Polecane posty

Tomek90    2203

Na T1 trzeba coś na mączniaka, może być Leander 0.4l/ha koszt jakieś ~30zł. Falcon-ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

bumper super to to samo co twoja mieszanina bumpera z mirage taniej i bez kombinacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Sub aktywne te same ale zawartość ma się inaczej ma troche więcej popikonazolu a mniej prochlorazu. Pryskaliśmy w 2012 samym bumper super to mączniak opanował jak cholera i też trzebaby dołożyc tego leandera.

@tomekgeo2 dolożyć, jak chcesz to można bumper super jak kolega wyzej napisał + leander 0.4l/ha tylko niewiem jak cenowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Ja to nie będę juz brać samego bo od mączniaka nie chroni, a miałem aż biało w pszenicy jak w pszenżycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

bumper super ma za mało prochlorazu aby w pełni zabezpieczyć podstawę, ja bym pokombinował lepiej coś z alertem solo jeśli ma być tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Może macie racje wybiorę bumper super+leander tylko w jakim terminie to stosować.I w jakich dawkach mieszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Dlatego firma Makhteshim w technologii intensywnej zaleca bumper super 1l + lotus 0,4l cena takiego zabiegu ok. 115zł/ha netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

bumper super ma za mało prochlorazu aby w pełni zabezpieczyć podstawę, ja bym pokombinował lepiej coś z alertem solo jeśli ma być tanio

 

Heh odwrotnie propikanazolu ma mało bo 90g/l :P dla mnie Alert solo to słaby troche.

 

@tomekgeo2 dawka Bumpera pełna czyli 1l/ha+ 0.4 Leandera. Jak 2 zabiegi i bez antywylęgacza to pierwsze kolanko jak się pokaże chyba że wczesniej zobaczysz grzybki.

 

@west lotus to chyba to samo co leander tylko niewiem jak z cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

ta sama substancja czyli fenpropidyna 750g/l na mączniaka może być, ale bumper super trochę według mnie za słaby na choroby podstawy źdźbła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Również jestem z podlaskiego i wtrace swoje 3 grosze. Stosujac ccc z fungicydem o ile dobrze pamietam trzeba zwrocic uwage z jakiej grupy pochodzi fungicyd jeżeli z grupy triazoli to trzeba uważać z dawkami antywylegacza ponieważ triazole poteguja dzialanie antywylegacza nie wiem czy to tyczy sie takze do moddusa. Skoro jestesmy w temacie fungicydow przedstawie swoj plan ochrony pszenzyta na ten rok do oceny a raczej chcem sie poradzic. Nie wiem czy na 1 zabieg dac capalo 1.2 l czy tilt turbo 1 l a na drugi duet ultra 0.6 czy falcon 0.6 l. Z poczatku byly plany capalo plus falcon ale to troche drogo wychodzi biorac pod uwage ze celuje w plon 5-6 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Prochloraz z łamliwościa powinien sobie poradzić. Co myslisz Tilt Turbo 0.5l/ha+ 0.8l prochlorazu?? Czy może mieszać Capalo 1l + prochloraz tylko juz drozej bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Nie wiem czy capalo w obniżonej dawce coś zwojuje ja osobiście jestem przeciwnikiem obniżania dawek zalecanych (chyba że w mieszaninach), tilt sam przepuści choroby podstawy źdźbła.

Falcon na T2 polecam bardzo dobre rozwiązanie i cenowo wychodzi 0,6l/ha około 90zł/ha netto.

W pszenżycie na T1 polecałbym Bumper Super 1l/ha + Lotus 0,4l/ha około 115 zł/ha taniej niż Capalo (nawet w dawce 1,2l) a napewno skutecznie.

Czyli cała ochrona powinna się zamknąc w 200zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

tyle że propikonazol właściwie nie zabezpiecza żadnej ważnej choroby w t1, ja myślałem o alert solo+ prochloraz + leander, na pierwszy zabieg jeszcze można wsadzić epoksykonazol

Edytowano przez malkolm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Jak już brać Tilt Turbo to 0.5l/ha+0.8 prochlorazu powinno być w miare ok. a cena nie całe 100zł chyba. Też Falcon raczej bedziemy na T2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ja w ubieglym roku dałem 0,5 tilta + 0,5 mirage jak dobrze pamietam a na t2 falcon na pszenice a t3 tebu


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Można kombinować z tym Alertem 1l+0.5l prochlorazu+0.4l leander+0.5l Rubric wyjdzie coś ~170 netto bez przesyłki na szybko liczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Tilt turbo ale w dawce min 0,65l ha ze względu na mączniaka (minimum 300g fenpropidyny)i do tego prochloraz w dawce 0,9l (min. 400g) też nieźle wygląda cenowo tilt ok. 62zł/ha + prochloraz (np. Mirage) ok 51zł/ha razem113zł/ha.

Propikonazol w testach HGCA wspomaga ochronę

 

@malkolm w takiej kombinacji wyjdzie Ci drożej niż capalo a dużo mieszania i ryzyko ugotowania substancji aktywnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

nie myślałem aby to wszystko mieszać :) jedna substancja na podstawę w 75% dawki, + wspomagacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Zależy jaka dawka ma być tego capalo ale chyba 2l to przesada. W tej mieszaninie co podałem dla malkolma to sama ilość środków do mieszania mnie odtrąca troche, do tego dorzucić ccc, siarczan magnezu i odżywke, nie zdąży się zapakować wszystkiego a zbiornik juz pełny :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Ja wtym roku mam tylko 7 ha pszenicy ozimej więc nie kombinuje dam T1 capalo 1,4l , T2 Falcon 0,6l i jak bedzie potrzeba T3 Artea 0,5l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Miałem taka samą ochrone w 2012 tylko T1 inne :) nie za słabo 1.4l capalo, moze by dorzucić 0.5 prochlorazu a capalo troche zmniejszyc?

Jaki przedplon??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj