Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak pomóc sadom?

Agrest    527
6 godzin temu, Szymi40 napisał:

Widać  @Rolnik  chałupę  do drzewa  przywiązałeś  :D   teraz  wichury  ci nie straszne....   ;)

Raczej drzewo uwiązał - zobacz jak tam pusto, zaraz sąsiad na opał zapie.doli. Sznurek pewnie nocą do stopy wiąże.:P

Dziś od 0 do 4 na plusie i zero wiatru. Mogłoby już  trochę zmrozić ziemię - te -5 byłoby do marca akurat.

Wiadomość z agroFakt.pl

Uziu92    1516

Teraz żaden deszcze nie potrzebny, wegetacja juz się skonczyła, a co do prognoz długoterminowych to do świąt zimy w nich nie widać jakiejś konkretnej.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Kupię opony 480/65/R28

soltys48    489

wczoraj z wieczora -2 rano +4 i tak cały dzień się trzymało i do tego mgła jak mleko

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

pawelol111    719
-7 i po ziemniakach. Co do wegetacji to każda roślina musi nazbierać określoną iloś stopni ciepła przez całą wegetacje a dopóki mróz nie ściśnie to wegetacja trwa.

pedro2    378

-4 w końcu trochę błota scielo... pawelol nie wykopałeś?

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

Uziu92    1516
17 godzin temu, Zapracowany napisał:

Uziu dlaczego twierdzisz że wegetacja się zakończyła?

temperatura na minusie i biało za oknem.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Kupię opony 480/65/R28

pawelol111    719
7 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

A co już posadziłeś Nowe.?

-2*C dziś. 

6 godzin temu, pedro2 napisał:

-4 w końcu trochę błota scielo... pawelol nie wykopałeś?

imageproxy.php?img=&key=2e0fe1b1adf61807

Niestety, warunki pogodowe były takie a nie inne, działka z pasami gliny i ziemniaki stoją nadal. Było -7 więc pewnie część zgnije.

Agrest    527

Gdzie takie warunki? Prośby do administratorów o umieszczenie lokalizacji bezskuteczne. Jak to Lechu mówił - ani me, ani be, ani kukuryku.

U mnie mała mżawka od 11 do tej pory - płd. mazowieckie.

Uziu92    1516

kidys lokalizacja była podana pod awatarem, teraz ie ma .

Kupię opony 480/65/R28

szczypka    73

od soboty do dziś deszczomierz złapał 29l/m2 do rozwiezienia zostało ok 40 rozrzutników  do zaorania zostało 16ha chyba poczeka do wiosny 

Agrest    527

Na moich polach można wszystko robić, więc z tym obornikiem zapraszam, chętnie przyjmę:D

Zapracowany    27

U nas (DBL) mrozu jeszcze nie było, pszenica po trzy rozkrzewienia, z rzepaku kapusta, rzepicha zakwitła na jutro 13 stopni jeszcze pszczoły zobaczę.

pedro2    378

Jo jeszcze zaraz rzepak zakwitnie

Uziu92    1516

u was na sląsku inny klimat, pogadajcie z tymi z podlasia i okolic suwałk :D

Kupię opony 480/65/R28

lukbold    437

orałem pole po owsie to co zgubił kombajn było wykłoszone... było trza zostawić to w grudniu można by znów kosić o ile śniegiem by nie przycisło :P taki klimat mamy

pedro2    378
Dnia 22.11.2017 o 16:05, pawelol111 napisał:

Niestety, warunki pogodowe były takie a nie inne, działka z pasami gliny i ziemniaki stoją nadal. Było -7 więc pewnie część zgnije.

Kilka lat wstecz w październiku chwyciło -7 dwa dni gruda była i tylko delikatnie po wierzchu trąciło leżały 2 tyg na pryzmie i było ok także spokojnie... Tyle ze wtedy było sucho w miare... 

Ja wczoraj ładowałem przed południem to pod folią po wierzchu trącone zmiękły, ale zanieczyszczenie normalnie. Na krochmalnie to chyba im nie przeszkadza... 

Dwa dni piękna pogoda dzisiaj kończymy najmokrzejsze miejsca i po wykopkach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Luke16
      Jako że jestem tech. wet. działając czynnie ponad 8 lat w zawodzie. Na moich terenach gospodarstwa, albo już się zamknęły, albo będą się zamykać. Wczoraj rozmawiając z klientem, sam stwierdził że dzieci krowy będą na zdjęciach widziały i też jestem tego zdania że obecne pokolenie jest pokoleniem ostatnim trzymającym bydło. Młode osoby? Na sporej ilości klientów na palcach jednej ręki policzę kto chce zostać i jeszcze jakiś palec zostanie. Nie mogę zrozumieć jedynej rzeczy, którą opowiadał mi dziadek, tata czy klienci że kiedyś gospodarstwo dziedziczylo się z dziada pradziadka. Teraz młodzi nie chcą nawet słyszeć. Już widzę co raz to więcej wyprzedanych gospodarstw. Co najwyżej ziemia zostaje i tyle. Niestety chodząc po tych oborach aż ciarki przechodzą bo piękna obora wyciągi a tam jedna krowa. Jak to u Was wygląda?
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"

• Przez MARTINUS
      Ja pierwszy raz jechałem, a potem uczyłem się jeździć CIAPKIEM :huh:
      -U-R-S-U-S- C-328
      Pozdrawiam
    • Przez aezakmi666
      Witam ! Czy posiadacie pola na których zapada się ziemia i odkrywa się odwiert ? Ja mam w okolicy kilka takich z tego co wiem z opowieści to w latach 70-80 potężne samochody wiercili szukając tam gazu albo innych surowców ale za bardzo już nie mam kogo zapytać pytam czy może wie ktoś czym to wiercili i jak walczycie z tymi otworami . U mnie na szczęscie kilka lat już sie nie zapada ziemia ale bywały lata że uprawialiśmy na jare zboże było ok ale w żniwa chodziło się w to miejsce a dziura się oberwała że można było przednie koło w ciągniku urwać ale jakoś się zarównało a znam miejsca gdzie już prawie lasek jest to nieciekawie tam blisko chodzić bo dziura że człowiek mógł by wpaść strach podchodzić 
    • Przez piotr6340
      To są filmy, które pokazują, jak piękne są maszyny  ;D

http://www.youtube.com/watch?v=65M3I0CKFXs

http://www.youtube.com/watch?v=xv8Z0expUjs&NR

http://www.youtube.com/watch?v=qot3JNGqKdQ...related&search=

http://www.youtube.com/watch?v=QTLlvdCnKLs&NR