Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak pomóc sadom?

PeterG14    114

Ee tam załamać się można. Teraz już nawet na te 12 godzin nie potrafią nic przewidzieć. Wczoraj po południu zapowiadali burze - było słońce wiatr i 25 stopni, dzisiaj zapowiadali gwałtowne burze od godzin przedpołudniowych - obecnie 29 stopni, słońce, wiatr i nic nie zapowiada zmiany. O kant d*py można sobie roztrzaskać takie prognozy

Janinka    0

U nas na zamojszczyznie byla wielka burza 3 maja,narobilo wiele szkod,ludzie sieja ponownie buraki i grochy,rowy na polach. Tam gdzie bylo przedtem bloto ,teraz zrobila sie skorupa nie do przebicia,ani burak ani groch sie nie przedostanie!!! Ja burakow nie przesiewalam,ale nie wiem jaki bedzie z nich plon??? Ziemniaki wymyte po posadzeniu i trzeba bylo podsypywac jeszcze raz. Prognozy mowia ,ze ida nastepne burze ,rownie silne :(

Michalmeer    366

wlkp gniezno nic w ogóle zero deszczy a juz jest bardzo potrzebny nawet burza moze przyjsc byle bez gradu zeby tylko podadało

Wiadomość z agroFakt.pl

A w mojej okolicy jest dobrze co nigdy sie nie zdarzało bo zawsze po zimie był 2 razy deszcz i do żniw susza a na piachu i glinie to była masakra, a w tym jest bardzo dobrze , oby tak dalej w co wątpię bo pewnie do żniw deszczu raczej sie nie doczekamy już

damian40000    85

w pogodzie od dwuch tygodni ciągle pokazują deszcz a tu ani kropli. Wczoraj trochę błyskało. Oglądam codziennie wykresy i stale to samo. Wieczorem zapowiadają deszcz od rana a rano deszcz znika ale na drugi dzień rano ma padać i tak wkółko.

Luke16    144

A u nas znów pada :/ :/ damian chcesz tego deszczu to mogę Ci go oddać ...

Runder    8
Napisano (edytowany)

Ja również moge sprzedać komuś deszcz B) mogło by juz z 5 dni nie padać bo na pole nieda rady wjechać :D Zresztą wystarczy obejrzeć wydarzenia i zobaczyć jaka jest w niektórych miejscach sytuacja w lubusim nie jest najgogzej świętokrzyskie ma problem ;(

Edytowano przez Runder

marian2011    111

Dokładnie ktoś już pisał oglądając od kilku kilkunastu dni prognozy na wszelakich telewizjach wlkp pokazują co dzien deszcz i z opryskiem nie wyjeżdzałem dzisiaj rano prognoza tvn polsat WLKP zasypana chmurami burzami nie było sensu planować oprysku ale pod wieczór wyjazd i zrobiłem na chwasty i dolistnie o deszczu nie ma mowy narazie czy gdzieś w WLKP dzisiaj padało koledzy bo te ich prognozy dobijają

areqo    5

Na podkarpaciu nie jest źle (przynajmniej w moim regionie) po ostatniej burzy ziemia utrzymuje wilgoć, wszystko zabrało się do życia. Oby tak dalej..

marekfarmer    4505

U mnie susza straszna jare schną ozime tak samo tracą w oczach Zapowiadają deszcze ale jakoś omijają one moje pola ;[ . Jedni mają nadmiar wilgoci a inni mają susze. Cóż poradzić końcu warsztat pod gołym niebem :(

jacu    5

Powiat ch*jnicki po południu ładnie napadało, spadł nawet grad ,ale nie narobił szkód, od razu ładnie wszystko odżyło aż miło patrzeć na pola, oby tak dalej.

stachu2005    5

@jacu - Mieszkam jakieś 20km od Ciebie, w linij prostej pewnie jeszcze bliżej i ani kropli deszczu u nas nie spadło, teraz minęła 22 a na termometrze 19stopni!

DESZCZU

walkol    33

Wczoraj wieczorem przeszły 3 burze i widze że zapowiada się kolejna noc z deszczem-dziś ludzie jakoś pokończyli te siewy ale plonu to tam raczej nie będzie ,miejscami wogóle woda nie wsiąka ;)

marekfarmer    4505

Dzisiaj w końcu popadało trochę ale nadal to kropla w morzu zapowiadają na dziś i jutro opady oby się sprawdziło potrzeba deszczu ok 20l/m2

PeterG14    114

Ciesz się, że chociaż trochę. U mnie chmurzyło się, już się cieszyłem, że popada ale wszystko bokiem przeszło.

Runder    8
Napisano (edytowany)

Dziś posialiśmy nawóz po życie ręcznie w miejscach gdzie nieda razdy wjechać wyszło jakieś 4 worki po 30 kg ale mijejscami aż nogi lgnęły tak mokro. Nie wiem kiedy wjadę z gnojem pod ziemniaki posiałem już wapno i też ledwo nie zalgnąłem a co dopiero mówić o wjechaniu z rozrzutnikiem. Oby już nie padało :wacko:

burze.gif

Powyżej mapa z burzemi czerwone kropki to najnowsze wyładowania :)

Edytowano przez Runder

PeterG14    114

Wreszcie i nareszcie popadało :D Nie za dużo ale i tak sprawa wygląda lepiej. Od razu wszystko odżywa. Chyba jeszcze jakaś burza nadejdzie bo duchota straszna.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak było i u mnie 28 stopni i duchota jak diabli. Przyszła burza i poszła zostawiając po sobie trochę kropel na ziemi i temperaturę ledwo 17o

Piotrek1975    318

Na razie nic nie padało ale jeszcze wilgoć jest bo dziś właśnie zaorałem resztę pola i zasiałem to jeszcze koła buksowały. No ale teraz już może popadać bo do tej pory modliłem się o pogodę.

marekfarmer    4505

U mnie także od 17-18 Deszcz ładnie padał z początku nawet grad wielkości drobnych wiśni ale strat raczej nie wyrządził. Jest dobrze rośliny teraz odżyją :) :) :)

PeterG14    114

Dziś jest jeszcze lepiej, od godz. 9:00 do teraz niemal bez przerwy pada lekki deszczyk, wszystko wraca do życia ( szczególnie chwasty :P )

Kuba1212    13
Napisano (edytowany)

A u mnie na szczęście ładnie, bez deszczu, aż wszystko zaczyna rosnąć. Jak się uda to większość jęczmienia dziś przesieję.

Edytowano przez Kuba1212

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ja na pogodę nie narzekam, wszyscy w okolicy zasiali i kiedy ostatni skończyli kukurydzę zaczęło padać :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się