marco1

Ostrówek - dodatkowa sekcja na przód

Polecane posty

marco1    0
Napisano (edytowany)

Witam wszystkich uzytkownikow,

Ostatnio zabrałem się od przerobki zakupionego ostrowka do uzytkowania w gospodarstwie rolnym. Chciałem zamontowac do niego na przod wycinak od kiszonki, wiec pierwszym krokiem bylo stworzenie euroramki laczacej wycinak z ladowaczem. Euroramke zaprojektowalem (jesli ktos potrzebuje mg udostepnic wymiary na ostrowek), zostala wykonana, a wycinak jest juz zawieszony na ostrowku. Nawet niezle to wspolpracuje. Efekt wydac na obrazku ponizej:

http://imageshack.us.../p1020786p.jpg/

 

W kolejnym kroku chcialem podlaczyc hydraulike pod wycinak i tu pojawia sie problem. Sasiad podlaczyl mi stary rozdzielacz od wycinaka pod uklad hydrauliczny ostrowka ale nie dziala to jak nalezy. Moze najpierw przedstawie jak wyglada schemat po dolaczeniu dodatkowego rozdzielacza (na czerwono zaznaczona jest nowo dolaczona instalacja):

http://imageshack.us...3/obraz38c.jpg/

 

Problem polega na tym ze silownik na wycinaku dziala tylko jak zblokuje pierwszy silownik za miejscem podlaczenia, czyli naciskam wajche od rozdzielacza z tylu i druga na dolaczonym rozdzielaczu. Podejrzewam ze spowodowane jest to tym, ze z ukladu przeplywowego szeregowego zrobiony zostal rownolegly i dlatego dziala tylko gdy zblokuje jedna sekcje, olej swobodnie nie przeplywa przez obieg i jest zmuszony pojsc na dodatkowy rozdzelacz. To jeszcze nie jest najgorsze, bo jakos to działa i da sie przezyc. Problem polega na tym ze gdy jest taki uklad to uzywajac wycinaka ostrowek nie ma sily podnosic wycinaka z ladunkiem (powrot z dodatkowego rozdzielacza jest doprowadzony oddzielnie do zbiornika z olejem). Nie wiem czym to jest spowodowane, czy moze tym ze przewody od nowego rozdzelacza maja mniejszy przekroj, czy pompa nie daje rady na uklad ktory jest powiekszony o jeszcze 1 silownik i z 7m dodatkowego przewodu, czy moze tylko spowodowane jest to za malym stanem oleju w instalacji. Jednak gdy odepne nowy uklad i ostrowek dziala w swoim wlasnym obiegu to podnosi elegancko mokre baloty. Nie wiem dlaczego tak jest i jak temu zaradzic. Dodam jeszcze, ze rozdzielacz ktory domontowalem rownolegle na tabliczce znamionowej ma tylko podane cisnienie robocze, z tego co pamietam okolo 220 bar no i ciensze przewody niz ostrowka. Nie wiem dlaczego ostrowek z dodatkowym rozdzelaczem nie ma sily targac ciezarow i jak temu zaradzic.

Uprzejmie prosze o rady co powinienem zrobic, czy jakos wciac sie inaczej w instalacje, lub przede wszystkim o pomoc dlaczego ostrowek nie ma sily z dodatkowym silownikiem, a bez niego radzi sobie bardzo dobrze.

Ponizej zamieszczam zdjecia jak to wyglada w kabinie:

http://imageshack.us...p1020787ho.jpg/

http://imageshack.us.../p1020788l.jpg/

http://imageshack.us.../p1020790a.jpg/

http://imageshack.us.../p1020789l.jpg/

Edytowano przez marco1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Rozdzielacze muszą być podłączone szeregowo a nie równolegle. Żeby były równolegle potrzebował byś zaworu trójdrożnego aby kierować ciśnienie oleju na ten rozdzielacz który potrzebujesz.

