Polecane posty

Piotrek1975    1396

Zdążyłem przerzucić 2 ha sianokiszonki niedoszłej i zaczeło lać jak z cebra , już opadłem z sił z tą pogodą gdy był czas na siew zimno i mokro teraz pada co dzień jak tak będzie będe widełkami chyba wynosił siano z wody :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ale dolało niemiłosiernie :( no po prostu masakra ... Trawa na łąkach nie skoszona ... Nielicznym się tylko udało skosić ale wszystko leży na łące ... nie wiem jak oni wogóle wjadą ... u mnie wszystko stoi ... U większości kuku do przesiewki ja jeszcze nie zasiałem nawet a jak wczoraj wjechałem w pole pustym ciągnikiem to ledwo co wyjechałem ... :/ kurcze co za pogoda ... Z jarych zbóż nic chyba nie będzie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

Na Kujawach tez wody za dużo a tymi prognozami o wysokie plony to radze się wstrzymać jak zyto w 90% lezy i woda w ziemniakach stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

A jak pisałem zimą w pierwszej dawce nawozu nie wywalajcie kasy na nawozy tylko kupcie coś trwałego, to niektórzy wyzywali mnie od urodzonych w Czarnobylu. Teraz życzę udanych zbiorów i odzyskania kasy pomimo wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Nie przewidzisz pogoddy na kilka miesięcy wprzód. Nie mniej jednak bawią mnie wszystkie teorie analityków i spekulantów o klęsce urodzaju i wróżenie niskich cen na dwa miesiące przed żniwami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Wczoraj lało od 8 do 10 rano potem wyszło słońce, było ciepło iwiał lekki wiatr, dziś od 9 rano lało non stop bez żadnej przerwy, przestało z godzinę temu, na jutro też zapowiadają deszcz. Jeczmienie zimowe ( browarne, paszówki się nie sieje bo nie ma żadnej hodowli w okolicy )padaczka wszystko leży, żyta u nas nikt nie sieje bo za dobre ziemie, przenżyta nigdy nawet na oczy nie widziałem i nie wiem jak wygląda, reszta w porządku, tylko tam gdzie drenaż zerwany to woda stoi i wszystko gnije

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Póki co od kwietnia ścieżki przejazdowe zalane wodą.Dzisiaj rano znowu dolało,ciekawe kiedy ta pogoda się zmieni jak będzie tak dalej to sianokosy czy też żniwa mogą być wyzwaniem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

Tak jak wszędzie pada i pada i przestać nie zamierza, ale i tak nie mamy na to wpływu, więc po co się denerwować :D

po to ze nie po to człowiek pracuje i inwestuje zęby w pól godziny pogoda wszystko zniszczyła...

 

u mnie tez napadało, woda stała na polach, ale pogoda stopniowo sie poprawia

Edytowano przez Pawell18

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

około 19 kolejna burza 15 l/m2 z ostatnich 4 dni jest już 85l/m2 przydało by się teraz troche słońca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie predko sie ta cyrkulacja zmieni póki na wschodzie stoi wyż nie przepusći niżów u nas bedzie lało


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u mnie nie jest źle. Padało ostatnio we wtorek. 2/3 sianokiszonki zebrane mogła być suchsza ale nie jest źle. Kukurydza ładnie rośnie chwasty zginęły tylko jeszcze raz odżywkę dam. Pszenżyto bardzo ładne i dość krótkie tak że myślę że dostoi. Jare wczoraj skończyłem pryskać i jest średnie ale było siane po 15 kwietnia 3 tygodnie za późno i tego już się nie da nadrobić. Ogólnie nie jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dziś szczęśliwie deszcz omijał i pod tym względem nie jest źle. Lekki wiatr przez cały dzień, nawet pryskać się dało, jeżeli ktoś musiał.

 

Na pogodę nie mogę narzekać, chyba 1 raz od 5 lat w maju podało. No ewentualnie trochę chłodno jest bo kukurydza bardzo słabo się zbiera. Mogę narzekać tylko na dziki. 25% ziemniaka zniszczone, 4 tydzień z rzędu dosiewam kukurydzę to co wykopią dziki, i co tydzień ciągle to samo. Tym siewnikiem warzywnym to chyba całe pole obsiałem licząc te wszystkie poprawki.

 

Co do nawozów to jest super, bardzo dobrze działają, strat azotu wysianego pogłównie praktycznie zerowy. Mogłem tylko dać coś na choroby podstawy źdźbła, trochę żyta położyło a sprawcą fuzaryjna zgorzel...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

A u mnie co słońce zaświeci i trochę obeschnie to zaraz nadchodzi chmura i dopaduje. Dobrze że jare popryskane przed deszczami bo teraz to prędko nie wjedzie. U niektórych z tej mokroci to jare już czerwienieją. Tylko ten co ma na piaskach może się cieszyć bo wilgoci nie brakuje. Może się w końcu coś poprawi z pogodą bo trawy już stare podgniwają a tu nie ma jak na łąkę wjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

w sąsiedniej gminie piwnice, drogi i pola pozalewane i mieszkańcy wzywali strażaków do wypompowywania wody, ponoć w agrobiznesie o tym bylo


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Najgorsza sytuacja z tymi żytami bardzo dużo się powaliło ;( a mieszanka żółknie tam gdzie niema drynacji ,opryski jakoś też nie działają pryskałem roundapem i nadal nie działa. Sytuacja jest taka sobie już widać że plony będa niskie ci co kupują zboże dla świń mają się czym martwić. Chyba będzie trzeba zmniejszać hodowle :wacko: . Jak już więcej nie dopada w nowym tygodniu to sytuacja może się wyklaruje pozostaje mieć nadzieje.


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Wlkp zboża ozime jare ładne deszcz wprawdzie co dzieńnie ale bez ulew i i jest dobrze, jeszcze niektórzy nie zrobili oprysków na chwasty w jarych i jeszcze parę dni i nie ma sensu pryskać ,kukurydza też nie ma kiedy spokojnie pryskać jednym się udało kilka godz nie padało innym zjechał z pola a tu deszcz i koszt znowu do tyłu trzeba będzie zrobić poprawkę ,nie ciekawie wygląda z łąkami jednym się udało zrobić sianokiszonkę inni trawa rosnie czekaja a niekiedy koło 15 czerwca robili drugi pokos a kiedy można zrobić siano z pogodą chyba niewie nikt bo w telewizji i portalach nie potrafią powiedzieć nawet na jeden dzień naprzód aby im się sprawdziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Jutro na śląsku wg. prognoz ma wiać ponad 80km/h oraz spaść do 50l wody/m kw., oby się to nie sprawdziło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Sprawdziłem tą stronę masakra pierwszy dzień bez deszczu to następna niedziela ,ostatnimy laty robiłem siano z trzech pokosów koniec maja połowa lipca koniec sierpnia teraz tylko czekać ale taka rolnika robota pod chmurką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj