Skocz do zawartości

Polecane posty

Milosz27    177

Pod wieczór 10 litrów dopadało w sumie czerwiec narazie 50mm

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Wiadomość z agroFakt.pl

wilhelm    401

Tak samo będzie w żniwa.. tam gdzie teraz sucho, dalej będzie sucho. tam gdzie teraz co chwilę pada - w żniwa też co drugi dzień będzie padać :D

pedro2    585

I dobrze, zboża mam mało najważniejsze qq trawy i ziemniaki, a tym nigdy deszczu za wiele ;)

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

wilhelm    401

@pedro2 kiedyś kisiliśmy (nie u mnie) 35 ha kukurydzy w deszczach. Na polu jednego T 088 dwoma traktorami trzeba było ciągnąć, a z pola wyjazd prosto na DK94 i 12 km do pryzmy. Raczej nie przepadałbym za taką robotą u siebie :D

pedro2    585

Nie ma obawy na naszych ziemiach, na przestrzeni kilkunastu lat gdzie były naprawdę mokre lata nie zdarzyło się żeby wygniły. No jak ktoś jakieś bagno zaorał i wszystko teraz spływa to wiadomo wody w pół łydki

ZELKOW    253

dużo już u was napadało ? mówią że spore opady przyjdą na wschód na środę

Nowy81    26

Tak samo będzie w żniwa.. tam gdzie teraz sucho, dalej będzie sucho. tam gdzie teraz co chwilę pada - w żniwa też co drugi dzień będzie padać :D

Tak na 90% będzie. Coś mży opad nic nie znaczący.

ws71    148

Nie ma obawy na naszych ziemiach, na przestrzeni kilkunastu lat gdzie były naprawdę mokre lata nie zdarzyło się żeby wygniły. No jak ktoś jakieś bagno zaorał i wszystko teraz spływa to wiadomo wody w pół łydki

U nas w tym roku szlak trafił ziemniaki po opadach,kukurydza też w dolinach zżółkła i wygląda nieciekawie

robi57362    171

Lubelskie pow łeczna suszy ciag dalszy nie mam deszczomieza ale wiecej jak 15 mm w czerwcu nie spadlo a co spadlo to zaraz wysechlo nawet na glinie kuku nie rosnie

jesli pomoglem kliknij fajne

XTRO    223

Pytanie z innej beczki.

Pryskałem pomidory i po 25 min zaczął padać deszcz ( jakieś 10 min i naleciało go nie całe 1mm). Poprawiać czy sobie odpuścić ?

Agrest    1112

Trudno wyczuć. Jak pryskałeś jakimś systemicznym i dałeś dobry zwilżacz typu np Silwet Gold to zadziała.  Ten środek powoduje praktycznie natychmiastowe wprowadzenie oprysku wgłąb tkanki - przynajmniej tak na filmie reklamowym było widoczne przy użyciu barwnika.

Jeśli jechałeś jakimś kontaktem typu mankozeb i z liści pociekło to może być zmniejszona skuteczność.

U mnie kolejne 0 deszczu - nie licząc kilku kropel.

Agrest    1112

Eee  to pewnie za 7 dni i tak poprawkę będziesz robił - ja bym odpuścił. 

XTRO    223

tak za tydzień-10 dni poprawka.

PS. My już zaczęliśmy działać w kierunku suszy i pierwszy krok zrobiliśmy :)

pedro2    585

2mm do kolekcji, co dziś wysuszyło to dopadalo. Czerwiec chyba idzie na rekord 72mm

Rolnik551    2

Nie mierzyłem opadów lecz u nas na Lubelszczyźnie przynajmniej u mnie jest dość dobra pogoda kukurydza ma się świetnie ale jak ktoś ma na piachu to jednak można odczuć susze drugi pokos również zaraz będzie jeszcze podlewaliśmy tyle samo się ukosi jak i za pierwszym pokosem :-)
Patrząc po komentarzach to bardzo zróżnicowana jest pogoda ostatnie dni miesiąca mają być najgorsze do 35 stopni podawali

przemo89    6

małopolskie pow. proszowice susza, 27mm  za cały czerwiec, z czego największy opad w ciagu 24 h 10 mm a reszta to praktycznie tylko liście pozwilżała.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"

• Przez Kanuni5125
      A więc tak jak w temacie po prostu co lubicie jeść. Dla mnie najlepsze jedzenie to ziemniaki ze skwarkami i kwasem mmmm to jest najlepsze. A po jakiejś robocie lub nawet w trakcie dobrze jest coś przekąsić i wypić a tu najlepsza jest zasolona słonina z cebulą a jakby do tego na popitke trafiła by się jakaś ekologiczna to już wogóle jest super
    • Przez semos
      Mam taki mały problem, co kupić dziewczynie pod choinkę? Ma 24 lata.

A więc tak:
      -kolczyki i wisiorek odpadają, bo otrzymała je na mikołajki.
      -co do perfum to trochę głupio mi jest je kupić ponieważ ona pracuje w jednej z ogólnopolskich sieci drogerii wiec zna wszystkie perfumy oraz kremy i może zawsze porównać cenę tych perfum, a tego bym nie chciał aby wiedziała ile prezent kosztował.

Pluszaka już kupiłem do tego chce coś jeszcze w kasie max 80zł.
    • Przez franek812
      Witam. Chcę zamortyzować przedni tuz w ciągniku i mam pytanie jakiej pojemności akumulator hydrauliczny wybrać? Będzie to pracowało z 1000 kg obciążnikiem. 
    • Przez farmtrix
      Załóżmy taką abstrakcyjną sytuację, że możesz wpłynąć na niektóre czynniki związane z produkcją rolniczą.
      Do wybory masz:
      a ) obniżenie zużycia nawozów sztucznych oraz paliwa
      b ) uniezależnienie się od niesprzyjających warunków klimatycznych
      c ) poprawę struktury gleby oraz zawartości w niej próchnicy

Możesz wybrać tylko jedną opcję, bez wchodzenia w szczegóły wybierz, która z opcji najbardziej sprawdziła by się w Twoim gospodarstwie?
      Chętnie dowiem się, dlaczego własnie ta opcja. Z góry dzięki za odpowiedź. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.