macik15

Chwasty w łubinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
macik15    4

Czy można pryskać łubin wąskolistny po wschodach przeciwko chwastom huraganem 360sl albo klinik duo360sl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Pewnie że można :D Chwastów na pewno nie będziesz miał. :D Łubinu zreszta też :lol: To i na kombajnie zaoszczędzisz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinkjd    0

nie masz kolego zarejestrowanych srodków na łubin powschodowo, albo przed wschodami chwastoxem turbo 340 sl albo przed zbiorem na dopalenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Ja pryskałem afalonem 1,3 kg na 1ha posiałem 15ha IV klasa łubinu wąskolistnego odmiana Kalif pole w dobrej kulturze przy zbiorze nie było chwastów, ale pryskałem go na dojrzewanie Glifosatem

Można też stosować inne środki - Linuron w dawce 1,3 kg/ha. Dodatkowo po wschodach można zastosować Goltix lub inny środek z substancją aktywną Metamitron w dawce 1,5-2 l/ha, nie później jednak niż w fazie 2 liści chwastów. Zdarza się, że po wschodach na plantacjach masowo pojawia się oprzędzik, wówczas zwalczamy go zalecanymi przez IOR preparatami. Jeśli w końcu maju i w czerwcu panuje bardzo wilgotna i ciepła pogoda wskazane jest opryskać plantację przeciw antraknozie np. Gwarant lub inny środek z substancją czynną Chlorotalonil w dawce 2 l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Hey

Kończą się środki którymi można legalnie pryskać łubin, co robić w tej sytuacji ??? Afalon jest środkiem toksycznym pierwszej kategorii i firma sprzedająca musi powiadomić inspektorat że taki nie taki kupił tego tyle i tyle. Następnie oni później robią kontrole i lipa ( no chyb że ktoś ma jakąś uprawę że może go wpisać gdzie indziej).

Ma ktoś może aktualne zalecenia ochrony roślin i wie czym można pryskać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strazak93    4

Witam,ja mam mały dylemat odnosnie oprysku łybinu waskolistnego po siewie,chodzi mi o to że linurex którym chciałem prysnąc nie zwalcza przytuli czepnej,jedyny ratunek to linurex+command i tu mam własnie problem bo pwołujac sie na http://hrsmolice.pl/index.php?p=lubin_00&l=pl ,linurex+command można stosowac w łubinie białym i żółtym a przy wąskolistnym jest tylko sam afalon(linurex),i powiem że troche niewiem co zrobic,może ktoś z forumowiczów stosował już takie połączenie srodków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Kup sobie LEGATO i po wschodach opryskasz, nie ma rejestracji ale można stosować do 200ml/ha w łubinie wąskolistnym. Oczywiście wcześniej afalon/linurex.

Command przypala łubin wąskolistny, chociaż w zaniżonych dawkach niektórzy stosują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Mam już kupiony afalon i comand na wąskolistny. W zeszłym roku poszło 1l afalonu + 0,15l comandu, przytuli nie było pojawiło się kilka roślin komosy. Łubin tylko w niektórych miejscach odbarwił się ale na krótko. Z tego co zauważyłem działanie comandu zależy od temperatury wilgotności gleby i rodzaju samej gleby

 

Legato nie próbowałem. Nie uszkadza łubinu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk122    9

No właśnie Panowie czy legato nie uszkadza łubinu? on zawiera diflufenikan a słyszałem że łubin znosi tylko metamitron lecz metron 700 sc i podobne jest nie do kupienia, z tego co wiem to można stosować jeszcze goltix 70 WG ale cena podobno wysoka orientuje się ktoś może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west25    0

teraz to lipa, jeszcze raz bedziesz musiał raczej zasiac.Jednoliścienne zwalczysz ale o reszczcie to zapomnij

ja dzis pryskałem afalon+mistral (1,35L+280g /h) robie tak co roku pole czysciutkie najlepiej jak lekko pada podczas oprysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam9125    0

Kup sobie LEGATO i po wschodach opryskasz, nie ma rejestracji ale można stosować do 200ml/ha w łubinie wąskolistnym. Oczywiście wcześniej afalon/linurex.

Command przypala łubin wąskolistny, chociaż w zaniżonych dawkach niektórzy stosują.

 

ja pryskałem zamiennikiem LEGATO - STAKATO 500sc w dawce 0,2l/ha i zielsko pada a łubin wąskolistny stoi.

Dopiero minęło 7 dni od oprysku, po 14-20 dniach napisze jak ma się łubin albo zrobię zdjęcie jak wygląda pole po oprysku,   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76
Napisano (edytowany)
Dnia 20.03.2013 o 13:55, kryssr napisał:

Hey

Kończą się środki którymi można legalnie pryskać łubin, co robić w tej sytuacji ??? Afalon jest środkiem toksycznym pierwszej kategorii i firma sprzedająca musi powiadomić inspektorat że taki nie taki kupił tego tyle i tyle. Następnie oni później robią kontrole i lipa ( no chyb że ktoś ma jakąś uprawę że może go wpisać gdzie indziej).

Ma ktoś może aktualne zalecenia ochrony roślin i wie czym można pryskać ?

ale w czym problem afalon dyspersyjny ma przecież dopuszczenie na łubin to chyba można pryskać i wpisywać? tzn ma na uprawe małoobszarową a jest tą uprawą małoobszarową czy nie? czy podczas kontroli mieliście taką sytuację że pytali o afalon, jak kupiłem na fakture to tak będzie?

Edytowano przez Wojtek026

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biszu    7

Używał ktoś oprysku Corum 502,4 SL.

Nie ma rejestracji na łubin, ale bobik ,bob i soję można pryskać i tak myślę czy go nie zastosować na wiosnę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez ahten
      Nie ma tego tematu na forum, ale myślę ze warto go poruszyć. Chciałbym zając się uprawą, praktycznie już zapomnianego, nostrzyka białego jednorocznego. Zważywszy ze mam pola w dużej mierze klasy 5-6. Jest to idealna roślina na poprawienie struktury gleby, rośnie nawet na piaskach/żwirach. Rośnie do 150 -170 cm oraz pobiera bardzo dużo składników z głębszych warstw ziemi( korzenie sięgają do kilku metrów). Dodatkowym atutem nostrzyka jest wysoka miododajność sięgająca do 300 kg miodu z ha. Zajmuję się ktoś uprawą nostrzyka białego jednorocznego, można by wspólnie opracowywać coraz lepsze techniki uprawy. Gdzie można kupić jego kwalifikowane nasiona?  
    • Przez franek812
      Witam, planuję posiać na tę wiosnę 2015 wykę siewną z owsem jako rośliną podporową.  Chcę to zebrać kombajnem i ześrutować i skarmić dla krów. Jaką odmianę polecacie? Znalazłem kwalifikowaną odmianę: Hanka. Czy to odmiana nadająca się na skarmianie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj