Skocz do zawartości
  • ×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez tomek2201
      Witam. Zastanawiam się dlaczego wszystkie moje pszenice zrobiły się fioletowe. Zrobiłem test zimotrwalosci i jest 100% dobrze. Jest to odmiana sailor nasiona z własnej plantacji która była obsiana nasionami kwalifikowanymi. Sąsiad obok ma ode mnie tą pszenicę i jego jest dużo bardziej zielona. Jesienią pod korzeń dostała 150kg soli potasowej i 150kg superfosfatu wzbogaconego potrójnego więc myślę że nie brakuje jej fosforu. Czy to dlatego że było zimno i niepobierala fosforu. Jesienią również siałem wapno w postaci kredy 2t/ha ale nie na wszystkie pola, a fioletowa jest na wszystkich. Cześć pól w mojej okolicy jest zielona a część fioletowa. Może azot coś pomoże ale narazie nie mogę wjechać bo mokro. Jak myślicie dlaczego tak jest?
    • Przez mf362
      Jak w tytule,chciałem sie dowiedzieć czy duzo z was wybiera tę odmiane jara.
      I jak radzicie sobie z chwastami, jaki oprysk polecacie i w jakiej fazie rozwoju ?
      Na ten rok mam do zasiania 60 arow i ile doradzacie wysiac kg?
      I po ile chodzi u was pszenica za 100kg.
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie odnośnie stosowania regulatora wzrostu,posiałem na jesień pszenice ozimą ale siewnik mi oszukiwał i zamiast 190 kg/ha wysiał około 230 kg/ha.  A na jednym polu gdzie jest cięższa gleba zamiast 220kg/ha wysiał 260kg/ha i teraz po zastosowaniu 1 dawki azotu 60kg N na ha szukam dobrego regulatora i zastanawiam się jak wysoką 2 dawke azotu zastoswać?
    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.