Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak pomóc sadom?

marulekk    61

dobrze że wczoraj do 23   sianokiszonke zrobiliśmy bo dziś to w dołkach woda stoi po nocnych deszczach

Agrest    356

Agrest a u mnie tyle popadało że nawet kurzu nie zmyło i jak być tu zadowolonym z tej naszej pogody

To dziwne że u Ciebie nie polało. Jak rano prześledziłem przebieg chmur burzowych to po północy Radom i okolice (zwłaszcza na północ od Radomia) powinny mocno deszczem dostać.

Teraz piekarnik na polu, do tego parno

Wiadomość z agroFakt.pl

PRIMO    179

Tam mogło i polać ale ja bardziej jestem na południowy-wschód od Radomia a ta wczorajsza nocna burza to bardziej na południowym-zachodzie ode mnie

damianos95    52

Wczoraj okolice Łodzi od 22 do rana ładnie padało nie wiem ile dokładnie bo nie wystawiony był deszczomierz ale ponad połowa taczki wody ile to moze byc mm ??

Ansja    310

Taczki są różnej pojemności standardowa ma tak 60 litrów ,ale są też na 90 i 110 litrow.

U mnie wczoraj była burza z małymi opadami.Dzis słońce i wiatr , trochę chmur :)

domat1998    44

Prezenterzy pogody idą w tym roku wyjątkowo na łatwiznę. Przewidzą że ma być jakaś burza i zaraz nadają opady deszczu w całej Polsce a popada może na połowie kraju a może nawet i nie. Mistrzem w tym jest polsat, który nadaje deszcz codziennie w całej Polsce

Zgadzam się z tym i dodam jeszcze Twoja Pogoda

jonek98    872

Powiat Kutno przeszła z 40 minutowa ulewa, Kutno znowu zaczęło podtapiac

Szymi40    373

Jak  w nocy  nie popada  - a się nie zanosi -  to będzie  można ogłosić  suszę...

Nowy81    22

Czy ja mieszkam kur..  na Marsie.... dziś popołudniu lało na wschodzie (chyba kutno kłodwa i nadal tam pada) teraz chyba burze idą na konin i na zachód od konina... u mnie 00.

case-jxu-95    0

Wieczorem spokojny deszcz trochę grzmiało w oddali rano szok deszczomierz pełny podwórko zalane rowy w wodzie.Dziś w dzień kolejne 5lm w sumie w czerwcu 75l

matingus    107
Napisano (edytowany)

Czy ja mieszkam kur..  na Marsie.... dziś popołudniu lało na wschodzie (chyba kutno kłodwa i nadal tam pada) teraz chyba burze idą na konin i na zachód od konina... u mnie 00.

o  17godzinie przyszła burza,spadło około 40litrów wody.deszczomierz przewróciło.

na dodatek grad wielkości 4 cm.kukurydza,buraki i zboża nie ma nic..

teraz też zaczyna padać..

Edytowano przez matingus

farmerss34    9

zach polski przyszła burza i mocno leje  na dodatek mocno też wieje ( pewnie maestozo polegnie)

Adam94    4

W nocy burza oczywiście bokiem. Dziś 32°C i wiatr, od około 19 ładnie się zapowiadało ale i tak wszystko omija bokiem na północy wschód.
Czerwiec chyba się zamknie na 21 l/mkw.

strzechu    33

do 49mm z nocy dopadało niedawno 23mm , wiec za ostatnie 24godziny 72mm . pow.brzezinski

Agrest    356

Jak  w nocy  nie popada  - a się nie zanosi -  to będzie  można ogłosić  suszę...

Jak dobrze pamiętam gospodarzysz na piaskach lotnych i zawsze byłeś najbardziej skacowany na forum ;) . Ale skoro dopiero od jutra chcesz mieć kaca to jednak ten rok jest dla Ciebie łaskawszy.  B)

Powiem że czasem lubię sobie pobiadolić, ale tak suchego roku nie pamiętam. Jak w kwietniu u ludzi lało i podtapiało, u mnie czasem mżyło, a że dzień krótszy i chłodniej to było ok.

W maju na majówkę dało około 40mm więc fajnie, ale do końca maja może raz siknęło rosą. Czerwiec to chyba 2+2+5( to rozłożone na 3 burze przez kilka godzin) + 1,5mm. Dla roślin opady nie istotne.

A najciekawiej  jest, że pewnie mało kto uwierzy, bo jak u mnie opad z burzy 2mm to 4 km dalej 25mm. Następnym razem ponownie u mnie 2mm, a tam 15mm, a np 10km na północ trzy burze po około ~20mm, u mnie zero.

No nic  - jutro ostatnia szansa na czerwcowy deszcz, choć pszenicy już nie pomoże.

A tymczasem browar na posuchę i wianek na sezon truskawkowy ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się