Polecane posty

solek01    208

A co myślicie o technologi intensywnej (3 zabiegowej) zaproponowanej przez http://www.makhteshim-agan.pl/- koszt tych zabiegów to około 300 zł/ ha.

Porównywałem z technologią Basfu 3 zabiegową (Capallo, Bell, Opera, Swing) która wychodzi około 400zł/ha. Nie mam dużego doświadczenia w zabiegach fungicydowych, to ciężko mi ocenić czy 100 zł jest warto wydać. Ile zamierzacie wydać na ochronę zbóż przy technologi intensywnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

W 300zł/ha można zmieścić ciekawą ochronę i nie bedzie taka zła. 400zł to chyba przy minimalnych dawkach bo Capalo juz 120zł/l brutto. Podaj ochronę makhteshim, może warta uwagi jest.

@e1leex zawsze można ściągnać skadś jak niema w okolicznych sklepach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

300zł to max w pszenicy, jak doliczysz chwasty, regulatory, mikrusy to powinieneś się ze wszystkim zmieścić w 500zł/ha ja tak w tym roku kombinuje. Jeszcze nie mam wszystkich aktualnych cenników od moich głównych dostawców mam nadzieję że ta granica 5 stów będzie realna. Chyba że cena pszenicy się utrzyma na poziomie 1050 zł to można walić i 800zł na chemię

Edytowano przez west

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

link do maktemishan http://www.agrofoto.pl/att/20121108/004_prezentacja_makhteshim-agan.pdf wprawdzie 2012 ale ta sama co 2013 bo chwilowo ich strona nie działa.

a BASF To T1 CApallo 1 l- T2-Bell+Opera po 0,6l i T3 Swing 1l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

A czy w ogóle jest sens stosowania tylko 1 zabiegu ? Dotychczas nie stosowalismy w ogole ochrony czy przy 1 zabiegu beda jakies wymierne korzysci ? Jezeli tak to kiedy najlepiej go zastosowac. Siew na poczatku pazdziernika w glownej mierze przedplonem kukudzydza i kończyna.


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

w aviatorze jest jeden haczyk.w niemczech polecaja go z proquinazidem.byc moze jest za slaby na maczniaka a pieniadze sa nie male za ten srodek

 

Koszt takiego zastawienia na pierwszy zabieg [AVIATOR + TALIUS] Może powodować opad szczęki przy kasie :)

Stosowałem dwa sezony Imput +Fandango .Koszt wysoki , ale efekt naprawdę widoczny .Ktoś porównywał działanie substancjiz tabel na stronie 24 i 25 z linku który zamieściłem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    112

Pakiet Bayer'a plus Talius to rzeczywiście cenowo nie za ciekawie. Tylko w zaleceniach z Niemiec są 2 zabiegi i właśnie na T1 idzie Aviator Xpro+Talius lub Input Xpro. Bayer miał wprowadzić 2 fungicydy z biksafenem, także może zobaczymy jeszcze jeden w przyszłym roku. Aviator najlepiej się nadaje na T2, tylko trzeba tak ustalić zabiegi żeby nie wyszło zbyt drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Co polecacie w pszenicy na T1 odmiana Turnia pisze, że trzeba zwrócić szczególną uwagę na mącznika i rdze brunatną, przeglądam wasze wypowiedzi i nie mogę się zdecydować jaki środek wybrać czy jakąś mieszaninę kilku środków na T2 na pewno pójdzie Falcon 0,6l/ha Pozostałe odmiany to Bogatka i Kws ozon :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a będzie 2 czy 3 zabiegi?? ja zmniejszył bym falcona o setkę i dolał tebukonazolu ze 3 setki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Ktoś wie czy na ochronę kłosa jest lepszy tebukonazol czy np czysty metkonazol? czym to się różni co będzie lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

a będzie 2 czy 3 zabiegi?? ja zmniejszył bym falcona o setkę i dolał tebukonazolu ze 3 setki

 

planuję ochronę dwu zabiegową :)

 

a tak po za tym porównując Tilt Turbo 575 Sc i nowy preparat Duett Star 334 Sl to Tilt Turbo będzie dużo lepszy ponieważ substancje mają z takich samych grup ( triazoli i morfolin) a Tilt Turbo ma dużo więcej g w litrze środka nawet żeby Duettu dać 1,5l to i tak więcej g będzie w drugim środku:) ale to tylko moje spostrzeżenia jak źle mówię to poprawić :) no chyba, że cena będzie niższa niż Tiltu Turbo w co nie sądzę...


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

duet i tilt darował bym sobie na pierwszy zabieg , są to raczej środki na t2 w trzy zabiegowym programie , jeśli w drugim zabiegu dasz falcon co uważam za jeden z lepszych środków to na pierwszy możesz prochloraz z epoksykonazolem, jeśli odmiana podatna na mączniaka i w monokulturze zbożowej to możesz dodać na przykład leander, ale to jest tylko moje zdanie, dobrym wyborem będzie również alert solo + prochloraz a epoksy na drugi zabieg z tebu można dać

Edytowano przez malkolm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Alert chyba także potrzebuje coś na mączniaka musiałbym się upewnić dokładniej, co do Tilt to jak najbardziej nadaje się na T1 ale nie solo!

@malkom przy ochronie dwuzabiegowej zgadza się fajnie epox+tebu może działać, ale jakby przyszło się T3 robić to tanio wyjdzie pojechać tebukonazolem ale można czymś drozej w konieczności :)

@Mateusz93 możesz fenporpidyne zmniejszyć do 300g/ha a podnieść prochloraz do 400g/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Szukam opisu jakie substancje są najlepsze na dane choroby, i zjakiej grupy pochodzą. Może znacie tytuł pjakieś publikacji czy ksiązki która takie coś zawiera, albo link do strony. Z góry dzieki, i npewno przyda sie wielu uzytkownikom.

Zeskanowałem taką tabelkę z gazety może się przydać :)

post-21549-0-52642200-1361783528_thumb.jpg

  • Like 4

ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jony0913    0

Witam a co sądzicie o takiej ochronie na t1 Atak 450 0,8 l/ha+ bumper 250 0,8 l/ha+ leander 750 0,6 l/ha koszt około 150zł a na t2 i t3 chciałbym połączyć ale nie wiadomo jak będzie ? falcon 460 0,5 l/ha +Duet Ultra 497 0,5 l/ha koszt około 150 zł co o tym sadzicie dodam że taką mieszankę chcę zastosować na pszenica pszenżyto i żyto razem taka ochrona 300 zł ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

te zalecenia to deko nie aktualne i nie na czasie sporo hehe:P podobno epoxykonazol nie bierze mało co podstawy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

można mieszać na pierwszy zabieg capalo z moddusem, czy ogólnie można mieszać retandanty z fungicydami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Na t1 zastanawiam się nad duettem star, a na t2/t3 to mam kilka propozycji np;olympus(1,6l)+artea(0,4), credo+riza te same dawki, albo acanto(0,4l)+duett ultra(0,4l), niewiem jak to cenowo wychodzi ale muszę popytać w sklepie ze środkami. Z tego co się dowiedziałem to dwa dobre zabiegi zabezpieczają plon do 8 ton z ha, powyżej 3 zabiegi, u mnie nieosiągalne na moich glebach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Zawsze stosowałem w zbożach Tilt turbo na pierwszy zabieg i Artea na kłosa lub Falcon. Ale Myślę że nie był to zbyt dobry pomysł. Jednak podoba mi się firma syngenta bo ma dobre środki i rozsądne cenowo. Czy Seguris jako nowy środek w połączeniu np z Sarfunem który ochroni podstawę będzie dobrym rozwiązaniem i na późniejszy zabieg menara plus olympus np?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego, gdzie kupujesz Sarfun? U mnie nigdzie nie ma.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Jak na razie nie kupuje, ale Agrolok czy Delgaty powinny mieć. Szukam coś rozsądnego i jak na razię tylko myślę nad ochroną dwu zabiegową, co i jake środki by tu dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

A fungicydy można łączyć z CCC??? i jakby do tego jakąś odżywkę bez N? Myślałem np o insolu3 + intermag Cu. Czy to będzie za dużo na jeden raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj