Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Serwis pogodowy dla rolników

pawelol111    799
10 godzin temu, pedro2 napisał:

Kilka lat wstecz w październiku chwyciło -7 dwa dni gruda była i tylko delikatnie po wierzchu trąciło leżały 2 tyg na pryzmie i było ok także spokojnie... Tyle ze wtedy było sucho w miare... 

Ja wczoraj ładowałem przed południem to pod folią po wierzchu trącone zmiękły, ale zanieczyszczenie normalnie. Na krochmalnie to chyba im nie przeszkadza... 

Dwa dni piękna pogoda dzisiaj kończymy najmokrzejsze miejsca i po wykopkach

Faktycznie jednak nie zmarzły, jedynie to co gdzieś tam na wierzchu. Niestety ale da się wykopać jakieś 15% tego co zostało. Reszte chyba na wiosne...

stempos1980    71

ci co mają ziemie piaskowe to mają te deszcze gdzieś bo pada a u nich sucho ale ci co mają ciężkie gliniaste ziemie to w tym roku uprawa  jak się uda.ja dziś orkę robiłem to ze skiby tylko taki wałek się przewracał nic się nie kruszyło a jak się obracałem do tyłu to było słychać jak glina odkleja się od odkładnicy

marulekk    197

ładnie dziś przymroziło, wczoraj podwórko porównałem , teraz jak po stole sie chodzi :)

nie wiem czy to anomalia ale co kilka dni widzę lecący klucz gęsi albo żurawi i o dziwo nie na zachód a na wschód, czyżby zimy w tym roku nie było  :) a może nawet ptaki już wiedzą, że nie opłaca sie za odre  lecieć bo tam kraj "nowych  brązowych inżynierów" :8_laughing:

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Wiadomość z agroFakt.pl

marulekk    197

jutro przez  środkowy pas Polski od południa po północ na nakurzać śniegiem, na wschodzie ma padać deszcze ze śniegiem i deszcz  

pogoda

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Rolnik1973    1618

Będzie co będzie ja na zimę przygotowany, oby zdrowie nie nawaliło to damy radę. Chleba się nakupi i zamrozi i można z chaty nie wyłazić.

pedro2    484

15cm na jutro nadają u nas. I pięknie przynajmniej człowiek odpocznie, mam juz dość tego błota. Ale znowu na wiosne będzie większy problem żeby to obrobić. Narew wylała masakrycznie nawet na wiosne po roztopach rzadko kiedy tak wylewa 

Każdy próbuje z obornikiem i orka na chama, ale efekt zawsze taki sam aby trochę dołka to siedzi

Edytowano przez pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

Agrest    919
1 godzinę temu, mraukot napisał:

Potrzebny ten śnieg jak dziwce majtki.

Dziwka też kiedyś pracę kończy to i majtki jej potrzebne tak jak i śnieg  na polu:D

Niech pada.

soltys48    692

mi to mróz potrzebny bo może coś osuszy

na tą chwilę -1* pzl

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

miwigos    124

Śnieg i mróz nie prędzej jak w styczniu ,za dużo buraka zostało do wykopania 

Agrest    919

Ty w styczniu dopiero będziesz chciał śnieg, a inny już wiosnę bo z rsm-em na rzepak będzie chciał lecieć, przewódkę siać lub obornik wozić. 

To już lepiej niech od 20 grudnia do 1 marca ziemię skuje i wszystkich pogodzi.:D.  Każdy trochę odetchnie.

Może wówczas  ktoś z forum podejmie się zorganizowania jakiejś imprezy, czy to w górach czy na Mazurach. 

Ja będę miał czas, Wy pieniądze i gitara:D;).

Może @yacenty temat pociągnie??? :19_kissing:

miwigos    124

O ile wogóle spadnie taki rejon,jak nie będzie dużego mrozu to nieptrzebny śnieg ,wody mam ful

Uziu92    1783

od 10 opady sniegu, troche napadało, jutro tez ma padać, lepiej teraz jak w kwietniu czy maju.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Kupię opony 480/65/R28

Agrest    919
1 minutę temu, miwigos napisał:

O ile wogóle spadnie taki rejon,jak nie będzie dużego mrozu to nieptrzebny śnieg ,wody mam ful

U mnie spadło w sumie jakieś 5 cm. Jest biało, ale  ciągle topnieje. 

Na jutro więcej opadów. Miał być sam śnieg ale zmienili na deszcz ze śniegiem.

Moje ziemie jeszcze wiele przyjmą. jak przeglądam wpadki tygodnia to czasami aż wierzyć się nie chce.

mraukot    44
Pada mokry śnieg od wczoraj. Wszędzie tylko biała, mokra breja, grubości ok. 10 cm. Chyba jednak nie opryskam reszty pszenic w tym roku... hahaha 2 dni temu jeszcze ktoś siał pszenicę w okolicy.

miwigos    124
Przed chwilą, mraukot napisał:

Pada mokry śnieg od wczoraj. Wszędzie tylko biała, mokra breja, grubości ok. 10 cm. Chyba jednak nie opryskam reszty pszenic w tym roku... hahaha 2 dni temu jeszcze ktoś siał pszenicę w okolicy.

Nie śmiej sie może mieć lepszą niz ty na wiosne jak posiejesz ,a raczej to pewne

dzidzia202    3

ja to mam jeszcze zamiar posiać w tym roku. jak nie zasieje do połowy stycznia to będę siał przewódkę. u mnie biało się robi bałwan już ulepiony z córa:)

Uziu92    1783

niektórym strefa klimatyczna się nie pomyliła ? :D W styczniu chcesz pszenice siać ? :D

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Kupię opony 480/65/R28

mraukot    44
@miwigos ale ja mam posiane pszenice końcem września/początkiem października, tylko że nie wszystkie odchwaszczone.. a Expert i diflufenikan kupiony. No cóż, zostanie do następnej jesieni. Gdybym ja miał dwa dni temu jeszcze pszenicę do siania, napewno bym też siał ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"

• Przez kondziu123
      Witam, nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam nowy.
      Ostatnio słyszałem że będą kontrolować zbiorniki na paliwo. Chodzi o to by każdy posiadał zbiornik dwupłaszczowy albo zbiornik jednopłaszczowy który posiada atest. Tak zwane plastikowe tysiaki nie mogą służyć do przechowywania ON ponieważ nie są do tego przeznaczone. I teraz pytanie czy to jest prawda i znaleźli kolejny pomysł na gnębienie rolników czy po prostu firmy sprzedające atestowane zbiorniki chcą zarobić?
    • Przez DionizyZlotopolski
      Witam mam takie pytanko. Mianowicie Tata pojachal kupić bele sianokiszonki wiec nie był na swoim polu i urwał tam linie telefoniczna. Ciągnik ma 2.50 wysokości linia była na wysokości właśnie nie wiem jakiej. No ale dobrazachaczyl urwał. I teraz telekomunikacja che go obarczac kosztami Coś około 8 tys pln. 
      Ci  z telekomunikacji mówili że może wisieć na 2.40 i  ze to nasza wina ze jest Tata zachaczyl. 
      Mówiłem żeby się z Prawnikiem skontaktował Nie ma mnie w domu to nie wiem dokładnie jak to dokładnie jest załatwiane. 
      Ale czy ktoś z was był już w takiej sytuacji? 
    • Przez pawelmf
      Czy ktoś z was składał już wniosek do KOWR o pozwolenie na zakup ziemi.
    • Przez piotr6340
      To są filmy, które pokazują, jak piękne są maszyny  ;D

http://www.youtube.com/watch?v=65M3I0CKFXs

http://www.youtube.com/watch?v=xv8Z0expUjs&NR

http://www.youtube.com/watch?v=qot3JNGqKdQ...related&search=

http://www.youtube.com/watch?v=QTLlvdCnKLs&NR