Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czy czeka nas zmiana pogody?

Kuba1212    13

Nie wiem, w łodzi leje, a i ostatnio zawsze się sprawdzał, każdą burzę mi pokazał.

atnie

A z którego regionu wlkp jesteś? U mnie na samym początku maja spadło ponad 60, a do teraz to nie wiem. Ostatnie deszcze mnie na szczęście minęły.

magnum123    47

okolice na południe od Wrocławia nikt już nie pamięta kiedy padał deszcz. strasznie sucho jest, ciągle zapowiadają opady ale jakoś ich nie widać.

Wiadomość z agroFakt.pl

Pawell18    13

u mnie qq juz w sobote stalo w wodzie a dzisiaj znowu padalo

deszcze maja w moim regionie padac jeszcze przez 3dni...

i tak na zmianę na polach susza a pozniej błoto

elwis2    11

Tak, a u nas sucho, a ni kropli od ponad 2 tygodni niespadło, a wy się topicie...

Rolnik1973    1247

Na to rady nie ma. PAN wie co robi i tego nikt nie zmieni. A my możem psioczyć i gdybać co by było jakby było...

pawelol111    709

Topimy? Tak.. to dobre określenie... dziś znów wode przywieźli :D ciekawe ile to jeszcze potrwa... strach na pole jechać a o sianokosach można pomarzyć. Większość łąk będzie koszona za 2tyg o ile nie dopada.

Nowy81    22

PAda jak narazie jest 5l ale teraz sie rozpadalo moze z 10cha bedzie:)

ursusc914    48

Na prognozę długoterminową nie ma co patrzeć, miejmy nadzieje, że się nie sprawdzi.

Co do sianokosów to trawa stoi i czeka na lepsza pogodę, u niektórych leży już ścięta. Pewnie z jednego i jak drugiego nie będzie dobrego siana.

Luke16    144

Ja dzisiaj ququ miałem siać ... Pola przygotowane tylko wjeżdżać ... i niestety ale... ZNOWU TEN DESZCZ :(

Kuba1212    13
Napisano (edytowany)

matingus

leje, bodajże 300m przeszedłem w Łodzi i cały mokry byłem. Mam nadzieję że moi zdążyli okryć sianokiszonkę.

Edytowano przez Kuba1212

Runder    8

Nowy dzień znowu z deszczem na podwórzu woda już nie wsiąka. Może cały dzień jak wczoraj nie będzie padać ;)

emilko    19

Południe Mazowsza, pada już drugi tydzień. Wszędzie mokro. W ubiegły poniedziałek grad położył troszkę żyta, słyszałem od ludzi, że porządnie zmasakrował im truskawkę. W moim gospodarstwie drugiego oprysku fungicydem na żyto nie uda się wykonać - zaczyna kwitnąć. Jeżeli popada jeszcze z tydzień to pszenicy nie zdążę skrócić. Ubiegła jesień była tak sucha, że dwa lemiesze podczas orki urwałem, - a teraz widzę pola gdzie od wiosny woda jeszcze stoi.

Kuba1212    13

Jak patrzę na radar, to jakby te chmury teraz kręciły się wokół Łodzi.

#2095 emilko

u mnie ostatnie 2 lata były suche, niektóre łąki wypaliło. A teraz te łąki się bardzo poprawiły. I cały czas ze studni na podwórku wody można nabrać ręką, a w tamtym roku wyłączałem hydrofor, by się nie zapowietrzył.

wlkpmder    6
Napisano (edytowany)

Od wczoraj 21:30 do dzisiaj rana spadło 24l/m2 zyta, jęczmienie przywalcowane :/

Edytowano przez wlkpmder

baranek    3

Świętokrzyskie. Od tygodnia pada, a dziś w nocy pokładło łąki i gdzieniegdzie pszenżyta... O wjeżdzie na łąki można pomarzyć...

Rolnik1973    1247

U mnie choć woda na polach to wszystko stoi na baczność. Że lgnie to winny azot bo to pusty nawóz który goni słomę w górę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się