Polecane posty

Gość   
Gość

Tak , ale śnieg to zaczyna być anomalią w ostatnich latach .B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5236

jutro przez  środkowy pas Polski od południa po północ na nakurzać śniegiem, na wschodzie ma padać deszcze ze śniegiem i deszcz  

 

pogoda


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

Będzie co będzie ja na zimę przygotowany, oby zdrowie nie nawaliło to damy radę. Chleba się nakupi i zamrozi i można z chaty nie wyłazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Potrzebny ten śnieg jak dziwce majtki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7137

15cm na jutro nadają u nas. I pięknie przynajmniej człowiek odpocznie, mam juz dość tego błota. Ale znowu na wiosne będzie większy problem żeby to obrobić. Narew wylała masakrycznie nawet na wiosne po roztopach rzadko kiedy tak wylewa 

Każdy próbuje z obornikiem i orka na chama, ale efekt zawsze taki sam aby trochę dołka to siedzi

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25099
1 godzinę temu, mraukot napisał:

Potrzebny ten śnieg jak dziwce majtki.

Dziwka też kiedyś pracę kończy to i majtki jej potrzebne tak jak i śnieg  na polu:D

Niech pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3395

      Śnieg i mróz nie prędzej jak w styczniu ,za dużo buraka zostało do wykopania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25099

Ty w styczniu dopiero będziesz chciał śnieg, a inny już wiosnę bo z rsm-em na rzepak będzie chciał lecieć, przewódkę siać lub obornik wozić. 

To już lepiej niech od 20 grudnia do 1 marca ziemię skuje i wszystkich pogodzi.:D.  Każdy trochę odetchnie.

Może wówczas  ktoś z forum podejmie się zorganizowania jakiejś imprezy, czy to w górach czy na Mazurach. 

Ja będę miał czas, Wy pieniądze i gitara:D;).

Może @yacenty temat pociągnie??? :19_kissing:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3395

O ile wogóle spadnie taki rejon,jak nie będzie dużego mrozu to nieptrzebny śnieg ,wody mam ful

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

od 10 opady sniegu, troche napadało, jutro tez ma padać, lepiej teraz jak w kwietniu czy maju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25099
1 minutę temu, miwigos napisał:

O ile wogóle spadnie taki rejon,jak nie będzie dużego mrozu to nieptrzebny śnieg ,wody mam ful

U mnie spadło w sumie jakieś 5 cm. Jest biało, ale  ciągle topnieje. 

Na jutro więcej opadów. Miał być sam śnieg ale zmienili na deszcz ze śniegiem.

Moje ziemie jeszcze wiele przyjmą. jak przeglądam wpadki tygodnia to czasami aż wierzyć się nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Pada mokry śnieg od wczoraj. Wszędzie tylko biała, mokra breja, grubości ok. 10 cm. Chyba jednak nie opryskam reszty pszenic w tym roku... hahaha 2 dni temu jeszcze ktoś siał pszenicę w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3395
Przed chwilą, mraukot napisał:

Pada mokry śnieg od wczoraj. Wszędzie tylko biała, mokra breja, grubości ok. 10 cm. Chyba jednak nie opryskam reszty pszenic w tym roku... hahaha 2 dni temu jeszcze ktoś siał pszenicę w okolicy.

Nie śmiej sie może mieć lepszą niz ty na wiosne jak posiejesz ,a raczej to pewne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

ja to mam jeszcze zamiar posiać w tym roku. jak nie zasieje do połowy stycznia to będę siał przewódkę. u mnie biało się robi bałwan już ulepiony z córa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

niektórym strefa klimatyczna się nie pomyliła ? :D W styczniu chcesz pszenice siać ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Sypie.......   już   się  cieszę-   a  moje  auto  jeszcze   bardziej.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
@miwigos ale ja mam posiane pszenice końcem września/początkiem października, tylko że nie wszystkie odchwaszczone.. a Expert i diflufenikan kupiony. No cóż, zostanie do następnej jesieni. Gdybym ja miał dwa dni temu jeszcze pszenicę do siania, napewno bym też siał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

pogoda  w tym roku  zwariowala , teraz pada snieg z deszczem  , jeszcze kukurydze  nie skoszone , czekamy na slonce  boze byuc z mrozem sle bez pieerdolonego sniegu 


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25099

No to nieźle. Zdarza mi się  wypić te dwa piwka wieczorem, czasem jakąś samogonkę, ale u Ciebie to ponad 6 piwek dziennie, codziennie:D Jak żyć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj