Ursusc385

Farmtrac 80 4wd vs farmer f-8244

Polecane posty

Ursusc385    1562

czesc wszystkim ! moj sasiad chce kupic ciagnik z turem zastanawia sie nad farmerem i farmtrackiem ktory byscie doradzili do tura i ktory by byl najwytrzymalszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
czesc wszystkim ! moj sasiad chce kupic ciagnik z turem zastanawia sie nad farmerem i farmtrackiem ktory byscie doradzili do tura i ktory by byl najwytrzymalszy ?

Do samego tura to raczej farmtrca bardziej zwrotny i ma rewers a jak do cięszkich prac to farmera ciagnik bardziej cieki i mniej zwrotny jak porównac do farmtraca.


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562
Do samego tura to raczej farmtrca bardziej zwrotny i ma rewers a jak do cięszkich prac to farmera ciagnik bardziej cieki i mniej zwrotny jak porównac do farmtraca.

 

 

do samego tura moze by robił jeszcze przy prasie belujacej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Trudny wybór, ale ja bym postawił na farmtraca, bo co perkins to nie mmz bardziej trwały i oszczędniejszy. Tu i tu niby carraro jednak w farmerze jest mocniejsza przednia oś, a reszta chyba to samo i dlatego że farmer cieżejszy i mmz mocniejszy moze nie wytrzymywać. Framer to konstrukcja polska złożona przez polskich inżynierów i jeszcze nie dopracowana, natomiast farmtrac w zestawieniu perkins+carraro już całe indie i azja tym jeździ i sprawdziłol, a w polsce tylko kabine i maske założyli. Farmtrac ma podobno ten mankament tylko ze wspomaganie kierownicy cieżko chodzi i lewarek do biegów krótki, a kabiny chyba te same, nie wiem jak z wyciszeniem w jednym i drugim, wiec zależy co chcesz robić boi jeśli tylko belki siana i siano kichy to farmtrac bo zwrotniejszy i wystarczy, ale jeśli duze ciężary i wysoko ładować to rozwarz farmera, ale to trzeba by jakieś wzmocnienia w połowie porobić (jest o tym w galerii), bo na farmerze bedzie większy i mocniejszy tur, ale ja wybrał bym farmtraca (albo proxime)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

u sasiada glownie by robił przy belach sianokiszonki i wyzucaniu gnoju z obory ale jak zubron wytrzymywał z mostem belkowym to i farmtrac wytrzyma z mostem carraro (krzyzakowym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
u sasiada glownie by robił przy belach sianokiszonki i wyzucaniu gnoju z obory ale jak zubron wytrzymywał z mostem belkowym to i farmtrac wytrzyma z mostem carraro (krzyzakowym)

W takim razie farmtrac, tylko sąsiad chce teraz czy na prow? Nie bierze pod uwagę proximy sasiad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41
Trudny wybór, ale ja bym postawił na farmtraca, bo co perkins to nie mmz bardziej trwały i oszczędniejszy. Tu i tu niby carraro jednak w farmerze jest mocniejsza przednia oś, a reszta chyba to samo i dlatego że farmer cieżejszy i mmz mocniejszy moze nie wytrzymywać. Framer to konstrukcja polska złożona przez polskich inżynierów i jeszcze nie dopracowana, natomiast farmtrac w zestawieniu perkins+carraro już całe indie i azja tym jeździ i sprawdziłol, a w polsce tylko kabine i maske założyli. Farmtrac ma podobno ten mankament tylko ze wspomaganie kierownicy cieżko chodzi i lewarek do biegów krótki, a kabiny chyba te same, nie wiem jak z wyciszeniem w jednym i drugim, wiec zależy co chcesz robić boi jeśli tylko belki siana i siano kichy to farmtrac bo zwrotniejszy i wystarczy, ale jeśli duze ciężary i wysoko ładować to rozwarz farmera, ale to trzeba by jakieś wzmocnienia w połowie porobić (jest o tym w galerii), bo na farmerze bedzie większy i mocniejszy tur, ale ja wybrał bym farmtraca (albo proxime)

O farmerze nic nie powiem, sąsiad ma tego farmracka i chwali sobie go, skrzynia synchro i rewers mówią same za siebie. Co do spalania to nie ma cudów, mówil że w kosiarce rotacyjnej 1.85 spala mu 10 l na godzinę zegarową oczywiście pedał gazu w podłodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562
O farmerze nic nie powiem, sąsiad ma tego farmracka i chwali sobie go, skrzynia synchro i rewers mówią same za siebie. Co do spalania to nie ma cudów, mówil że w kosiarce rotacyjnej 1.85 spala mu 10 l na godzinę zegarową oczywiście pedał gazu w podłodze.

 

 

 

ma z turem czy bez ??

 

wystaw jakies fotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Nie posiada na nim tura. Jak uda mi się zrobić jakieś foto to wstawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
chce teraz bedzie brał kredyt , proximy niechce bo jego zdaniem duzo pali

http://www.rpt.pl/archiwum/rpt_0710_1.htm poczytajcie panowie ile w lekkich pracach pali ten perkins! B) , coś mi się wydaje że euro 2 popsuło trochę spalanie, jeśli by nie wciskać to może mniej by spalał ale perkins lubi obr. proxima pali przeciętnie 6 - 7 l/mtg z turem około 5 -6 l na wolnych obr powinna palić ale ogólnie farmtrac jak o ten 1 l -max do 2 bedzie miał lepsze spalanie to wszystko a w ciężkiej pracy w polu pradopodobnie bardzo mało bedzie się różnic, panowie perkins pali mało tylko na biegu jałowym B) . Ciągnik 70 km musi palić te 6 - 7 l/mtg może w jakichś najlżejszych pracach dało by się osiągnąć niższy wynik ale wątpie żeby ten farmtrac palił tyle co i 4514 czy 5314 - to jest już inny perkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jabcok1000    0

Hmm.. No trudno powiedzieć ale chyba farmtracka bym wybrał. Sami mamy farmtracka to zachwyceni nie jesteśmy, ale facet w drugiej wiosce ma farmera i strasznie narzeka na niego. famtrack jest bardzo zwrotny. my musieliśmy wymienić przednią oś bo sie rozssypała (na szczeście jeszcze na gwarancji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Co do Farmtracka-sąsiadowi wczoraj przywieźli-z serwisu na lawecie-drugi raz w ciągu trzech miesięcy-i podobno coś tam znów w przedniej osi słychać...

Powiem krótko-składakom stanowcze nie ! (i oczywiście wiem że każdy ciągnik jakimś tam składakiem jest choćby miał Fendt czy inny JD w nazwie B) )-każdy i tak wie o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Co do Farmtracka-sąsiadowi wczoraj przywieźli-z serwisu na lawecie-drugi raz w ciągu trzech miesięcy-i podobno coś tam znów w przedniej osi słychać...

Powiem krótko-składakom stanowcze nie ! (i oczywiście wiem że każdy ciągnik jakimś tam składakiem jest choćby miał Fendt czy inny JD w nazwie B) )-każdy i tak wie o co chodzi

Dobra Jaro, ale wytłumacz mi tylko dlaczego w farmtracku jest model carraro 20.11 i się sype a w proximach (wcześniejszych zetorach też) jest dokładnie ta sama oś cararo 20.11 i jest OK jeszcze nie słyszałem żeby komuś przód nawalił (nie mylić ze starymi zetorami tam przoidy się sypały). Czyżby indyjska stal, a może wykonanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To ta oś nie jest jakaś cieńsza niż w Proximie ?-bo na moje oko chyba jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
To ta oś nie jest jakaś cieńsza niż w Proximie ?-bo na moje oko chyba jest

Sprawdzałem że model ten sam na 99% carraro 20.11, ale co oni tam pocudowali i dlaczego farmtrac jest taki zwrotny a proxima nie tego to nie rozumiem, no ale .. foton też ma jakieś tam carraro z przodu B) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
Ba-u mnie JD też ma Carraro z tym iż 00.16

Chyba 20.16? - to taki model jest w proximie plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
http://www.rpt.pl/archiwum/rpt_0710_1.htm poczytajcie panowie ile w lekkich pracach pali ten perkins! B)

"7-8 litrów oleju napędowego na motogodzinę", ciekawe ile tam trwa ta motogodzina, w MF przy lekkiej robocie trzeba prawie 1,5h zegarowej co przy takim spalaniu dawało by 4,7 - 5,3 l/h więc już całkiem mało. A 10 litrów na hektar orki to wręcz świetny wynik B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
"7-8 litrów oleju napędowego na motogodzinę", ciekawe ile tam trwa ta motogodzina, w MF przy lekkiej robocie trzeba prawie 1,5h zegarowej co przy takim spalaniu dawało by 4,7 - 5,3 l/h więc już całkiem mało. A 10 litrów na hektar orki to wręcz świetny wynik B)

