Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czy czeka nas zmiana pogody?

RafaKdziela    135
Napisano (edytowany)

Concordia mam nadzieje że dobrze napisałem nazwę,rolnik mający 400ha,nie wiem czy są dostępne dla przeciętnego rolnika,składka zależna od deklarowanego plonu i obowiazującej ceny rynkowej

Concordia To najgorsza dziadoska firma .Dopiero wróciłem od kolegi co ma maszyny nowe w tej firmie ubezpieczone i przy wypadku ciągnikiem guzik dostał .A ma autokasko  i od  samego ciągnika płaci 1800zł To samo z polami tyko dziury szukają ,żeby nie wypłacić .U nas wszyscy uciekają do pzu .Wszyscy chwalą płacą na czas nie wymyślają w razie czego .

Pogoda dopisuje na sianokosy bardzo ciepło i samo słonko .

Edytowano przez RafaKdziela

tabasco    66

Pedro@ niestety ale to tak nie działa, abstrakcyjne myślenie, rynek rządzi się swoimi prawami.

Knoro93@ Ukraina każdego roku produkuje coraz więcej zboża, coraz lepsza agrotechnika a ziemie wiemy jakie są. Są czołowym eksporterem zboża na świecie. Szacuje się, że w tym roku zbiorą ponad 100 mln ton ( w ubiegłym ok. 70 mln ), podczas gdy Polska produkuje ze 30-40 mln. Unia dała pozwolonie na bezcłowe wprowadzanie znacznych ilości zboża do krajów europejskich. Wiadomo, że najlepiej opłaca się sprzedać w Polsce bo najbliżej. Skupy otwarcie mówią, że ceny zależne od Ukrainy, tam kupią lepsze ziarno i tańsze, Tobie jak nie pasuje to możesz opchnąć za groszę na paszę.

bobienko    140

a jaka firma wypłaca od razu cała nalezna kasę? :) w sądzie dopiero faja mięknie dziadom i sami wtedy proponują pieniążki,sucho sie robi cholernie,trawy siadają już,po qq jeszcze nie widać braku wody

Wiadomość z agroFakt.pl

pedro2    342

Wiem, skończyła się ostatnio pojechałem zamawiac pasze gniecionej nie ma, mielona 940! chyba ich po$rało. Szukam na olx od chłopa

Mari82    10

Rano wstałem i 2l nakapało,miałem lecieć na skrzypionke,ale nie gniewam się na deszcz,nadal pada.

soltys48    315
Napisano (edytowany)

za noc 11mm

pzl

Pedro w cuda  nie wierzę. Wiesz ile chcą za mieloną kukurydzę w sklepie z paszami? Odpowiadam 920 zł.

sucha?

mokrą gniecioną mam po 500,-/t

wysłodki owinięte 108,-/szt w wadze 1100-1200kg

Edytowano przez soltys48

PRIMO    179

U mnie to samo, nie może się zdecydować czy padać czy nie.

Thomas2135    1194

Na mazurach też malutkie oberwanie chmury przez kilkanaście minut. Grzmi gdzieś na południowym wschodzie. Podlasie coś złapało?

piotrczem    47

Ksiądz z kropidłem był ale opadami ciężko to nazwać :( , niech kolega spod Łodzi coś podeśle konkretnego

bo całkiem już moja sąsiadka zapomni jak się pranie szybko sprząta :D 

matingus    107

Ksiądz z kropidłem był ale opadami ciężko to nazwać :( , niech kolega spod Łodzi coś podeśle konkretnego

bo całkiem już moja sąsiadka zapomni jak się pranie szybko sprząta :D

Kolego poszło na południe.może coś dojdzie

pedro2    342

Zbawienie :) Pięknie pompuje już 15 min na początku grad ale niewielki. Ostatnie pół lejka saletry nie zdążył rozsiac

Daniels28    14

No u mnie nic. Gdzies na polnocy grzmi, nad Lomza ladna chmura ale pewnie pojdzie bokiem.

Szymi40    373

Popadało-   całe  3 mm.   w  pięciu  podejściach      :(   

pedro2    342

Między lomza a kolnem centralnie na Stawiski trafiło patrząc na wyładowania, więc centralnie na mnie. Nadal pada :)

fireseba    101
Napisano (edytowany)

Między lomza a kolnem centralnie na Stawiski trafiło patrząc na wyładowania, więc centralnie na mnie. Nadal pada :)

tak wlało że jak kopniesz butem to kurz leci

Edytowano przez fireseba

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się