Skocz do zawartości

Polecane posty

PRIMO    177

Od 6.00 do teraz nakapało 1,5L

Michalmeer    366

Masakra , słodyszek w rzepaku ,chwasty w jeczmieniu i nic nie idzie zrobić jak nie pada to wieje , i do tego te przymrozki ;/

pawelol111    709

Jakiej kukurydzy? Chyba tej co w worku leży i czeka na wysiew.... Wody do oporu...

Wiadomość z agroFakt.pl

Uziu92    1357

niepotrzebnie ten deszcz w nocy padał, bo siedlce, weekend mozna powiedziec ze nas wszystko jakims cudem omineło i tylko kilka kropel spadło, ale dzis caly dzien majaczy, jutro zimnica, a od srody znow przeltone. Normalnie ja pier*****

Kondzio55    24

Troche pokapało ale ani opryskać ani nic się nie da zrobić.. I jeszcze przymrozki gdzie nam rzepaki kwitną..

wilhelm    401

Przydałby sie deszcz bezpośrednio przed przymrozkiem, wtedy -2 nie zaszkodzi

marekfarmer    4506
Napisano (edytowany)

niepotrzebnie ten deszcz w nocy padał, bo siedlce, weekend mozna powiedziec ze nas wszystko jakims cudem omineło i tylko kilka kropel spadło, ale dzis caly dzien majaczy, jutro zimnica, a od srody znow przeltone. Normalnie ja pier*****

Gdybyś   zaznał suszy  to  byś  nie  pisał  ,,niepotrzebnie ten deszcz w nocy padał,,,  Mnie  bardziej  martwią  zapowiadane  przymrozki  deszcz w końcu  przestanie padać  a  bez  deszczu  niema  życia.

Edytowano przez marekfarmer

Uziu92    1357

w 2015 byla u nas susza, z plonami szału nie bylo to fakt, ale dało sie wszystko zrobić, a tak nic się nie da, nawoz to jeszcze rekami rozwaliłem po dołach, odchoruje to, ale trudno, ale opryski jak zrobić ? Kto Ci pozniej kupi ziarno z przytulią i innym zielskiem ?

milanreal1    290

Od godz 19 w sobotę do dziś 33,5mm. A ok 20 km ode mnie spadło 70mm. Na glebach górzystych wymyło rowy na 0,5m.

witejus    111

Gdybyś   zaznał suszy  to  byś  nie  pisał  ,,niepotrzebnie ten deszcz w nocy padał,,,  Mnie  bardziej  martwią  zapowiadane  przymrozki  deszcz w końcu  przestanie padać  a  bez  deszczu  niema  życia.

bez różnicy czy wyschnie czy zgnije czy wcale nie zasiejesz czy zasadzisz i tak g... z tego

Zieleniak    1

Deszcz deszczem pada wszędzie co  uniemożliwia wykonanie zabiegów w odpowiednim czasie. Ale co jeśli np w rzepaku wszystko zostanie wykonane na czas a przyjdą przymrozki i zetnie wszystko. U mnie rzepaki kwitną na całego prawie. Jeżeli dziś będzie przymrozek to najlepsze kwiaty nie wykształcą łuszczyn i wszystko pójdzie w pi***du.

PABLO555    12

Witam ja dziwię się tym co mówią że deszczu nigdy nie za dużo,to mam rozumieć że teraz zabiegi ochrony poopóźniane ,koleiny w polu na pół metra i jeszcze niech dowali kombajny będą się topić i nic tylko cieszyć się deszczem.

staszek131415    2020

Jedno jest pewne będzie dobra cena na zboże i rzepak komu obrodzi zapełni kieszenie gotówką :P 

Deszcz deszczem pada wszędzie co  uniemożliwia wykonanie zabiegów w odpowiednim czasie. Ale co jeśli np w rzepaku wszystko zostanie wykonane na czas a przyjdą przymrozki i zetnie wszystko. U mnie rzepaki kwitną na całego prawie. Jeżeli dziś będzie przymrozek to najlepsze kwiaty nie wykształcą łuszczyn i wszystko pójdzie w pi***du.

Wszystko nie zmarzie rzepak kompensuje plon nabocznych rozgałęzieniach ja nawet przed przymrozkiem nie ubezpieczam bo nie widzę sensu

Milosz27    177

Wczorajszy i dzisiejszy dzień kolejne 6mm. To daje już 35mm od pierwszego. Jest dobrze, chociaż pogoda bardzo utrudnia pracę i ochronę na polach ale lepsze to niż czwarty rok suszy.

marekfarmer    4506

w 2015 byla u nas susza, z plonami szału nie bylo to fakt, ale dało sie wszystko zrobić, a tak nic się nie da, nawoz to jeszcze rekami rozwaliłem po dołach, odchoruje to, ale trudno, ale opryski jak zrobić ? Kto Ci pozniej kupi ziarno z przytulią i innym zielskiem ?

Wole  zebrać  5t zboża  z zielskiem  jak  1t spalonego  pośladu.  Ja  myślę że  jakaś  przerwa  będzie  na  opryski  co prawda  ozimny  mam odchwaszczone  i  zabezpieczone T1. Teraz  tylko  jare  na chwasty  i  T1

pawelol111    709

Nie da się zebrać 5 ton z chwastami. Kombajn nie weźmie w heder takiego "łanu".

S-Piotr    48

Jedno jest pewne będzie dobra cena na zboże i rzepak komu obrodzi zapełni kieszenie gotówką :P

Wszystko nie zmarzie rzepak kompensuje plon nabocznych rozgałęzieniach ja nawet przed przymrozkiem nie ubezpieczam bo nie widzę sensu

Lokalne problemy nie stanowi o cenie skupy ,tylko rynki spekulacyjne. 

Może się okazać ze  import będzie bardziej opłacalny niż podniesienie cen skupu.

Z resztą jak mawiał klasyk co ma być to bezdie.

Tomek90    191

Wczorajszy i dzisiejszy dzień kolejne 6mm. To daje już 35mm od pierwszego. Jest dobrze, chociaż pogoda bardzo utrudnia pracę i ochronę na polach ale lepsze to niż czwarty rok suszy.

Ja już wolę susze, niż taki mokry jak ten w podlaskim. 

lukasz1995    39

Tylko nakby byla susza,to byscie nie mieli co pryskac,wszystko by spalilo.U mnie moze lac do woli

Robertkujawy    66

Na suszę pokopali studnie na deszcz nie ma mocnych
Osobiście wolę 3 t suchego niż 10 gnoju
Pamiętam lata że siąpiło do września

pedro2    342

Wczoraj 23mm
Ja najpóźniej za dwa tyg mam zamiar pierwszy pokos zbierać, jednak warto było dawać nawozy koniec marca

matingus    107

Ja już wolę susze, niż taki mokry jak ten w podlaskim.

Oj kolego u Ciebie chyba nigdy suszy nie było.nie wiesz co piszesz.

Tomek745    0

Połnoc Polski, okolice Gołdapi, aktualnie śnieg sypie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się