Skocz do zawartości

Polecane posty

John23    5

Jak mroź nie wymroził zbóż to woda je dobije super wiosna ;[  

Wiadomość z agroFakt.pl

Agrest    347

U mnie było parę godzin przerwy - teraz zaczęło znowu padać. A niech pada. Pole przyjmie. Trochę gorzej na podwórku, ale w dwa dni  obeschnie.

bobienko    140

u was sucho a ja od południa kopię rowy bo nie pada tylko napierdala od rana.

micgal39533    14

u nas pada od 2 dni praktycznie cały czas nie da się nic robić woda w polach w poniedziałek opryskaliśmy pszenicę odżywkami byłem dziś zobaczyć to efekt słaby ale czego się spodziewać jak woda na polu o innych rzeczach szkoda nawet myśleć ani jak siać ani pryskać wody wszędzie od chuxa 

SawekBraczyk    14

U mnie Górny Śląsk też od środy non stop nie pada tylko jak kolega wyżej napie..dala deszczem że tyle już wody że tylko pozostało łódke se kupić . Też w poniedziałek robiłem zabieg t1, odżywki i skracanie w pszenicy a jak to tam wygląda nie wiem ale może w niedziele pojade to zobaczyć . Jak nie w żniwa leje bez końca tak teraz na wiosne leje . 

corrado    217

U mnie pada woda wszędzie stoi, nie zapowiada się że przestanie :)

Uziu92    1357
Napisano (edytowany)

kujawsko pomorskie to jakis mikroklimat, wszedzie dookola ludzi zalewa a Wy mowicie ze sucho i nic nie pada, bylem dzis na polach to woda stoi po dołach okropna, majówka miała byc sucha i ciepła, a teraz w niektorych prognozach pokazuja ze znow moze padać, normalnie jakas masakra w tym roku, zawsze w kwietniu bylo te kilka suchych pieknych dni, nawet w 2013 roku gdzie do 15 był snieg, ale pozniej przyszlo cieplo, sucho i kazdy porobił, a w tym roku zimnica i leje i lele bez przerwy.

Edytowano przez Uziu92

rolnik32    2

U mnie jak zwykle susza.  :( Dajcie ten deszcz do mnie szczeliny w polu przyjmą

micgal39533    14

u mnie strumyk co płynie jakieś 20 metrów od domu przybrał w ciągu dwóch dni z metr wysokości 

Rolnik1973    1249

Co to się dzieje, leje tylko szum idzie, a w prognozach deszcz cały tydzień na wschodzie. Ciężki rok się szykuje bo powygniwa nim urośnie.

cris10    12

Okolice Lublina , dziś to cały dzień padało i dalej pada . Będzie pogoda to wszystko na raz trzeba będzie pryskać ;)

marulekk    61
Napisano (edytowany)

od 17 jak  zaczeło lać tak leje, rowy pełne, częśc zboża na pewno nawet nie wzejdzie, oziminy niepryskane, na qq pole niedoprawione, niższe łaki w wodzie, zapowiada sie rekordowy rok , jutro chyba jedno pole zarybię  :rolleyes:

Edytowano przez marulekk

Agrest    347

Lepiej przekop miedzę i puść wodę do sąsiada, bo jeszcze podatek od stawu Ci dosuną, a i dochodowy za stawy hodowlane ;)

U mnie już w sumie 33mm za ostatnie 3 dni. Trochę żałuję że cały azot wysiałem. Pewnie wiele popłynie w głąb profilu

dwojakowski    1

ja zaczynam się rozglądać za sadzonkami ryżu :D

jak znajdziesz to daj namiar bo u mnie  praktycznie zalane całe pola pow konecki Swiętokrzyskie

PRIMO    177
Napisano (edytowany)

Ta optymalne tylko dlaczego kwiecień dał już 82L z czego połowa z ostatnich czterech dni

Edytowano przez PRIMO

pedro2    342

2 dni temu 4,5mm dziś 16mm na razie kwiecień 60mm.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się