na liśc flagowy, powiedział mi sprzedawca że to środek z górnej półki cena 112za litr,w domu znalazłem Topsin500 i sprzedawca powiedział mi że śmiało mogę go zastosowac, na pierwszy zabieg razem z odżywką Nurricomplex 18-18-18 (10zł kg), tylko zdziwiło mnie to ze antywylegacz płynny kazał mi zastosowac osobno, i za bardzo teraz tego nie wiem jak ogarnąc co pierwsze a co ostatnie do tego dochodzi jeszcze atribut+ mustang, i chciałem jeszcze mocznik z siarczanem magnezu i wychodzi mi 5 zabiegów moze powiem mi ktoś co pierwsze a co ostatnie? Ja bym tak zrobił: 1-herbicyd 2antywylegacz (2l-400wody) 3 topsin i odżywka ,4 mocznik i siarczan magnezu,5 tilt turbo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel21990    0

Witam. Czy taki plan ochrony pszenicy ozimej będzie dobry?

T1 Mirage 450 EC

T2 Bumper 250 EC

T3 Duett Ultra 475 SC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

na t1 daj bumpre+mirage a jesli chcesz dobrze miec chroniona podstawe to leander jeszcze na t2 mozesz falcon a na t3 tebukonazol wtedy bd w miare ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

widzę kolega z moich okolic, Topsin... pewnie sprzedawca ze Szczucina, wszystkim poleca ten Topsin, jak dla mnie średni wybór, antywylegacz stosuje razem z fungicydem i jest ok, jak większość kolegów tutaj. Ja zastosuje prawdopodobnie (w zależności od warunków pogodowych) zastosuje T1 Tilt Turbo 0,6 + Mirage 0,6; T2 Duet Ultra 0,6; T3 Falcon 0,6. Ale chodzi mi pogłowie pomysł, zastąpienia T2 i 3 jednym zabiegiem Fandango, cenowo wyjdzie podobnie, a mniej jazdy, tylko moje pytanie do doświadczonych utrzyma zdrową rośline od zastosowania do zbioru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Witam. Czy taki plan ochrony pszenicy ozimej będzie dobry?

T1 Mirage 450 EC

T2 Bumper 250 EC

T3 Duett Ultra 475 SC

proponuje Ci dać tak

prochloraz na t1 (mirage , prorok ,promax itd...)

plus morfolina (tern ,instinct leander itp)

na t2 epoksykonazol +tertrakonazol ewantualnie tiofanat)

na t3 tebukonazol

tanio i skutecznie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

masz racje kolego młody17 sprzedawca ze Szczucina. To kiepski jest tilt turbo? i topsin? Nigdy nie stosowałem fungicydów i jak w tym roku zastosuje 2 to i tak duzo:) a jak zda egzamin to w nastepnym roku pomyślimy co czymś lepszym. Ja chyba zastosuje topsin razem z antywylegaczem a odżywke osobno w 3 zabiegu z mocznikiem i magnezem a na 4 zabieg pójdzie ten tilt turbo i razem bedzie 4 zabiegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

widzę kolega z moich okolic, Topsin... pewnie sprzedawca ze Szczucina, wszystkim poleca ten Topsin, jak dla mnie średni wybór, antywylegacz stosuje razem z fungicydem i jest ok, jak większość kolegów tutaj. Ja zastosuje prawdopodobnie (w zależności od warunków pogodowych) zastosuje T1 Tilt Turbo 0,6 + Mirage 0,6; T2 Duet Ultra 0,6; T3 Falcon 0,6. Ale chodzi mi pogłowie pomysł, zastąpienia T2 i 3 jednym zabiegiem Fandango, cenowo wyjdzie podobnie, a mniej jazdy, tylko moje pytanie do doświadczonych utrzyma zdrową rośline od zastosowania do zbioru?

za slabe t1 planujesz.fandango stosuje sie w fazie kloszenia.tilt z mirage nie dociagna ochrony do tej fazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

kolego Sławek, a jak myślisz dodatek epoksykonazolu np. Rubric 0,5l do T1 wspomoże ochrone do momentu zastosowania Fandango. Wtedy cena 1 zabiegu to ok 130 zł. @lebek nie twierdzę, że Tilt Turbo jest zły, natomiast co do Topsinu mam mieszane uczucia. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

na temat dobrych fungicydow pisane bylo wczesniej.triazole dzialaja okolo 3 tygodnie.twoja propozycja na t1 to do ukazania sie liscia flagowego moze by dzialala.z doswiadczenia moge polecic ci capalo 1.4 l a pozniej fandango 1 l.taka kombinacja dzialala u mnie dobrze.wazny jest jaki miales przedplon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

No ale sławek te fandango dajesz też w fazie kłoszenia? Po mojemu to i capalo nie dociągnie do tej fazy, do liścia flagowego owszem i wtedy można zastosować te fandango.

 

@młody17 mało prochlorazu daj z 2-3 setki więcej jak już, a czy fandango dociągnie nikt tego nie powie bo jak bedzie parno to presja chorób się zwiekszy i trzeba bedzie ratować plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

dzialanie capalo i fandango opisalem z wlasnego doswiadczenia.fandango stosowalem zaraz po wykloszeniu.przedplon rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

jeśli podana przez kolege Sławka metoda 2 zabiegowa, to nie ma sensu bawić się w 3 bo wyjdzie może 20-30 zł taniej, nie licząc kosztów wykonania 3 zabiegu, wody, paliwa, czasu, czyli w sumie na jedno wychodzi. Przedpon u mnie to mieszaka jara, gorczyca, ziemniaki, kapusta. Myślę, że przy normalnych warunakach pogodowych system się sprawdzi, ewentualnie dać Fandango na liść flagowy tuż przed kłoszeniem. Może się komuś przyda, tak na szybko liczone: Capallo 1,4l + Fandango 1l = 340zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

capalo mozesz zamienic na wirtuoza.dawka wirtuoza 1l trzyma do liscia flagowego.w pelnej dawce 1.25 l do poczatku kloszenia powinien wytrzymac wirtuoz.koszt podobny do capalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Według mnie niema sensu Fandango na kłos tylko na liść flagowy bedzie już chronić od DTR i septorioz. Może i młody jestem ale nie widziałem jeszcze ochrony z pominięciem T2, T3 owszem.

 

@młody17 masz dobry przedplon to może się udać przy zabezpieczeniu chrób do liśćia flagowego, ale dalej jak mówiłem pogoda ma spory wpływ także, więc zależy kiedy zastosujesz te fandango.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj