Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pedro2    342

Dopadalo do 12mm i jeszcze coś się do mnie kieruje. Wystarczy! bo nawet przy dobrej pogodzie w ziemniaki z T1 za dwa dni nie wjade. Masakra ile wody w polu

Agrest    347

Szła chmura, rozdzieliła się na dwie, ominęła mnie i ponownie się zjednoczyła. Poszła na Opole Lubelskie i Puławy.

Po południowym deszczu praktycznie śladu nie ma - oprócz kałuży przy rynnie.

PRIMO    177

Agrest ta burza doszła do mnie dość gwałtowna ale bez przesady i konkretnie dolało bo aż 18L wlało

Wiadomość z agroFakt.pl

XTRO    159

w południe wichura że świata nie było widać. Spadło 8mm ale taki był wiatr że dachy, słupy energetyczne i drzewa powyrywało. 3h bez prądu. W Lublinie grad wielkości wiśni. 

Teraz widzę, że z południa druga chmura idzie.

fireseba    101
Napisano (edytowany)

idzie na mnie...  Mocno wieje od Litwy (dziś no wschód żadnej chmury nie było). Jedna burza nawet się zawróciła jak ze wschodu powiało.

Edytowano przez fireseba

Milosz27    177

dwie burze i w sumie 22 litry .

Pierwszy raz u mnie więcej spadło niż u Ciebie ;-) na działce po drugiej stronie wioski już tylko niespełna 20mm.

marulekk    61

w południe wichura że świata nie było widać. Spadło 8mm ale taki był wiatr że dachy, słupy energetyczne i drzewa powyrywało. 3h bez prądu. W Lublinie grad wielkości wiśni. 

Teraz widzę, że z południa druga chmura idzie.

słyszałem, że w Radzyniu nieźle porobiło

u mnie tez kilka godzin bez prądu, sześćdziesiątką krowy doiłem  :)

kukurydze lekko pochyliło, trochę zboża pokręciło, jedno drzewo połamało, w dołkach woda stoi ale wsiąka jeszcze więc ziemia apetyt ma, tragedii niema

zetorki12    1932

Mam informację że koło Bork grad poobijał elewację na ścianie domu .

Tomasz78    287

U mnie w nocy popadało burze przeszły bokiem ,moze i dobrze ,dziś w Poznaniu skwar a u mnie chłodno i wietrznie ,bez deszczu ,powiat Gniezno

Mari82    10

Ja też CRA i całe 7mm.

Jacek jeżeli z cra to powiem Ci że w Dobrym i okolicach prawie nic z tej burzy bo jechałem akurat tam,a u nas pod 30 a odległoś jaka dzieli to 6km.A teraz zimno wieje i mżawka

przemo89    6

czerwiec    
4    4
5    0,5
7    3
10    6
12    4
16    1,5
17    4
17    0,5
17    2
21    0,5
23    1
29    4

I pszenica na I - III klasie gleby zasycha, dół cały żółty flagówka i podflagówka  w duzej części pozwijane, jedynie w niskich terenach zielono.

piotrb14    186

U nas dolało 10l, pare kulek gradu spadło ale na szczęście rozeszło się. Czerwiec zakonczy się na około 30l, szkoda trochę że 2 połowa maja była u nas sucha.

90daniel    14

U mnie w nocy 13 litrów i poźniej w południe taka pompa przeszła że z deszczomierza się wylało a raptem 20 minut padało. Zboże praktycznie leży jakby wałem przeleciał a z cebuli i broukły od 5 godzin pompuje wodę pompą 60m3/h do rowu bo utopiło hektar pola. a teraz mżawka wieje i jest 13 stopni.

dawcio2218    1

Okolice Żuromina potężna burza wiele dachów i Lini zerwwnych lasy połamane jak zapałki do tego grad miejscami na polach wszystko równo z ziemią

patryk546    149
Napisano (edytowany)

Tegoroczne zbiory można porównać do zwierząt z krajów egzotycznych a właściwie do ich cyklu życia.

Zwierzeta jak się rodzą to też muszą uciekać przed niebezpieczeństwami, bronić się tak aby przetrwać, dziś z uprawnieniami jest podobnie, długa zima, majowe susze i czerwcowe nawalnice. Ojjj komu się uda zebrać i dobrze sypie ten się dorobi.

Edytowano przez patryk546

kristofer85    1

kuj-pom wczorajsza noc 10l, dzisiejsza 10l wieje i pada nadal za okna widzę ze pszenica i jeczmień leży-strach bedzie na pole pojechac zobaczyć jak reszta

Szymi40    373

Wczorajsza  noc i dzień  20 mm.  dzisiejsza  noc 20mm.  [największy jednorazowy opad w tym roku ] i dalej pada  tylko  ten wiatr   zboża   kładzie...  ;[

Forsze    7

Kuj-pom - powiat Mogilno- z nocy 37mm i dalej pada. Wczoraj 6mm

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się