Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    408

U mnie chwilami termometr w samochodzie do 31 dobijał. Jak naszła jakaś chmurka spadało do 28. Na czerwiec deszczu ni widu ni słuchu.

Milosz27    177
Napisano (edytowany)

Pod wieczór 10 litrów dopadało w sumie czerwiec narazie 50mm

Edytowano przez Milosz27

Wiadomość z agroFakt.pl

kamilc017    32

U mnie w czerwcu około 75litrów spadło chociaż ostatnie 2tygodnie spadło około 60litrów

wilhelm    401

Tak samo będzie w żniwa.. tam gdzie teraz sucho, dalej będzie sucho. tam gdzie teraz co chwilę pada - w żniwa też co drugi dzień będzie padać :D

pedro2    350

I dobrze, zboża mam mało najważniejsze qq trawy i ziemniaki, a tym nigdy deszczu za wiele ;)

wilhelm    401

@pedro2 kiedyś kisiliśmy (nie u mnie) 35 ha kukurydzy w deszczach. Na polu jednego T 088 dwoma traktorami trzeba było ciągnąć, a z pola wyjazd prosto na DK94 i 12 km do pryzmy. Raczej nie przepadałbym za taką robotą u siebie :D

pedro2    350

Nie ma obawy na naszych ziemiach, na przestrzeni kilkunastu lat gdzie były naprawdę mokre lata nie zdarzyło się żeby wygniły. No jak ktoś jakieś bagno zaorał i wszystko teraz spływa to wiadomo wody w pół łydki

ZELKOW    85

dużo już u was napadało ? mówią że spore opady przyjdą na wschód na środę

Nowy81    22

Tak samo będzie w żniwa.. tam gdzie teraz sucho, dalej będzie sucho. tam gdzie teraz co chwilę pada - w żniwa też co drugi dzień będzie padać :D

Tak na 90% będzie. Coś mży opad nic nie znaczący.

ws71    38

Nie ma obawy na naszych ziemiach, na przestrzeni kilkunastu lat gdzie były naprawdę mokre lata nie zdarzyło się żeby wygniły. No jak ktoś jakieś bagno zaorał i wszystko teraz spływa to wiadomo wody w pół łydki

U nas w tym roku szlak trafił ziemniaki po opadach,kukurydza też w dolinach zżółkła i wygląda nieciekawie

robi57362    56

Lubelskie pow łeczna suszy ciag dalszy nie mam deszczomieza ale wiecej jak 15 mm w czerwcu nie spadlo a co spadlo to zaraz wysechlo nawet na glinie kuku nie rosnie

XTRO    160

Pytanie z innej beczki.

Pryskałem pomidory i po 25 min zaczął padać deszcz ( jakieś 10 min i naleciało go nie całe 1mm). Poprawiać czy sobie odpuścić ?

Agrest    408

Trudno wyczuć. Jak pryskałeś jakimś systemicznym i dałeś dobry zwilżacz typu np Silwet Gold to zadziała.  Ten środek powoduje praktycznie natychmiastowe wprowadzenie oprysku wgłąb tkanki - przynajmniej tak na filmie reklamowym było widoczne przy użyciu barwnika.

Jeśli jechałeś jakimś kontaktem typu mankozeb i z liści pociekło to może być zmniejszona skuteczność.

U mnie kolejne 0 deszczu - nie licząc kilku kropel.

XTRO    160

pryskałem odżywkami bez żadnych zwilżaczy

Agrest    408

Eee  to pewnie za 7 dni i tak poprawkę będziesz robił - ja bym odpuścił. 

XTRO    160

tak za tydzień-10 dni poprawka.

PS. My już zaczęliśmy działać w kierunku suszy i pierwszy krok zrobiliśmy :)

Szymi40    373

Dziś  1mm.  -  jak to  zapisać......  w czerwcu  tylko  40 mm. 

pedro2    350

2mm do kolekcji, co dziś wysuszyło to dopadalo. Czerwiec chyba idzie na rekord 72mm

Rolnik551    1

Nie mierzyłem opadów lecz u nas na Lubelszczyźnie przynajmniej u mnie jest dość dobra pogoda kukurydza ma się świetnie ale jak ktoś ma na piachu to jednak można odczuć susze drugi pokos również zaraz będzie jeszcze podlewaliśmy tyle samo się ukosi jak i za pierwszym pokosem :-)
Patrząc po komentarzach to bardzo zróżnicowana jest pogoda ostatnie dni miesiąca mają być najgorsze do 35 stopni podawali

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"

• Przez Lukash3060
      Przekopałem forum ale nic nie znalazłem w podobnym temacie
      A więc, jak myślicie - na co warto teraz postawić z stosunkowo małym kapitałem ( ok. 20tyś zł) ? Co na wsi może być opłacalne ? Mam 30 ha gospodarstwo ale rodzice świetnie sobie radzą bez pomocy i zastanawiam się nad jakąś działalnością. Pracowałem 3 lata w dużym gospodarstwie jako operator a potem jako kierownik, mam wiedzę w temacie upraw i hodowli bydła mlecznego  Rozważyłem już chyba wszystko i nic nie przychodzi mi do głowy  
    • Przez piotr6340
      To są filmy, które pokazują, jak piękne są maszyny  ;D

http://www.youtube.com/watch?v=65M3I0CKFXs

http://www.youtube.com/watch?v=xv8Z0expUjs&NR

http://www.youtube.com/watch?v=qot3JNGqKdQ...related&search=

http://www.youtube.com/watch?v=QTLlvdCnKLs&NR

• Przez kostka_plewa
      Witajcie, 

Słyszałam, że Polagra Premiery to prawie jak Hanover (gdzie na razie jeszcze nie dotarłam:) Dlatego chcemy z narzeczonym się wybrać. Widziałam, że jest możliwość otrzymania dofinansowania dla grup jeśli zbierze się 15 osob. Może ktoś jest chętny na wyjazd? 
    • Przez ARWO

Witajcie, 
      Co chciałybyście dostać na dzień kobiet? Tradycyjny kwiatek, czy może zasugerować naszym panom coś innego. A może sami panowie coś podpowiedzą? Czekam na Wasze propozycje