Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Serwis pogodowy dla rolników

fireseba    101
Napisano (edytowany)

Seba ile? U mnie 32mm szok. Czerwiec 104mm

W ziemniakach przez skiby się przelewa

lało dobrze, trzy burze, o 4 rano aż się obudziłem. Jak zmierzyłeś opad? U mnie tak padało że od ziemi się odbijał więc z takiego deszczomierza by wypadał:D

Niestety ale na moich terenach jest dużo górek, praktycznie na każdym polu taka jest co najgorsza na łące która po 2015 roku stała się tak twarda że nie przepuszcza wody. W tamtym roku po całym miesiącu deszczów orałem górę to się kurzyło. Lepszy deszcz który pada cały dzień niż taki z wydajnością 50l/h który padał niecałą godzinę.

Edytowano przez fireseba

wilhelm    401

Przeyebane u Was z tymi deszczami.. dobrze że u mnie w czerwcu tylko 35 l.

Wiadomość z agroFakt.pl

Agrest    357

Kolejne zero na deszczomierzu. Wieje, że mało łba nie urwie. Drogi polne z piachu wymiata.

fireseba    101
Napisano (edytowany)

Gdzie tak sucho? Niby ja się łapię na obszar zagrożenia suszą ale po całym maju i połowie czerwca gdzie była susza teraz coś rośnie. Zapewnie ta mapa nie obrazuje sytuacji

iung.png

Edytowano przez fireseba

Agrest    357

Pogranicze 3 województw - maz. - św. - lub.

Tylko że nawet w skali gminy warunki są skrajnie różne, tak że w tym roku wyjątkowo susza może być w skali mikro.

Mam jedno pole oddalone o 4 km. Wczoraj byłem tam obejrzeć grykę - szok bo ma już 120cm i polegnie. Pole długie 1,2km. Drugi koniec upala.

matingus    107

Koledzy zapytałam sie tutaj.warto jeszcze zasiać kukurydzę,będzie coś.

Sean    247

Ja już bym nie siał teraz kukurydzy, to jest zaraz Lipiec, coś tam urośnie, ale nakłady większe nisz zysk, ale jakiś owies z motylkowymi byłby na kiszonkę, czasami jako poplon po żniwach tak wybuja że hej.

dabaz    54

dlaczego nie siać. ja co roku po jeczmieniu zimowym sieje jeszcze kukurydze i zawsze urośnie. nie ma takiej wartości jak wczesna ale dla opasów po uzupełnieniu treściwymi akurat. U mnie od tygodnia codziennie po 2-3 mm deszczu. Tzw deszcz nalistny bo ziemia sucha. Rawicz Pd WLKP.

Sean    247

dlaczego nie siać. ja co roku po jeczmieniu zimowym sieje jeszcze kukurydze i zawsze urośnie. nie ma takiej wartości jak wczesna ale dla opasów po uzupełnieniu treściwymi akurat. U mnie od tygodnia codziennie po 2-3 mm deszczu. Tzw deszcz nalistny bo ziemia sucha. Rawicz Pd WLKP.

Zależy gdzie, inne lata były zazwyczaj gorące, kukurydza lubi ciepło ten rok jest ogólnie dosyć chłodny, te siane w Kwietniu w Maju jakoś szału nie widać, a w długoterminowych prognozach koniec lata i wczesna jesień ma być wyjątkowo chłodna więc nie wiem czy tak urośnie. 

fireseba    101

Policz sobie plon około 25-30% niższy i koszta

Augustów 55mm a u mnie 45.

speeeder    32

Koledzy zapytałam sie tutaj.warto jeszcze zasiać kukurydzę,będzie coś.

Na zielonkę jak najbardziej, na ziarno już za późno, chyba że masz zamiar ją kosić na wiosnę. bo nawet przy niskim FAO do końca roku ziarno Ci nie stwardnieje na tyle aby przeszło przez kombajn.

mk9422    97

Pozazdrościć takich opadów. U mnie na północy mazowsza grzmiało konkretnie i się błyskało a deszczu tylko 14 mm. Mogłaby przyjść taka pompa z 50 mm bo już wody w rowach prawie nie ma a mam łąki torfowe więc sucho

Agrest    357

Wczoraj rozłożyłem w ogrodzie basen dla dzieci  - nieduży bo 2,2x2,2m, ale pomogło. Przetoczyła się nie dawno mega burza. Zarwała mnie bokiem i dała 6mm. Szkoda, że tak późno o basenie pomyślałem i tak mały kupiłem :D

Ale ta chmura musiała po drodze nawywijać

cris10    12

Lubelskie powiat lubelski spadło 4 litry na metr w przeciągu 5 minut

PRIMO    179

Agrest do mnie też doszła i zostawiła 4,5L i brak prądu przez pół godziny ale większa przeszła na zachód ode mnie zatoczyła koło i poszła na wschód

Agrest    357

Wydawała się strasznie groźna ta chmura i na radarach jej zasięg bardzo duży.

Teraz piecze i huraganowy wiatr. Szybko wodę zabierze.

farmerss34    9

Pozazdrościć takich opadów. U mnie na północy mazowsza grzmiało konkretnie i się błyskało a deszczu tylko 14 mm. Mogłaby przyjść taka pompa z 50 mm bo już wody w rowach prawie nie ma a mam łąki torfowe więc sucho

14 mm to nie tak mało. wolałbyś te 50 mm i żeby dach zabrało .tak? zobacz co te pompy robią  na południu kraju . jak dla mnie  5-10 mm co tydzień wystarczy o tej porze . u mnie  czerwiec  do wczoraj 78 mm i teraz pada 

pedro2    342

Ale pompa będzie na Podlasiu. Gradem wali i silny wiatr w wawie kolezka dzwonił.
Seba więc u was sie nasiliło bo u mnie w okolicy stacje pogodowe zlapaly 30-35mm

pawelol111    709

Z rana całe szczęście że tylko 2litry. Teraz ominęło ale od Lublina podejdzie. Wody wystarczy.

fireseba    101

od tego gradu już lucerna cała pocięta kukurydza jeszcze dobrze się nie zrosła po tym co tydzień temu było. (grad 2,5cm)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się