Podłącz powrót z dodatkowego rozdzielacza jako zasilanie oryginalnego i będzie wszytko ok.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marco1    0

Jutro sprobuje podlaczyc sie tak zeby bylo szeregowo. Mam tylko jedna watpliwosc nowy rozdzielacz ma wysokie cisnienie robocze ( w ostrowku pompa ma chyba wydajnosc 100l/min przy 2000 obr/min) i male srednice wiec bede musial zastosowac dosc spore redukcje, bo przewody na zasilaniu w ostrowku sa dosc masywne. Czy zastosowanie malych srednic przewodow nie spowoduje niebezpiecznego wzrostu temperatury oleju w instalacji? Pewne jest, ze w miejscu mniejszych srednic wzrosnie znacznie predkosc przeplywu.

Dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

nie wiem poco zastosowałeś ten rozdzielacz,ja mam wstawiony elektrozawór za 300zł (przepływ 80l na min)przełącznik od kierunkowskazów i gitara z dwóch sekcji masz trzy...dochodzą jeszcze redukcje i przespawanie bo nie dopasujesz ich do ostrówka...u mnie działa idealnie w chwytaku do bel....twój układ jest zile podłączony tak jak pisze kolega wyżej ,nie wiem czy warto bawić się z tym rozdzielaczem bo w ostrówku przekrój przewodów i przepływ oleju nie pasi do takiego rozdzielacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jutro sprobuje podlaczyc sie tak zeby bylo szeregowo. Mam tylko jedna watpliwosc nowy rozdzielacz ma wysokie cisnienie robocze ( w ostrowku pompa ma chyba wydajnosc 100l/min przy 2000 obr/min) i male srednice wiec bede musial zastosowac dosc spore redukcje, bo przewody na zasilaniu w ostrowku sa dosc masywne. Czy zastosowanie malych srednic przewodow nie spowoduje niebezpiecznego wzrostu temperatury oleju w instalacji? Pewne jest, ze w miejscu mniejszych srednic wzrosnie znacznie predkosc przeplywu.

Dzieki za pomoc

Nie wiem ile ma pompa w ostrówku wydajności ale jeśli rozdzielacz ma dużo mniejszą niż pompa to nie bardzo .


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marco1    0
Napisano (edytowany)

Pompa w ostrowku ma chyba 100l/min przy 2000 obr/min.

 

Srednice przewodow roznia sie zdecydowanie, nie wiem nawet czy dostalbym takie redukcje zeby moc zrobic z tego uklad szeregowy...

Moze rzeczywiscie latwiej byloby pokombionwac z tym elektrozaworem... Moglby sie ktos podzielic fota jak wyglada taki elektrozawor zamontowany na rozdzielacz 2-sekcyjny?

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Słuchaj a nie możesz założyć zaworów trójdroznych na jednej z sekcji od kopania i do tego podłączyć wycinak bez dodatkowego rozdzielacza??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228
Napisano (edytowany)

. http://allegro.pl/dz...2356606480.html

 

mam dokładnie taki ,mocujesz go na ramie tura a dokładnie na tej poprzecznej belce

-przewody zasilające siłowniki od łyżki(te co idą po ramie tura na siłowniki od łyżki )odkręcasz dorabiasz redukcje ,podpinasz dwa przewody hydrauliczne tak aby sięgnęło na poprzeczną belkę, gdzie mocujesz na środku dzielnik i podłączasz te przewody do dzielnika z góry(na tym dzielniku co widać A i B obok tabliczki) pod wyjścia A B .

-siłowniki od łyżki pod otwory niżej które widać z tej strony(dorabiasz złącze i wychodzą ci trójniki)

-z drugiej strony wkręcasz gniazda(na tym dzielniku otwory nie widoczne) do szybko złączy i masz dwa wyjścia na chwytak lub wycinak

-następnie bierzesz kabelek i ciągniesz zasilanie(do elektrozaworu) z kabiny poprzez przełącznik kierunków który mocujesz taśmą izolacyjną na dzwigni drugiej rozdzielacza od tura(tej od wywrotu łyżki-przełączasz ,dajesz napięcie na elektrozawór i masz przekierowane na wycinak lub odwrotnie)

-żeby zmienić kierunek pracy śiłowników przemieniasz przewody...

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Rozebrałem dziś siłownik od ostrówka żeby wymienić uszczelki. W zasadzie wszystko jest proste jednak nie jestem pewny co do oringów na tłoku. Są dwa i były zwrócone do siebie kołnierzami. Siłownik pracuje w dwie strony i tu moje pytanie czy nie powinny być kołnierzami od siebie? A może to bez znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szostiwf88
      Jeżeli ktoś szuka siłownika do maski John Deere 5620, 5720, 5820 o oznaczeniu AL175748 lub RE206116 to zamiennikiem jest siłownik, sprężyna gazowa FORD Mondeo IV Sedan klapy bagażnika - sedan 03/07- np. (FA Krosno 24477).
      Ja taki wstawiłem pasuje idealnie jak oryginał, a kosztuje ok. 30zł.
    • Przez zetor7352
      Witam.mam problem z zalaczeniem mlocarni w jd 2058 hillmaster.zalacza wtedy tylko kiedy np.trzyma sie podnoszenie hederu i zalacza zawor przelewowy.cisnienia na pompach ok pomierzone.cisnienie na zaworze redukcyjnym tez ok.jaka moze byc przyczyna? Ktos cos.z gory dzieki
       
    • Przez sznajdik
      Zagadka dla wtajemniczonych bardziej niż ja, cały czas wysiada mi jedna sekcja pompy od hydrauliki coś jest nie halo skoro tak się dzieje tylko co i gdzie tego szukać? Dodam że do oleju zastrzeżeń mieć nie mogę bo go przejrzałem zarówno dno skrzyni pod kątem czystości obejrzane a wspomaganie osłabło po 10 miesiącach od założenia pompy (w tym zimą ciągnik prawie nie używany stał) hydraulika zewnętrzna bez zarzutu. Pompa wyjęta pojedzie do reklamacji żeby poznać opinię zakładu, gdzie szukać przyczyny? co męczy tak tę pompę że ta sekcja zdycha?
    • Przez Krzysiek2794
      Witam, ludzie pomóżcie mam problem z moim Jumz'em. Niedawno kupiłem jumza chyba przerobionego z koparki, nie znam jego przeszłosci,na rolniczy.Mianowicie mam problem z hydraulika, nie wiem czy ktoś maczał juz tam "paluchy" ale nie mam sekcji pływającej do orki, w żadnej z 3 dźwigni. Mam pytanko czy jak wymienie rozdzielacz na taki z sekcją pływającą to musze jeszcze coś przerabiać? Prosze o pomoc.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam serdecznie
      Pytanie do użytkowników MF 3125 i pochodnych. Przy rozdzielaczu są 3 węże, który z nich to zasilanie, a który powrót oleju. Według mnie górny z lewej to powrót, a dolny (grubszy) to zasilanie.
      Proszę o odpowiedź czy mam rację czy też nie.

      Potrzebuję zrobić dodatkowy rozdzielacz przy TUZ-ie, który posłuży mi do obsługi zakupionej prze zemnie zgrabiarki grzebieniowej TWIST Samasz-u. Chciałbym za sobą ciągać prasę KRONE Comprima F 125 XC, a z przodu zgrabiarkę.
      Niestety potrzebuję 4 szybkozłączka podwójne (2 dla prasy, 1 dla zgrabiarki, 1 do obsługi wysokości tuza)
      Stąd też pomysł na dodatkowy rozdzielacz z przodu, który byłby obsługiwany za pomocą joysticka z kabiny.

      Pozdrawiam serdecznie oraz dziękuję za pomocne wypowiedzi


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj