Skocz do zawartości

Polecane posty

RafaKdziela    135

Ciepło bardzo ciepło .Po ostatniej ulewie wtorkowej kuku rośnie w oczach a zboża równie piękne .

zetorki12    1938
Napisano (edytowany)

O tej porze roku to chyba tylko coś na przeoranie . Może gryka dała by jakiś plon ?

Edytowano przez zetorki12

Wiadomość z agroFakt.pl

Agrest    357

Widział kto deszcz? Potrzebny mi na wczoraj. 

Bida się robi, a w długo terminowej na 14 dni widzę tylko rosnącą temperaturę. Do tego ten cholerny wiatr.

zetorki12    1938

Potwierdzam . Jedna łąka miała wyschnąć na jutro , a zabrałem dzisiaj . B)

No ale na polach zaczyna się robić nie wesoło :( .

Zgubiła się naczelna pogodynka tego tematu ale spokojnie... Spore opady prognozowane są w niedzielę w większej części kraju

PRIMO    179

Oby popadało coś więcej bo sucho  :wacko:

Agrest    357

Zgubiła się naczelna pogodynka tego tematu ale spokojnie... Spore opady prognozowane są w niedzielę w większej części kraju

Cóż większa część kraju może oznaczać tylko jedno - zero opadów u mnie. Ale statystycznie  będzie git ;[ . Mieszkam pomiędzy Kamienną, Iłżanką i Wisłą. Każda chmura od zachodu na  moich oczach dzieli się na pół i po dwóch ościennych rzekach idzie do Wisły, po czym ponownie staje się jednością. Ma to swoje zalety, bo najczęściej jest spokojniej niż po sąsiedzku, ale o deszcz bardzo trudno.  Najlepszy jest efekt cofnięcia chmury z nad Wisły, lub gdy jest ona na tyle duża, że obejmie mnie swym zasięgiem. Ale o to coraz trudniej. Aż by się chciało powiedzieć  - lata 90-te powróćcie.

Wielu na pewno w niedzielę będzie uszczęśliwionych. Ja zwykle na brak opadów nie narzekam ale od zeszłego roku zaczęło bardzo dużo burz "zdychać" tuż przede mną i nie wiem czym to jest spowodowane

Ansja    310

Tam gdzie sa sady to i opady zmniejszone przez te strzaly ktore puszczaja nawet gdy troche ciemniejsza chmura w obawie przed gradem.
Ci co maja uprawy oczekuja deszczu a sadownicy chca slonca.

Napisano (edytowany)

U mnie nie ma żadnych armatek ani podobnych cudów. Zresztą to nie rejon sadowniczy

Edytowano przez robert123farmer

ws71    36

Maj zakończył się 88l,zboża wracają do życia po nadmiarze wody,jeżeli znowu dopada to będzie nieciekawie,czemu te deszcze nie padają za Wisłą to wszyscy byli by zadowoleni :(

Szymi40    373

Trzeba się  cieszyć  jutrzejszym  deszczem  dziś - a jutro  wieczorem ....,,kuźwa  znowu poszło  bokiem''  i  czekać  na kolejne  prognozy.

akowicz111    126
Napisano (edytowany)

Dziś w nocy przymarzły ziemniaki i fasola w ogródku ( całe czarne rośliny). W nocy około -4 ( nad ranem ,,siwo,,) , o 6.30 +4.

Edytowano przez akowicz111

Współczuje rejonom, w których dzis wystapiły przygruntowe przymrozki bo dla niektórych roślin to zabójstwo o tej porze...

A w moich stronach pustynia w polu, zero deszczu, tylko slonce i wiatr.

Mocnyfend    22

Dzisiaj posiałem saletrę na łąki ,liczę że sprawdzą się prognozy i jutro popada, inaczej sucho i nawóz pójdzie w powietrze i 2 pokosu nie będzie ,wlkp

marekfarmer    4525

Coś  tam  siąpi  od  rana  ale  jak ksiądz  z Kropidłem  a sucho  jak pieprz  na 5-6 klasie  jest  źle  na 3-4 w miarę  wszystko  się  trzyma

RafaKdziela    135
Napisano (edytowany)

Rano nakapało 4 litry .Co chwilę coś pokropuje .

Edytowano przez RafaKdziela

mk9422    97

Z nadawanych burz i ulew nic nie będzie. Wszystko idzie bokiem. Miesiąc bez deszczu

farmerss34    9

zach polski u mnie w nocy trochę popadało i od rana pada spokojny deszcz ,zero wiatru

Z nadawanych burz i ulew nic nie będzie. Wszystko idzie bokiem. Miesiąc bez deszczu

Będą, tylko późniejszym popołudniem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się