Polecane posty

marulekk    5325

u mnei dziś bocian przyleciał, w nocy chyba do żony sie bardziej przytule :P

Edytowano przez marulekk
  • Haha 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596
10 godzin temu, Nikita_Bennet napisał:

śnieg? U nas woda w rzekach jest na poziomie majowo-czerwcowym, wszystko już spłynęło co miało spłynąć. Jedynie zimno jest i nie chcą pola obsychać ale pod względem zasobności w wodę oby nie było powtórki sprzed lat że susza na wiosnę.

U mnie jeszcze trochę śniegu leży, ale wcale tak dużo tej wody po zimie nie przybyło.  Ziemię mam rozmarzniętą, tam gdzie w zbożach śnieg wczoraj zginął, dziś sucho i po wierzchu się chodzi nie brudząc buta (lekka gleba  kl IV i V). Pod śniegiem robi się na 2 cm błoto  i po stopnieniu moment wsiąka.

 Teraz zaczyna łapać mróz i raczej na spory się zapowiada, rozsiałem   dwa worki moczniku pod sady na wieczór to pierońsko zmarzłem bo mi się ogrzewania nie chciało włączyć a sporo śniegu leżało to jak lodówka działało:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Ja dziś ruszyłem rozwozić obornik, pryzma na polu zamarznięta nie szło urwać i doopka bo po niedzieli już nie wjedzie. Wszystko na raz będzie... Dzisiaj pięknie i w miarę ciepło Łomża


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolGo    37
1 godzinę temu, marulekk napisał:

u mnei dziś bocian przyleciał, w nocy chyba do żony sie bardziej przytule :P

do mnie bocian w lipcu przyleci z trzecią córką :/ dziedzica dalej brak... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja ju z dziś atak w pole pod ziemniaka, ziemia obsycha szybko, ciepło plus 10 w południe ładne słońce i wiaterek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolTD90    1320
2 godziny temu, Ansja napisał:

W końcu słońce :) Oby po świętach można było już wszelkiego rodzaju uprawy zacząć.

A dziś pamiętać trzeba o zmianie czasu :)

received_428598997590291.jpeg

Z kad masz taki fajny obrazek-)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747
31 minut temu, KarolTD90 napisał:

Z kad masz taki fajny obrazek-)

Z tego co wiem to ty mi zdjęcie robiłeś przed zimą i teraz po zimie :P

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
40 minut temu, KarolTD90 napisał:

Z kad masz taki fajny obrazek-)

Skąd!!!

 

Właśnie sprawdzałem na interii prognozę na 25 dni. 16.04 ma śnieg padać  :) wcześniejsze dni również 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak tak kolego a w czerwcu na interi mówią taki mróz że do -10 ma być, a w śierpniu powodzie ogromne.  W piątek na lokalnej pogodzie miało być na święta ze śniegiem a nagle się im odwidziało i na święta do 18st ciepła ma być, na tydzień nie wiadomo co będzie bo pogoda tak dynamiczna, no chyba że wróżbita maciej robi w pogodzie teraz;)   Paranoja w biały dzień a ludzie się tylko nakręcają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

-5°C rano, jak jutro będzie taki mróz to sypię nawóz i kredę, lejek już wczoraj uczepiony 9_9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@Rolnik1973 u Ciebie jest jeszcze snieg ?

U mnie nadal bardziej bialo niz brazowo na polach ale dzien po dniu i topnieje tym bardziej ze nadaja deszcz .

Rzeczywiscie , tez sprawdzalem i na swieta  20 i 22stopnie - oby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Przy miedzach gdzie nawiało, a tak to pola gołe, za dziś się stopi to co zostało.

 

Edytowano przez Rolnik1973
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel
-1C piekny dzień się zapowiada. Po dzisiejszym dni ze śniegu dużo nie zostanie. Gdzie się podziały opady śniegu co miały być na święta?! :) najlepsza prognoza pogody to taka jaką zobaczysz rano za oknem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396
53 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

Przy miedzach gdzie nawiało, a tak to pola gołe, za dziś się stopi to co zostało.

IMG_20180325_092534.jpg

Też bym chciał mieć taki widok za oknem jak się rano budzę:$ Choć ja mam też nie źle bo mam łąki. Ventusky pokazuje na święta dla mojego regionu 6 st

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@Piotrek1975 u mnie Ventusky podobnie przewiduje pogodę na święta a z innej apki znowu co innego pokazuje bo 20* na Wielkanoc i 18* w lany Poniedziałek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

dzisiaj cieplutko słonecznie  ładnie obsycha  jeszcze z 2-3 dni i będzie można  siać  :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

ta za dwa trzy dni to ma lać-bynajmniej w PZL a do Ciebie to nie za daleko.........

wczoraj próbowałem z jednym rozrzutnikiem z obornikiem prosto z obory po polu ujechać to na piasku nawet nie było szans.Dziś piękny wiosenny dzień w najcieplejszym momencie +14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacu    173

marekfarmer chyba na piachu chcesz siać bo o wjeżdzie na cięższa ziemie można zapomniec wszędzie bagno, nie ma co sie gorączkować , pogody nikt nie pokona:D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

A u mnie jak nigdy woda nie stoi, nie pamiętam żeby o tej porze tak było. Koniec marca a tylko 51 l opadów łącznie ze śniegiem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

 

Może ziemia nie puściła u was całkiem. W opolskim na cięższych ziemiach mokrawo ale bywały wiosny bardziej błotniste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Pogoda dopisała, rano ładnie przymroziło i dało rozsiać salmag i kredę, a że traktor umył to i pojechał podbić badanie techniczne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Tylko podbić ? czyli sam dowód pojechał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj