Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak pomóc sadom?

eMWu    484

A moim zdaniem mądrze prawi, dajesz azot, ok, ale zadbaj o podstawę rośliny (skrócenia + ochrona przed chorobami podsatwy + wczesny siew dla zapobiegnięcia wylegania korzeniowego). A z tego co widać w statystykach (GUS), to ludzie na pola wrzucają jedynie azot, o potasie i siarce zapominając, więc nie dziwota że zbierają głównie słomę.

Pawell18    13

powiat zurominski ciagle cos tam przepaduje, zboza ludziom rosną w poziomie na termometrze 12stopni a do tego zimny i silny wiatr...

Wiadomość z agroFakt.pl

PeterG14    114

3 dzień już pada ale na szczęście wszystko wsiąka, a ja czekam z kosiarką i mocznikiem :)

thug    196

patrząc na modele numeryczne nie wygląda to najlepiej ogólnie bardzo deszczowo ma być w całej Polsce

Max83Max83    2

U mnie połowa żyta w poziomie od sobotnich intensywnych deszczy, i leje dalej juz od piątku w nocy.

Luke16    144

Max u nas tak samo trawa i żyto położone :/ Co za rok :/ zimno jak diabli bo tylko 11 stopni :/

Kuba1212    13

Z tego co widzę to mamy całkowitą skrajność, u mnie jak i u wielu innych w polu mnóstwo wody, a u innych susza.

Biedny ten rok będzie, u mnie z wiosennych nic raczej nie będzie, jak coś wyrośnie, to najprędzej na kiszonkę. Na łąki się nie wiedzie, szczęście że z najlepszej łąki udało się zwieźć na kiszonkę.

saszeta    73

dzisiaj od rana 40mm z tego 30 w ciągu godziny o17. Zboża stoją

damian40000    85

nie będzie mleka w tym sezonie. To co ścięte na kiszonke leży już tydzień pada codziennie nie na mowy żeby to zebrać. To co nie ścięte robi się za stare i też nie będzie miało wartości.

pawelol111    709

Mleka nie będzie? To co, krowy zasuszą się same jak zobaczą ciut gorszą kiszonkę? :D Nie panikować... dziadki nasze nie takie kataklizmy widzieli i dali radę.

pawelol111    709

Wiem, wiem. Śmieję się :) Mniej mleka = drożej. Mniej ziemniaków = drożej. Nie ubolewam :)

Pawell18    13

zawsze lepiej przerzucic mniej towaru a za wyzszą cene niz wiecej a za mniejsza bo tak to sie i czlowiek jeszcze nie potrzebnie narobi a kasa ta sama

u nas wczoraj lało caly dzien ale dzisiaj juz woda zeszla z pola, byle dalej nie padalo

Junkers    42

Może ze zbożem jak jest go mniej to ceny są trochę wyższe ale z mlekiem tak nie jest!! Jak podniosą o 5gr/litr w górę to będzie szczyt możliwości, przynajmniej tam gdzie oddaję czyli do Łowicza, mleczarnie żądzą się swoimi zasadami.

Tutaj jest nad czym ubolewać...

Teraz jest ładna pogoda, piszę teraz bo pewnie zaraz się spieprzy.

miszka16    58
Napisano (edytowany)

U mnie całkowita masakra nie dość że połowy zasiewów nie udało się wykonać bo mokro to te, które wykonałem są bardzo liche.Jęczmień żółty z nadmiaru wody, kukurydza nie chce rosnąć,na łąki nie można wjechać i codziennie burza .Chyba ta trzynastka ma jakieś znaczenie.Południowe Mazowsze.

Edytowano przez miszka16

Michalmeer    366

u mnie w czoraj było z 5 burz od 17 do 24 .. i z wszystkich padało ale woda wsiąka

magnum123    47
Napisano (edytowany)

Jeszcze 3 dni temu południowy zachód prosił o deszcz a dziś wszystko pływa, leje ostro już 2 dzień, a to wg. prognoz dopiero początek opadów.

Edytowano przez magnum123

Badylarz    13

Południowo-zachodnie łodzkie znowu leje. Woda na polach stoi, ziemniaki na dołkach poszły się...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się