Skocz do zawartości

Polecane posty

piotrczem    47

Potwierdzam to co pisze Xtro, w powiecie radzyńskim deszcz potrzebny jak zbawienie ( a nawet bardziej) zwłaszcza na słabszych kawałkach. 

XTRO    159

w niedzielę wrzucę zdjęcie owsa i pszenżyta które najbardziej dostają po d*pie. A najgorsze jest to, że deszczu nie nadają :(

Agrest    357

Dziś byłem obejrzeć pola - gryka na IV klasie plackiem leży, truskawki na III tak samo, pszenica i jęczmień na placach ze słabszą glebą (V) wypalone i zasuszone.  Na mocniejszych glebach jeszcze wszystko wygląda  dobrze, ale myślę że na góra 5 dni. 

Wiadomość z agroFakt.pl

pedro2    342

Ja tam jutro od rana lecę z saletrą. Po niedzielnych 8mm trawy ładnie odbiły, jutro będzie deszcz

fireseba    101
Napisano (edytowany)

W Polsacie deszcz nadają? http://meteo.org.pl/radary nie bedzie padać przynajmniej do Bożego Narodzenia. 40% traw w tym roku odsialem bo bylo mokro, po miesiącu wzeszło 10% max do końca czerwca nic nie nadają to bedzie susza dwa razy taka jak w 2015

Edytowano przez fireseba

jacus    95

u mnie od poludnia ma napieprzac ekstremalnie, deszcz niby potrzebny ale bez przesady, siano mam do zbierania,  we czwartek zaczely sie robic wiry co swiadczy ze po 3 dnia bedzie padac.

marulekk    61

ja tez dziś połaziłem trochę po polach i wniosek jest taki,że chyba nie bede już chodził do żniw aby sie nie wku*wiać nie potrzebnie

ja tez  wrzucę zdjecie mieszanki, odziwo obok sąsiad ma zasiany chyba owies byle jak tylko kurzak na jesień poszedł i ładnie rośnie a u mnie chujnia z grzybnia rok temu na tym polu był łubin, na jesien obornik, wiosną standardowo npk+saletrzak i było pięknie aż do końca maja , czy to ten łubin mógł mieć wpływ na szybszy wyparowanie wody z gleby bo już nierozumiem  :blink:

o łąkach na górkach już nie wspomnę, niema sensu w ogóle saletry siać

Thomas2135    1194

Korzenie łubinu spulchniły glebę i stała się bardziej przepuszczalna?

pedro2    342

Heh u nas codzień diabełki chodzą po polach i jakoś nie pada... seba weź stoperan i trawy w maju się nie sieje. U mnie jare po górach też przypaliło i co mam iść płakać nad nimi? Najważniejsze qq, trawy i ziemniaki i na razie pięknie sobie radzą zapas jest. Trawy narobiłem więcej, na wszelki wypadek 7ha mieszanki uwałowałem jak za 2 tyg będzie smalić to kosimy, chociaż ceny sianokiszonki są na tyle dobre, że nie żal gotowej kupić

Milosz27    177

Deszcz potrzebny, na polach skala się robi chociaż, jakoś w miarę wszystko się trzyma ale na łąki i kukurydzę bardzo potrzebny. Na ciężkiej ziemi świeże traw stoją jak w betonie...

Szymi40    373

Porównując z dwoma  poprzednimi  latami jest  dobrze a nawet  b.  dobrze-   [  mam tylko  ozime  posiane po ostatnich klęskach z jarymi ]   Trawy pięknie  odbiły  ale deszczem  nie pogardzę...

Rolnik1973    1249

Pogoda ideał, nieba błekit, sianka ludziom sechną , opalać się da, a i kaska za prasowanie wpadnie bo na cały dzień zamówień. Oby do wieczora takie niebo.post-29431-0-03429700-1497078121_thumb.jpg

Milosz27    177
Napisano (edytowany)

Szymi40 To niema co porównywać bo ostatnie 2 lata nic nie było ale jak wiadomo każdy chce więcej. Ale źle nie jest u mnie patrząc na same sianokiszonki chociażby lucerna w zeszłym roku pierwszy pokos 25 balotow w tym roku 47 balotow z tego samego kawałka takie same nawożenie... trawy podobnie.

Edytowano przez Milosz27

fireseba    101

Heh u nas codzień diabełki chodzą po polach i jakoś nie pada... seba weź stoperan i trawy w maju się nie sieje. U mnie jare po górach też przypaliło i co mam iść płakać nad nimi? Najważniejsze qq, trawy i ziemniaki i na razie pięknie sobie radzą zapas jest. Trawy narobiłem więcej, na wszelki wypadek 7ha mieszanki uwałowałem jak za 2 tyg będzie smalić to kosimy, chociaż ceny sianokiszonki są na tyle dobre, że nie żal gotowej kupić

sąsiad posiadł na poczatku kwietnia i tez nie weszła. Ciepło zrobiło sie dopiero po 6 maja wcześniej wszystko stało w miejscu. Mogę udać Ci zdjęcia jak sąsiad zasiadł kukurydzę 2 maja i 30% wymroziło. Zdjęcie zza stodoły :)post-53011-0-42257700-1497078428_thumb.jpg

Rolnik1973    1249

Wczoraj w CB radio kierowcy gadali o jakiś ziemniaki sadzi dopiero. Pewno jakis kierowiec z Kujaw musiał być przejazdem że go dziwi że dopiero, a dopirero w pole pewnie się dało wejść.

pedro2    342

To u was jakiś trzeci świat, sialem przed Wielkanocą i jest na 5kl i mieszanka i trawa. może do kościoła nie chodzicie... wujek trawę skosil przedwczoraj nie ma bata, ze nie popada jeszcze nigdy nie zebrał pogodnego siana.

RafaKdziela    135
Napisano (edytowany)

Trochę kropi .Do tej pory spadło 0,5 l.Zapowiada się więcej .

Mała poprawka ładnie chlapie .

Edytowano przez RafaKdziela

ws71    36

Nie licz na dużo więcej u mnie już przeszło  i nie cały litr,na całe szczęście :)

RafaKdziela    135

Jest dobrze chmury na moje pole zawracają z Twojej okolicy kolego ws71 ;).Tylko jeden sąsiad skwaszony ,bo siano trzeci raz się moczy .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się