Mirasek, ale przy około 2 tyś obr farmtrac bije mtg co 50 min czyli tak jak i zetor i większosć ciągników więc czy tak naprawde jest dużo oszczędniejszy od proximy i innych maszyn? A nie kżdy pojęcie lekkie prace traktuje różnie, bo wbijać w miekkie czasami grząskie pole z dużym siewnikiem i poginać z 16km/ha to tak lekko nie ma B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Chyba 20.16? - to taki model jest w proximie plus

Zdecydowanie 00.16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Extitty    0

: где купить майку тектоник () : майки с надписями я русский () ; … : жимовая майка титан () : продажа футбольных маек ()

Мужские рубашки и футболки . Мужская рубашка постоянный и обязательный житель мужского гардероба. Рубашек у мужчины должно быть много, на все случаи жизни и еще одна про запас, если другие не постираны вовремя.

Б: тенниски, подростковая одежда, футболки , синтетические ткани, спортивная одежда, мужская одежда, одежда унисекс, детская одежда, женская одежда, детские костюмы, брюки, блузки, хлопчатобумажные ткани, шорты, бермуды, трикотаж, спортивные ...

женские футболки с рисунками футболка с красной звездой фирма joha детские трусики майки сшить майку своими руками самые клевые клубные футболки футболки для девочек недорогие в москве таня эксклюзивные футболки футболка со словом каратэ seo футболка продаю футболки http://niodin.com/azforums/index.php?action=profile;u=15770

эту майку я купила Диме на день рождения , и хотела написать что то типа " ' " (типа день счастливых птиц) а на том месте , где сейчас птица намалёван логотип ; … Классная маечка ! :) Заказы не принимаете? ;) () ()

ГЛАВНАЯ ; КАТАЛОГ ; Пакеты ; Пакет с пробивной ручкой х " Тигр ", ... Пакет фасовочный ПНД в европластах им. ; … Пакет с петлевой ручкой,импорт. Пакет майка ,Россия.

Основываясь на своем личном опыте, Майк Ментцер начал пропагандировать редкий тренинг экстремальной интенсивности. ; … Методика Майка Ментцера так и не стала популярной в сообществе культуристов. Как известно, большинство любителей тренируются вечером ...

футболка скоро стану папой футболка iphone футболки для печати в новосибирске футболки с изображением звезд прикольные футболки мужскиежские футболки смешные мультик каппа майки майка под комбинированные футболки с воротником черные с белым майки минск купить магазин рок футболки Ну, а для тех, кто хочет скрыть свои недостатки и прикрыть максимум тела, дизайнеры предложили танкини (это бикини с майкой или юбочкой ). Особенно модными считаются варианты со «звериным принтом».

Футболки со сленгом растиражировали. СПб. Предприниматель заметил тренд в среде блогеров: желание ; … В основном заказы на вещи с надписями приходят в компанию . из Москвы и Петербурга, но были и заказы из Владивостока, Коми и Поволжья.

Что самое главное, у нас вы можете и купить сразу и заказать футболку из каталога. Чтобы купить футболки , Москва предлагает огромный выбор магазинов, но где купить ее с надписью эксклюзивную и недорогую?

майка своими руками купить футболку в интернет магазине лучшие футболки фото монстра майка вазовского хохлома на майке кикбоксинг картинки н а футболках пацан сказал сделал футболка как сделать футболку с nightwish самим футболки от цао рекордс рекламно сувенирная продукция заказать футболку http://www.samarnchaitasine.com/phpbb3_thai_full/viewtopic.php?f=6&t=36302&p=90487#p90487

землей.Т.е. акта о передаче ЗУ Вам в собственность никогда не было..? Какая категория земель и вид разрешенного использования..? футболка застрахуй футбо??ки мода лето майки футболка пила майки эд харди Хочу спросить, можно ли...

Брюки Джинсы Кепки Костюмы Куртки Майки Модная одежда ПАРФЮМ ДЛЯ МУЖЧИН Платья Футболки Шапки Шарфы Шляпы аксессуары кеды коллекции кошельки кроссовки обувь очки ...

Наиболее популярным товаром в интернете, особенно в последнее время, становятся майки , кружки, очки, футболки, значки , бейсболки, коврики для мыши, а так же трусы.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

ja tam stawiał bym już na farmtracka tylko podług mnie to tam nic ciekawego niema z zewnątrz a w środku znośnie wyciszenie w porządku o Farmerach słyszy się dużo negatywnych opinii i był nawet kiedyś taki temat na AF że ktoś kupił Farmera a potem co rusz to mu się psuł wiec jak dla mnie to nie jest argument do kupna


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj