Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak pomóc sadom?

gadek5228    132

Mazowieckie,ok.Przasnysza. Padało prawie cały dzień i w nocy, naprawde spory deszcz zlał :rolleyes: Odrazu widać jak roślinki odżyły.

PeterG14    114

Dzisiaj w nocy w północnej Wielkopolsce ładnie padało a od 3 do 4 w nocy ładnie lało. Wszystko ładnie zmoczyło i jest ok tylko trochę zimno.

Wiadomość z agroFakt.pl

Filipoo    14

u mnie czyli WLKP centralnie między warta a notecią dokładniej pow. szamotulski gm wronki padało równo do 6 rana a mniejszy deszcz jeszcze do 7,a zaczęło poprzedniego dnia o +/- 22, na niektórych drogach kałuże jeszcze pod wieczór były aż dziwno, ale piaski przemokły na pewno, jak się butem odgarnęło ziemię to suchego nie było

Junkers    42

U mnie w Łódzkim, powiat Kutno popadało tak od ok 3 rano do południa, ale na piaskach to niestety za mało, kurzy się jeszcze. Przez te suszę nie zasiałem jeszcze 2-óch ha QQ po życie, ale teraz już nareszcie będzie można.

Piotrek1975    318

Mazowieckie pow zwoleński popadało ale przydało by się więcej , nie przemiękła dobrze ziemia ale lepszy rydz ;)

marekfarmer    4505

Kujawsko pomorskie od wczoraj pada i jest zimno jęczmień już kladzie na kolana mam nadzieje że mieszanka na 5,6 klasie sie zregeneruje

jacu    5

pomorskie okolice Chojnic w końcu pada jest nadzieja na poprawę stanu zbóż na lekkich ziemiach, oby padało jeszcze kilka dni.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wielkopolska,okolice Leszna,2 dni temu w nocy popadało i jeszcze przez pół dnia ładnie:).Dziś przez cały dzień występowały takie przelotne opady.

soltys48    315

u mnie łącznie spadło ok 10l/m2 jest to niewiele ale zawsze coś, na słabszych ziemiach sytuacji raczej już ten deszcz nie poprawi :( :( :(

Wojtek1693    28

Woj. Śląskie okolice Lublińca wczoraj mocno padało, ale niestety pszenżyto jare już się wykłosiło <_< więc plony będą rekordowo niskie, zboże ma trochę ponad 15 cm a kłos 2-3 cm :( Podobno do wtorku ma padać :unsure:

dawid5508    2

Centralna wielkopolska w nocy z czwartku na piątek napadało ładnie i z piątku na sobotę również, zboża jare zaczynają się wykłasać, a reszta rośnie jak na drożdżach po tych opadach :)

Pawell18    13

mazowieckie powiat zurominski padalo cala sobote i to nawet mocno, nawet i grad sie znalazl

Meg5    344

Kolego Pawell18 ,mimo że mieszkamy niedaleko od siebie ,to u mnie w sobotę padało ,ale mogłoby więcej ,gradu nie było .Jest jednak nadzieja ,nadają na noc (z niedzieli na poniedziałek ) deszcz . :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dziś od 16 drobny,lecz bardzo intensywny deszczyk,który pada aż do teraz :)

Edytowano przez kamil123472

Harnas88    12

Deszcz potrzebny ale pierwszy pokos u ojca nadal na pniu... czekamy na min 2 dni pogody a póżniej dalej może padac:)

Pawell18    13

Kolego Pawell18 ,mimo że mieszkamy niedaleko od siebie ,to u mnie w sobotę padało ,ale mogłoby więcej ,gradu nie było .Jest jednak nadzieja ,nadają na noc (z niedzieli na poniedziałek ) deszcz . :)

no wiesz... po tym jak dlugo nie padalo to niech jeszcze pada i pada, zeby tylko na zniwa pogoda byla

atomik    145

centrum łódzkiego 1 czerwca spadło 7 litrów a dziś w nocy 6 litrów na kilka dni wystarczy ale potrzebny jest solidny opad ponieważ zboża się kłoszą

PeterG14    114

U mnie susza raczej już nie występuje. Wczoraj od godz. 19 do północy padał równy ale nie mocny deszcz. Wszystko wraca do życia.

U mnie w ciągu 3 dni było kilka małych deszczy, które najlepiej zadziałały na roślny, ulew nie było. Wg. prognozy pogody ma padać u mnie dziś i jutro. A w kolejnych dniach są zapowiadane upały (chodzi mi o rejon wschodniego mazowieckiego).

milanreal1    290

U mnie spadło ok 10mm, ale to nadal mały ale dobre i tyle. Zbóż ozimych już nic nie uratuje, jare mocno dostały. Kukurydza tylko skorzysta, oby zrobiło się cieplej bo zauważyłem że miejscami wschodzi chwastnica.

szczewko    31

U mnie zaczyna sie kolejny tydzien chyba juz 9 bez deszczu do tego z wiatrem.Wieje z takiej mańki ze raczej nie popada.

Badylarz    13

W moim przypadku to niedługo trzeba będzie zastąpić temat "susza 2012" tematem - "powódź 2012", leje znowu jak cholera, aż za dużo tej wody.

południowo-zachodnie łódzkie.

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

od deszczu i od zimna to u mnie kukurydza robi się żółta. teraz przydałby się z tydzień słonecznej pogody to wtedy będzie rosło, a teraz to niebo pochmurne i albo deszcz albo wiatr. Jutro nadają trochę słońca ale w czwartek znowu deszcz.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się