Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Serwis pogodowy dla rolników

Rolnik1973    1248

gość siano na mojej łące wrószył a ja pryskałem jęczmień obok to mu się opony błyszczały od wilgoci więc u mnie suszy nie ma.

PRIMO    177

Tragedii jeszcze nie ma ale deszcz by się przydał bo wierzchnia warstwa gleby jest sucha na wiór, w głębi jest jeszcze wilgoć ale jak długo ?

Uziu92    1357

u mnie podobnie, na ciezkich glebach w oziminach jest wilgoć. bo nie ma jak parować, ale na piaskach i w jarych sucho się robi.

Wiadomość z agroFakt.pl

milanreal1    290

Skoro sypią przedsiewnie, pierwsza dawka azotu, druga dawka azotu, azot na kłos to może i na podniesienie zadziała.

Jak zazdrościsz plonów to lepiej nic nie pisz.

We wczorajszą noc 23mm, pięknie jare się zregenerowały. Choć w okolicy wiele jęczmieni ozimych sie położyło.

witejus    111

Skoro sypią przedsiewnie, pierwsza dawka azotu, druga dawka azotu, azot na kłos to może i na podniesienie zadziała.

zadziała na podniesienie wacka :lol:

arku3060    10

NIC a nic a przydało by się bo trawa zasiana a  nic prawie nie wyłazi

marulekk    61

Popadało u kogoś dziś na wschodzie kraju ok 19:00?

ta, z konewki na ogrodach

Thomas2135    1190

Tak pytam, bo u mnie chlapneło kilkanaście sekund a daleko na niebie ciemne deszczowe chmury. Myślałem, że podlasie coś złapało.

ws71    36

U nas znowu zaczyna robić b.mokro na polach,sąsiad wczoraj robił koleiny podczas oprysku kukurydzy a ma ponoć dowalić kolejne 20l w ciągu doby ,zaczyna powtarzać się zeszłoroczna historia gdzie w żniwa kombajny  się topiły a poziom wód gruntowych obecnie jest wyższy niż był w poprzednim roku

pedro2    342

Puść trochę na podlasie. Thomas wczoraj kilka kropel nie wiadomo skąd bo żadnej chmurki nie było, pewnie w samolocie ktoś z tronu puścił... A ta chmura była konkretna, szła zatrzymała się gdzieś na pn Podlasia i ni cholery nie wiem co to było, na radarach kompletnie nic

Ansja    309

A po co aż tyle sypać?

Raz przy wysiewie sypnac azotu porządnie i wystarczy...Panie oszczednie,oszczednie :P

U mnie jest już 28° zapowiadaja,ze ma być cieplej.

Deszczu brak.

Suszenie traw w pełni :)

ansu    73

Deszczu brak, a prognozy do końca czerwca bez opadów

Uziu92    1357

jutro ma iść front z  burzami, ale nie "wszystkie prognozy" go widzą, pewnie znow nic z tego nie wyniknie.

fireseba    101

U mnie ma nie padać tylko do Wisły. W podlaskim nie ma żadnego odważnego który nawozy sial. Nawet pod lucerne sie nie rozposci

jutro ma iść front z  burzami, ale nie "wszystkie prognozy" go widzą, pewnie znow nic z tego nie wyniknie.

Zbyt mała strefa zasięgu tych burz i w dodatku będę krótkotrwałe więc większość z nas pewnie obejdzie się smakiem

Szymi40    371

Deszczu brak, a prognozy do końca czerwca bez opadów

Na jeden dzień  z prognozami  nie mogą  trafić, a co dopiero  na trzy tygodnie... :D    Chcesz  deszczu   oglądaj   prognozy  w polsacie według ich prognoz co drugi  dzień ma padać-, ;)

ahten    9

No i juz nie zapowiadadaja deszczu na jutro na wschodzie Polski. Chyba trzeba bedzie powoli rezygnowac, ze zboza i probowac przejsc na cos innego plus nawadanianie. Na 3-4 klasie pszenica zaczyna liscie zwijac. Nie wspominajac juz o pszenzycie na 5...  ziemia doslownie jak beton.

XTRO    159

u mnie tak samo.

Byłem dzisiaj dokarmiać owies to już straty są w granicach 50%. Dawno nie widziałem żeby zboża u nas poschły na początku czerwca.

Pszenżyto takie ładne było a już połowa pola jest biała i liście pozasychane. Na pszenicę nie jeździłem ale też sobie wyobrażam jak to wygląda.

Zbyt mała strefa zasięgu tych burz i w dodatku będę krótkotrwałe więc większość z nas pewnie obejdzie się smakiem

wczoraj byłem w Twoich regionach to nie jest źle. Jak chodziłem po polach to gdzie nie gdzie buty właziły w ziemię.  Nie widzieliście jak to teraz u nas wygląda.

Uziu92    1357

tak sucho u was  ? u mnie w jarej fakt sucho, potrzebny deszcz, ale w zimówkach jest jeszcze wilgoć, wszystko rośnie.

piotrczem    47

Potwierdzam to co pisze Xtro, w powiecie radzyńskim deszcz potrzebny jak zbawienie ( a nawet bardziej) zwłaszcza na słabszych kawałkach. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się