Polecane posty

Tomek90    2254

A co ma regulator do fungicydów?? CCC można też poźniej zastosować z moddusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ano to ze ccc tak jak napisał kolega skaraca kłos i obniża plon wczesne zastosowanie może pomóc w krzewieniu ja stosuje tak że po ruszeniu wegetacji daję 0'7stabilanu a pózniej już tylko modduss o.3l


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

@thug chodziło o to że nie ten temat. Ja u siebie w podlaskim nie zastosuje zaraz po ruszeniu wegetacji bo dobowa zamała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Tak, a nawet trzeba bo po co latać zaraz drugi raz opryskiwaczem.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asso2    0

Przepraszam na przyszłość będę bardziej uważał. Planuje dac razem z ccc fungicyd, starczan magnezu i być może mustang forte i może stąd moja pomyłka. Też jestem z podlaskiego. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

W tamtym roku 2l ccc+3l Aminopielik+7.5kg siarczan magnezu+2l odżywka i nie widziałem potem żadnego problemu w wegetacji roślinki. Więc można tylko zależy od herbicydu, pogody i stanu uprawy. Czytałem na forum że ktoś mieszał ccc z huzar/mustang co do tego drugiego nie jestem pewien w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubu1514    0

witam chciałbym sie dowiedziec czy ktos z was w zwalczniu grzyba stosuje siarkol 85 z tego co ja usłyszałem to podobno posiada własciwosci dezynfekujące pozostałosci chorob. zastanawiam sie własnie za uzyciem siarkolu w dawce 3l/ha wraz z capalo 1.5/l co wy o takiej mieszaninie myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

jak masz za dużo kasy to pryskaj. Capalo w zupełności wystarczy takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Kiedyś dawałem siarkol ale wtedy nie było jeszcze capallo, teraz pryskam na T1 capallo 1l stosuje technologie trzy zabiegową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Nie za mało 1l/ha capalo?? z tyłu podna 1.4-2l/ha jak dobrze pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

doradca mówił że jeśli capalo ma dobrze działać to trzeba przynajmniej 1,8l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Tak jest zarejestrowany w Polsce przy 2 zabiegach, Na zachodzie gdzie standardem są 3 zabiegi to można zejsc do 1l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Kiedyś dawałem siarkol ale wtedy nie było jeszcze capallo, teraz pryskam na T1 capallo 1l stosuje technologie trzy zabiegową.

 

Capallo 1l + Opera Max 1l + Swing Top 1l ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Capallo 1l + Opera Max 1l + Swing Top 1l ?

witam.tak z ciekawości spytam na jakich stanowiskach to stosujesz oraz na jakich ziemiach gospodarujesz że nie wspomne o plonach przy 3 zabiegach, bo to jednak jedna z najwyższych półek cenowych.

środki są jak najbardziejn ok sam stosuje te środki aczkolwiek w kombinacjach dwuzabiegowych ze środkami innych producentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Jak dla mnie to słaba ochrona na T2, praktycznie wogóle bo tylko capalo trzyma ale dawka słaba, a potem sub aktywne w opera max i swing top na choroby kłosa do tego 2x epoksykonazol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

a ja mam takie nietypowe pytanie. jeżeli do tej pory nie stosowane były zabiegi fungicydowe tylko herbicydy i insetykcydy i plon mam na poziomie 4,5-5,5t/ha to czy warto wskakiwac w pełen cykl 3 zabiegów badz też ograniczyc sie do jednego dobrego oprysku? mam na mysli capalo duet albo cos jeszcze rownie dobrego? dokładniej rzecz ujmujac przechodze z umiaarkowanej na intensywną uprawe.

Edytowano przez BENNY82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Wedłu mnie jest sens jeśli wie si co czym zwalczać(tak jak z chwastami)! W tamtym roku miałem pszenżyto trigold po jęczmieniu w monokulturze i mączniak zjadł plon (4,1t przy 184kg azotu) pomimo ochrony (niestety dopiero się ucze o grzybkach na własnej skórze) ale nie na mączniaka ;[ Na innym kawałku pszenżyto grenado (po owsie i łące) sypneło ok 8,5t przy naworzeniu 165kg azotu i tej samej ochronie ale mączniak nie zaatakował i było zdrowe do żniw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a ja mam takie nietypowe pytanie. jeżeli do tej pory nie stosowane były zabiegi fungicydowe tylko herbicydy i insetykcydy i plon mam na poziomie 4,5-5,5t/ha to czy warto wskakiwac w pełen cykl 3 zabiegów badz też ograniczyc sie do jednego dobrego oprysku? mam na mysli capalo duet albo cos jeszcze rownie dobrego? dokładniej rzecz ujmujac przechodze z umiaarkowanej na intensywną uprawe.

warto sróbować, na t1 alert, na t2 choćby tebu i powinna być różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

ok. dzieki za rade. zboża mam czysciutkie . pamietam jak kiedys za kajtka smigało sie rok w rok z sierpem po polach i tepiło siewki żyta i oset .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

a ja mam takie nietypowe pytanie. jeżeli do tej pory nie stosowane były zabiegi fungicydowe tylko herbicydy i insetykcydy i plon mam na poziomie 4,5-5,5t/ha to czy warto wskakiwac w pełen cykl 3 zabiegów badz też ograniczyc sie do jednego dobrego oprysku? mam na mysli capalo duet albo cos jeszcze rownie dobrego? dokładniej rzecz ujmujac przechodze z umiaarkowanej na intensywną uprawe.

 

Jak intensywna to ochrona dwuzabiegowa minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Witam chciałbym pierwszy raz wykonać zabiegi fungicydowe i po przeczytaniu wielu tematów na tym forum ułożyłem sobie taką mieszankę na T1 Bumper 250 0,5l/ha+Mirage 450 0,8l/ha a na T2 Falcon 0,6l/ha czy ma to sens i czy można ułożyć lepszą mieszankę w podobnej cenie i chciałbym jeszcze wiedzieć czy można taką mieszanke zastosować na pszenżyto.Mam jeszcze jedno pytanko w jakim czasie pryskać w przybliżeniu datę bo faz BBCH nie miałem okazji dobrze obserwować i nie wiem kiedy która występuje ponieważ pierwszy raz w tym sezonie chem przeprowadzić intensywniejszą uprawe region to północ świętokrzyskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj