bushmaster

Koszt maszyny na pokazie

Polecane posty

bushmaster    27
Napisano (edytowany)

Witam,

 

mam prośbe, mój kolega pracuje jako przedstawiciel handlowy, szef mu zlecił sprawdzenie jak konkurencja daje maszyny na testy, ile trzeba za prezentacje czy test zapłacić. Ja wiem, że zaraz bedzie kilkadziesiat postów "my nie płaciliśmy nic", "za to się nie płaci". /ale prosiłbym o wstrzymanie się od takich info za wszelkie info będę wdzięczny, moze być na pw jak na forumnie chcecie tego napisać

Nazwa dealera nie jest potrzebna, wystarczy np "paszowóz 100zł za dzień"

interesują mnie:

-paszowozy

-sprzęt zielonkowy

-siewniki precyzyjne

-maszyny uprawowe

-ciągniki

 

Dzięki za odpowiedzi (te sensowne)

Edytowano przez bushmaster

koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

zależy od dilera

mieliśmy 3 ciągniki na testach - krótki test - nie płaciliśmy nic, długi test - całodzienny - mieliśmy wieczorem zalać paliwo pod korek.

inne maszyny - towarzyszące - testy różne - 2-3 godzinne, całodziennie - za darmo


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

Kolega jesienią miał Landini na testy trzymał go prawie tydzień i jedynie do pełna trzeba było zatankować przy oddawaniu a płacić nic. Test ten był opisany w gazecie Farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Ja jak się pytałem o DF'a to aby dostać ciągnik na test musiałbym zmontować jakiś pokaz u siebie w gospodarstwie, czyli zebrać kilku/kilkunastu rolników by mogli sobie popatrzeć bądź się przejechać.


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wóz paszowy storti testowałem go ponad 8 dni nic za to nie płaciłem, fakt że go kupiłem ale podczas załatwiania nic nie było mowy że będę go musiał kupić czy coś płacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mobilek    1

Jak ja ostatnio rozmawiałem z dealerem Claasa i na 20h pracy można za nic jedynie moje paliwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27

dzięki za pomoc

 

lysyrolnik a mniej więcej ile osób miało być na spotkaniu? czy takich info nie podawali?


koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja w tamtym roku miałem agregat uprawowo siewny ponad tydzień, ale po części przez pogodę. Posiałem nim 40 ha i nic nie płaciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27
Napisano (edytowany)

nie wiem czy kto niektórzy zauważyli ale nie chciałem info typu miałem i nie płaciłem :unsure:

Edytowano przez bushmaster

koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ale tak to działa, więc czemu nie chcesz prawdziwych odpowiedzi?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27

yacenty prosiłem o info kto ile płaci a jak ktoś nie płacił to aby się nie wypowiadał

u nas w robocie też dostajemy maszyny na próbę

ciągniki za paliwo

pługi za dłuta

kultywatory za dłuta itp

o tym wiem dobrze jednak potrzebuje informacji o złotówkach za maszyny na pokazach

chodzi mi tylko i wyłącznie o odpowiedzi czy ktoś zapłacił, wolę mieć dwie informacje np jak lysyrolnika niż takie o których wspomniałem w pierwszym poście. Ba na PW dostałem kilka odpowiedzi i się okazało że czasami się płaci


koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27
Napisano (edytowany)

adik a co twoja wypowiedź wniosła do tematu? nic!! więc po co bijesz tylko posty? tak ciężko się powstrzymać od napisania nic nie wnoszącego do tematu postu? no ludzie prosiłem o pomoc w konkretnej sprawie a raptem jeden był w stanie mi pomóc

Edytowano przez bushmaster

koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

@bush nie unoś, ale nie spotkałem się jeszcze z płatnym testem. Jak widać jest to rzadka praktyka, a ewentualne koszty testu sprzedawca doliczy sobie przy sprzedaży. Chyba, że mówimy o wypożyczaniu maszyn, bo to już zasadnicza różnica. Było by to co najmniej dziwne, gdyby rolnik musiał za testowanie jeszcze zapłacić, przecież to w kwestii sprzedawcy leży zachęcenie do zakupu. Rolnik nie jest uwiązany weźmie na test gdzie indziej.

 

Pokazy grupowe(jak pisał @lysyrolnik), czyli jedna maszyna lub kilka oraz grupa rolników-testerów, wtedy koszty pokrywa podmiot udostępniający do testu. Pytałem kiedyś o ładowarkę na test, to sprzedawca powiedział, że on udostępni maszynę i poinformuje zainteresowanych, a moją rolą będzie zapewnienie placu manewrowego i kilku zadań do wykonania. Koszt testu ciągnika to uzupełnienie wypalonego paliwa w czasie kilkugodzinnej jazdy. Maszyny uprawowe, zielonkowe, siewniki, paszowozy również koszt firmy dającej sprzęt do wypróbowania, zazwyczaj kilka hektarów lub godzin pracy.

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

a jak wyglada sprawa z maszynami po pokazowymi...czy mozna takie kupic jesli tak to jak to wygląda i jaka jest wtedy cena takich maszyn???? ktos kupował takie maszyny???/ dzieki za odp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

a jak wyglada sprawa z maszynami po pokazowymi...czy mozna takie kupic jesli tak to jak to wygląda i jaka jest wtedy cena takich maszyn???? ktos kupował takie maszyny???/ dzieki za odp...

Oczywiscie ze mozesz kupic taka maszyne ale trzasami trza poczekac bo no dana maszyna ma przewidziane np jescze z 3 miesiace pokazow . Jezeli chodzi o ceny cudow niema podam przyklad niebede podawal marki itp . wiedz pokazowy traktor majacy 360 mtg ktorym jezdzilem na pokazach u mnie moglem wziac po pokazach ktore sie konczyly za 2 tygodnie wiedz dobil by do 500 tak mysle kosztowal by mnie 510000 zl nowy kosztowal mnie 530000 zl wiedz cudow niema przy takiej kasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    155

Pilmet 412 LM : szerokość belki 12m, wydajność pompy 85l/m, cena : cena 4850,00 zł + 23 % VAT do końca stycznia, potem zmiana cen.

Krukowiak Optimal 400/10 : szerokość belki 10m, wydajność pompy 60l/m, cena : 5 007 zł brutto, od 07-01-2013 - 5 207 zł brutto.

Biardzki 300l : szerokość belki 10m, wydajność pompy 120l/m, cena : 2000zł.

Biardzki 400l: szerokość belki 10m, wydajność pompy 120l/m, cena : 2200zł.

Jar-Met 300l; szerokość belki 10m, wydajność pompy 100l/m, cena : 2200zł netto.

Jar-Met 400l: szerokość belki 10m, wydajność pompy 100l/m, cena : 2320zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Valtra N123 + pług Vogel&Noot. My płaciliśmy tylko za paliwo. Ustawiony komputer i po skonczeniu pracy dolewaliśmy tyle ile wypalilismy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj