Skocz do zawartości

Polecane posty

stachu2005    5

Na dzień dzisiejszy susza, rzepak się zaczyna zwijać, cebule jak siałem było sucho, teraz wschodzi i deszczu 0...

Do czwartku mają dotrzeć jakieś opady:)

Runder    8
Napisano (edytowany)

U mnie Trawy idą okropnie w góre przez te deszcze i skosić czym nie ma ;(

Edytowano przez Runder

Wiadomość z agroFakt.pl

case-jxu-95    0

Pow.ŁASK okolice sędziejowic jak jeszcze popada to rzepak zacznie gnić podczas dzisiejszego pryskania napęd nonstop a traktor wygląda jak po rajdzie wszędzie woda,dziwna to wiosna zazwyczaj bełchatów osuszał nasze pola ale nie w tym roku,ciekawe co będzie dalej :rolleyes:

Luke16    144

case-jxu-95 masz rację a to Bełchatów a to zbiornik Jeziorsko a w tym roku deszczu a deszczu... Jutro spróbuje jechać poorać ale czy wjadę o to jest pytanie dzisiaj sąsiad pryskał zboża opryskiwaczem 400 litrów maseyem 3095 i napęd non toper włączony ... C-330 od razu usiadła ... Za to gość co ma w dzierżawie 500ha siał pod rzepak Fendtem 934 Vario Black Edition to później po tym rajdzie tego Blacka nie przypominał ... taki uwalony był ...

KULAWA_KOZA    88

Nie wiem ile litrów , ale to trwało 30min gdzieś.

Miałem wóż w stodole to mi go porwało drzwiami i znalazł sie za stodołą.

Z mostków , chodników pozostało mało co.

Ulice mi wybrało całkowicie , musiałem ją od nowa robić i nawoziić.

1km poniżej mnie woda się skumulowała i na drodze jak stały auta to woda weszła do wewnątrz aut.

Luke16    144

Właśnie wróciłem z pola, które miałem zamiar poorać, niestety na zamiarach się tylko skończyło, ledwo co z samym pługiem wyjechałem........

soltys48    315

U mnie sucho jak cholera nawet saletry niema co siać bo się nie rozpuści-sąsiad posiał tydzień temu po rzepaku to jeszcze leży

SIEWCA    24

Okolice Bydgoszcy, od trzech tygodni brak opadów, nawozy wysiane po ustapieniu śniegów leżą na polach nie rozłożone. Wschody zbóż, buraków są tragiczne, jedynie kukurydza wysiana 10 dni temu wschodzi pięknie......

Rebel21    22

U mnie elegancko popadało wszystko pieknie rosnie nawet w kilku miejscach woda stoi :unsure:

jarecki82    3

4 ha nie posiane i nie wjadę jeszcze przez tydzień. Część ozimin nie popryskana na chwasty.

Fungicydy leżą wjechać nie można, a grzyb szaleje. Jutro idę na drugą dawkę azotu z ręki.

PETECNC355    3

U mnie normalnie tragedia. Zboża nie wschodzą, żyto na 5 i 6 klasie zaczyna się kłosić przy wysokości 30/40 cm gdzie zawsze był po pas. Na pszenice aż żal patrzeć :(

margoo78    50

W małopolsce też ciągle podlewa. Dzisiaj przy oprysku rzepaku ciągnik i opryskiwacz mi siadły po samą oś. Potrzebna była pomoc drugiego ciągnika przez co rzepak mam ujeżdżony. Pszenica ozima wogóle nie pryskana ani chwasty ani grzyby. Dzisiaj znowu nalało. Kiepsko to widzę.

Kuba1212    13

U jednych susza, a u jednych ciągłe deszcze. Jakoś ta nasza pogoda nie może nas obdarzyć tym, czego potrzebujemy :/

Runder    8

Burze były już od wczoraj i co jedna to silniejsza ci co nie posadzili ziemniaków mają poważny problem :( w tym ja

Luke16    144

Właśnie wróciłem z pługiem z pola ... Szanse na pooranie zerowe ... minimum jeszcze 3 dni muszą minąć żeby wjechać ...

Runder    8

Co tu mowa o wyjechaniu jak do Niedzieli ma padać, chociaż jest szansa że burze przejdą na wschód może już dziś ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się