Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Serwis pogodowy dla rolników

Slomek    184

i kolejne 15mm do kolekcji spadło :)
Nad ranem ponoć jeszcze coś da :)

Kamil_NH    2
Napisano (edytowany)

W dzień ładnie ok 19*C, a ok 16:00 spadło kilka kropli że dachu nie zmoczyło całkiem nawet i na razie bez deszczu.Nadawali w prognozach 11mm ale cóż.

Ale kujawy nadrabjają opady, po radarach widać że "czerwono".

Edytowano przez Kamil_NH

Thomas2135    1190

Nie chwal dnia przed zachodem słońca. Wieczorem zaczęło padać a ok 21 to już lało. Na razie cisza. Na nadmiar wody nie narzekam poza torfami a z kukurydzą ruszę po niedzieli jak siewca będzie miał czas.

Wiadomość z agroFakt.pl

marekfarmer    4505
Napisano (edytowany)

Rano  na deszczomierzu  15l   jest  dobrze. Jak tak  dalej  będzie  padać  to  będzie  w miarę  dobry  rok  oby tylko były  jakieś  przerwy w opadach na opryski

Edytowano przez marekfarmer

robi57362    53

Na kujawach dobry rok a wszedzie indziej podtopienia .

Milosz27    177

A u mnie doało że buraków   nie widać chyba będzie trzeba przesiać kukurydzą :wacko:

Hm ciekawe że u Was stoi bo u mnie spływa iwsiąka  ;):P

Pozdrawiam...

U mnie rano 12mm w deszczomierzu. Już przekroczona ilość opadów o 7l względem zeszłego roku ;)

ws71    36

Od 20-tej wczoraj do8 rano dziś 22l,na polach bagno,w redlinach woda :(

Kula07    137

U mnie w nocy oderwanie chmury aż deszczomierz oszalał bo pokazuje opad dobowy na poziomie 82l/m2 i w dalszym ciągu pada. Tyle jednak na szczęście nie spadło.

zetorki12    1932

Powiat lubartowski . Wczoraj około 17 lało jak z cebra . Raz na kilka lat taka zlewa się zdarza .

igor10246    0

ta pogoda szaleje normalnie od 1 tygodnia mam co chiwlę deszcze i jeszcze na następne 2 tygodnie zapowiadają koszmar jak i kiedy ja na łąki wjadę 

Zapracowany    19

U nas kuku jeszcze sieją, ale kurzy się juz porządnie przez ostatnie lata w maju bez kropli deszczu teraz niby zapas wody jest ale na jak dlugo

Dwa dni temu 15 i dzis rano znowu 15 i dalej kapie... Uprawy wyglądają ładnie ale koleiny w ścieżkach jeszcze "ładniej"

ignacy01    7

ja sie modle zeby qq nie powschodzila do srody bo zapowiadaja -2 stopnie a sobota i piatek były cieple i wilgoci duzo to moze zechce kiełkowac ( siana 27 kwietnia) deszcz tylko w nocy zrosił, wczoraj robilem t1 to tylko raz na koniec posadzilem ciapka w blocie ogolnie ok

marekfarmer    4505

Na piachu  zapas  wody  na max 1-2 tygodnie . Majowych  Czerwcowych  opadów  na piachu  nigdy  dość.  Rok temu   7 Maja żyto  zwijałem na kiszonkę  a dzisiaj  hehe ciekawe  czy  w przyszłym tygodniu  ktoś  zwinie

staszek131415    2020

Rano  na deszczomierzu  15l   jest  dobrze. Jak tak  dalej  będzie  padać  to  będzie  w miarę  dobry  rok  oby tylko były  jakieś  przerwy w opadach na opryski

No u mnie wczoraj latali z opryskiwaczami jak pszczoły jak lunęło to nie zdążli opryskiwaczy poskładać większość środków pewnie popłynęło :wacko: aż strach pomyśleć ile kasy poszło o skażeniu środowiska nie wspomnę :wacko:  ciepła brakuje kukurydze nie posiane i pewnie w tym tygodniu nie da rady

RafaKdziela    135

U mnie nalało tyle ,że na piachu gdzie dołek  woda stoi .Całą noc padało do 6 rano .

Szymi40    370

Na kujawach dobry rok a wszedzie indziej podtopienia .

Zależy  jak  działka-  są  miejsca że zaczyna  się woda pokazywać  w koleinach i na łąkach   ale i  są ,,kacze dołki''  w których wody  20 cm. [  parę lat w wstecz ok. 2 m  ]   Wczoraj  i przez  noc  2mm.  a  25 km  dalej  biało od gradu...      

ursusek94    15

u nas całe pola zalane, miejscami to 15cm wody stoi. gdzie tu mowa żeby wjechać z opryskiem.

maniek183    8

28 mm w ok 40 minut jeziora wody powoli zaczynają wsiąkać, z całego tygodnia to ponad 50mm bardzo mokro

Plagrafi    11

@Plagrafi  kiedy i gdzie  dokładniej  spadło  50mm.  w dwie godziny  :blink:  Ty  wiesz ile   to jest  wody  ?

Hmm czy wiem ile to jest wody? Dziwne pytanie ...

okolice Inowrocławia dopiero odpisuje, bo musialem kopac rowy, zeby woda z pol schodzila.

jacus    95

w dwa dni znowu 21 mm- w tym roku bedziemy sprzedawac zboza ekologiczne- rzepak ktory kwitnie oprocz nawozu nic nie dostal, zboza ozime -zadnego oprysku, jak ktos na zime nie opryskal to pieknie trawa rosnie, zyto -niedlugo bedzie sie klosic- jedna poprawka na dwuliscienne i nic wiecej, dobrze ze pszenice byly pozno siane-bo tez bylo mokro- i moze kiedys da sie wjechac, kukurydza pare ha zasiane , niedaleko mnie maja ponad 100 ha do zasiana, na polowie woda stoi-nie pamietam takiego roku, byli tacy co zasiali w poczatku kwietnia i chyba oni wygraja bo ja pewnie w poczatku czerwca wjade w pole......

karol19920    12

Słońce bezskutecznie próbuje się pokazywać. Na szczęście narazie bez deszczu

Mocnyfend    22

No cóż ostatnia jako tako pogoda do oprysku była w majowe święta ,kilku wyleciało z opryskiem wtedy ,większość modliła się albo grilowała ,ja byłem w tej drugiej grupie i dzisiaj żałuję ,w nocy nalało ładnie ,już nie wierzę w ich prognozy pogody może uda się we wtorek wyjechać ma być bez deszczu ale przymrozki .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się