Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Serwis pogodowy dla rolników

PawelKtm525    26

ale to nawet tak jak teraz kukurydza by byla ale.bez kolb tak jak to mialo miejsce w 2015 to nic nie dadzą i nie szacuja szkód?

ZELKOW    77

No i d*pa , prognozy były na 10mm deszczu a spadło całe nic i zapowiadają dalej bez deszczu , człowiek się robi coraz bardziej bezradny , wszystko schnie w oczach...

icek1    178

a u nas popadało więc zapowiada się urodzaj na zbożach ozimych a z jarymi to jak dalej będzie padac to będzie dobrze

Wiadomość z agroFakt.pl

jacus    95

czym sie przejmujecie zboze sie z ukrainy sprowadzi-podniosa niedlugo bezclowy kontyngent i zboza bedzie masa.

kolega jezdzi czesto do austrii i na slowacje- tam tez susza na calego, zboza marne.

u mnie ze 2 razy "padalo" po 5 min asfalt suchy

zetorki12    1932

Ty na poważnie , czy tylko jaja se robisz ? :huh:  Mam nadzieję że to drugie :ph34r: .

RafaKdziela    135

ale to nawet tak jak teraz kukurydza by byla ale.bez kolb tak jak to mialo miejsce w 2015 to nic nie dadzą i nie szacuja szkód?

Tak .Składkę ogromną zapłacisz ,a nic nie dostaniesz odszkodowania .Tak powiedział ubezpieczyciel z PZU .Też chciałem na suszę ubezpieczać pola .Zrezygnowałem .

XTRO    159

0 mm. Owsy praktycznie wypadły. Oziminy na gorszej ziemi już bez liści. Po prostu tragedia.

icek1    178

Jaka tragedia przecie będą dopłaty bezposrednie

ws71    36

Pola możesz ubezpieczyć od suszy prywatnie, z tym że składka zależy od przewidywanego plonu jaki podasz,oraz regionu kraju,sąsiad miał rzepak plon 4t,i składka wynosiła jeżeli dobrze pamietam to 400 zł/ha i po żniwach w 2015 roku bardzo sobie chwalił wypłacone odszkodowanie

Rolnik1973    1247

0 mm. Owsy praktycznie wypadły. Oziminy na gorszej ziemi już bez liści. Po prostu tragedia.

Aż muszę podjechać zobaczyć bo to wręcz niewiarygodne 60 km i taka zmiana klimatu, no 1.5 l w czerwcu ale w maju woda w polu stała to ma z czego podsiąkać.

damianzbr    976

rolnik jak u ciebie pada co weekend po trochu to może masz wilgoć, ale my z XTRO nie mieszkamy na ukrainie i nie mamy czarnoziemów które mają ogromną pojemność wodną. To że w kwietniu padało za dużo nie znaczy że teraz jest wilgoć. Z takim tokiem rozumowania można uznać że kto miał powódź raz to wilgoci na 5 lat teraz mu starczy?

RafaKdziela    135

Pola możesz ubezpieczyć od suszy prywatnie, z tym że składka zależy od przewidywanego plonu jaki podasz,oraz regionu kraju,sąsiad miał rzepak plon 4t,i składka wynosiła jeżeli dobrze pamietam to 400 zł/ha i po żniwach w 2015 roku bardzo sobie chwalił wypłacone odszkodowanie

Prywatnie czyli gdzie te ubezpieczenia ?

fireseba    101
Napisano (edytowany)

Susze rolniczą oblicza sie na podstawie plonów z ostatnich 4 lat. 2014 był suchy w części kraju, 2015 cały kraj, 2016 maj, czerwiec i lipiec masakra, w tym roku to samo, od miesiąca brakuje wilgoci. Ciekawe za rok na jakiej podstawie bedzie sie wyliczać czy jest susza? Poniżej 500kg przenicy z ha?

Edytowano przez fireseba

asharot    175

Lipiec 2016 byla susza ?
U nas cały zeszło roczny lipiec padało, żniwa rozpoczeły się 10 sierpnia.

Thomas2135    1190
Napisano (edytowany)

Na Mazurach a dokładniej na pograniczu Mazowszem cały lipiec był prawie suchy. Potem jeden deszcz w sierpniu i sucho aż do końca września.
U mnie tylko nad ranem porosiło i już śladu nie ma. Na pastwiskach już żółto się robi.

A jeśli chodzi o zwiększenia bezcłowego kontyngentu od tych ......... to prawda. Komiska ujni już o tym myśli. Już się ryj poroszence cieszy mając 96 tyś ha we władaniu.

Edytowano przez Thomas2135

Uziu92    1357

no i nic nie popadało, pogoda znow się nie sprawdziła, w kwietniu wygniło, teraz wyschnie :D ot klimat "fajny" :D A co do zboza z ukrainy to jakies potwierdzone info ? Znow u nas na wschodzie nic nie sprzeda.... ja pi****e. Bez komentarza.

tabasco    66

Ukraina zasadniczo jest chyba drugim największym producentem pszenicy na świecie, świetne warunki do rolnictwa mają, dawne dzikie pola to dzisiaj dziesiątki tysięcy ha czarnoziemów. W świętokrzyskim powoli robi się sucho, pierwszy raz w tym sezonie, kwiecień i maj z deszczami co 3 dni.

Rolnik1973    1247

no i nic nie popadało, pogoda znow się nie sprawdziła, w kwietniu wygniło, teraz wyschnie :D ot klimat "fajny" :D A co do zboza z ukrainy to jakies potwierdzone info ? Znow u nas na wschodzie nic nie sprzeda.... ja pi****e. Bez komentarza.

Na dziś nigdzie nie mówili że ma padać, na jutro coś nadają ale pewnie Wisły nie przejdzie. Trzeba czekać jak od sowieta niże będą szły.

knoro93    165

Gdzie Ty takie info wziąłeś? Ukraina może i potencjał ma ale na świecie nie jest jednym z głównych producentów. Byłeś na Ukrainie? Ja byłem. Tam leża tysiące hektarów odłogiem i to widać że czarnoziemów. Żeby to zagospodarować to faktycznie może i by Ukraina coś zaczeła znaczyć na rynku światowym. Ogólnie ukraińcy sie śmieją że polaczki to kamienie zbierają z pola a nie plon.

Uziu92    1357

na wczoraj burze nadawali na wieczór i w nocy, dzis rano zanikające opady i to się nie sprawdziło, w tym tygodniu "radar" do soboty tez w mojej okolicy widzi 3mm czyli tyle co nic. Jare juz lecą w oczach, ozime na piachach zaczyna ludziom przypalać, wszystko się białe robi, jedynie na scisłych glebach jeszcze wilgoć trzyma troche z kwietnia i jakoś rośnie.

pedro2    342

Thomas co się martwisz tanie zboże to niższe koszty prod. dopłatowcy będą rzucać interes ziemia stanieje...
pada coś na pn-Zach? Na radarach ładnie to wygląda

PawelKtm525    26

To lipa z tymi ubezpieczeniami ale znajomy co ubezpiecza zepaki odradza pzu bo pieniądze ciężko wyrwać a polecal.cacordie jutro zadzwonie i sie wszystkiego dowiem

ws71    36

Prywatnie czyli gdzie te ubezpieczenia ?

Concordia mam nadzieje że dobrze napisałem nazwę,rolnik mający 400ha,nie wiem czy są dostępne dla przeciętnego rolnika,składka zależna od deklarowanego plonu i obowiazującej ceny rynkowej

Thomas2135    1190

Pedro w cuda nie wierzę. Wiesz ile chcą za mieloną kukurydzę w sklepie z paszami? Odpowiadam 920 zł.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się