Polecane posty

tomek73    579

CCC ma minimalną temperaturę 12 stopni, poniżej tej temperatury to lepiej do knajpy pójść i wypić sobie, będzie lepszy efekt.

Przynajmniej będzie wiadomo że pieniędzy się nie zmarnowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

temperature w jakiej dziala ccc zaczerpnolem ze zrodla basf.tak jak Tomek napisal ccc jest uwalniane juz w 8 stopniach

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W tym tygodniu na szkoleniu mówili o 12 stopniach, a w instrukcji pisze o 10 stopniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Masz rację Tomek z tym mączniakiem.

Po przeanalizowaniu,teraz weszło mi w głowę 0,8 tiltu +1l mirage

360 fenpropidyny

100 propikonazolu

450 prochlorazu za 130 zł powinno dobrze zeżreć podstawę,moczniaka septoriozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Niby po rudniku 135 a w procamie są zawsze niższe ceny niż tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Litr tiltu na ha wychodzi 100zł. 0,8 wyjdzie jakieś 85zł bo ceny napewno podskoczyły i mirage ok 52zł ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Lepiej na T1 dać tą waszą mieszaninę czy 1.5 l capalo ?? co będzie skuteczniejsze w walce z mączniakiem ??? mieszanina tych dwóch srodków na pewno wyszłaby taniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

mi według rudnika wychodzi 146 zł z groszami , co do tej mieszaniny i cappalo to chyba ona będzie mocniejsza i tańsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Ja w tym roku spróbuje Wirtuoza, a na pszenżyto może mirage plus lotus albo też wirtuoz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

jest jeszcze coś niby lepszego

bumper 0.5l 125 propikozalou-44zł

leander 0.5l 375 fenpropidyny-40zł

litr prochlorazu 55zł

139zł czy to można równać z 1,2 Capalo za 138zł ? szczerze wątpię

 

nazolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a ja myślę że to będzie mocniejsze od cappalo, przecież przy dawce 1,2 litra są tam minimalne ilości poszczególnych substancji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Tak sobie tu przeliczam i to jest porównywalne do 2l Capallo.Można by jeszcze o 10zł obniżyć dawkę i dodać slippy jakiejś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Mozesz też bumper super 0.8-0.9l + leander 0.5l tylko niewiem jak cenowo bo z sub akt te same. Ja myślałem zamiast propikonazolu dac epoksykonazol ale jeszcze się zastanawiam cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

No niby tak, ale to morfoliny,triazole a na podstawę metrafenon też jest w podobnej proporcji dawek min. i max w porównaniu do prochlorazu

Dodam,że w ulotce capalo jest jeszcze wzmianka Uwaga: Capalo 337,5 SE ogranicza występowanie fuzaryjnej zgorzeli podstawy źdźbła.

Więc nie zapobiega ani nie leczy.

Każdy sam podejmuje decyzję a tutaj możemy sobie bezstronnie wymienić opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Pytanie jak się ma działanie metrafenonu do prochlorazu bo tego drugiego daję się grubo ponad 300g/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Niby flexity zalecana dawka 0,5l zawiera 150g więc Capalo 1,5 100g nie poraża zawartością

 

Rozmawiałem ze znajomym rolnikiem uprawiającym 150 ha gdzie plony osiągą wysokie który twierdzi,że od jakiegoś czasu stosuje 0,6 tiltu+0,6 mondataku oraz mocne t2 i t3 i wcale nie zamierza zwiększać dawek ani szukać innych środków bo ta mieszanka jest rewelacyjna.Ja myślę,że to troszkę ubogo i dla spokojnego sumienia zechcę zwiększyć dawki.

Kolejny znajomy stosuje litr Wirtuoza już trzy lata i w tym sezonie mówi,że dalej na tym jedzie bo się dobrze sprawdza a tam tylko 320g prochlorazu jest i plony w okolicach 8 ton a zmianowania rewelacyjnego nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

aviator powinien zdac egzamin w technologi dwuzabiegowej.jest to nowosc wiec ciezko okreslic jakie bedzie dzialanie.biksafen niby ma miec dlugi okres ochrony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ceną to ich chyba pojeb.alo ...


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj