Skocz do zawartości

Polecane posty

Piotrek1975    318

Pewnie zepsuł Ci się termometr przy -9 to po owsie nie ma śladu :P

Jednak się nie popsuł bo nadal dobrze wskazuje. Może u Ciebie i nie ma śladu ale u mnie jest i to całkiem ładny :P

szymon09875    95

Teraz wieje i pada deszcz. Wedlug icm ma padać 3 godziny...
U mnie nawet na jęczmieniu nie widać oznak mrozu a sialem jakos pod koniec marca :o Owies z polowy marca tez nie pokazuje tego ze byl mróz, zresztą pierwsze slysze żeby takie delikatne przymrozki owies sciely :o jedynie to lucerna mi sie poskrecala trochę...

kolopopo    3

Ci, których nie objął ten atak zimy w kwietniu, dostaną dwucyfrowe mrozy w maju.. Bilans krajowy musi się zgadzać. Reszcie "pomogą" gradobicia krótko przed żniwami :D

Zapomniałeś o suszy (w kuflu i polu)

Wiadomość z agroFakt.pl

Roki212    83

Zajebistą mamy pogodę jak nie przymrozek do teraz będzie lało i weź i coś zrób w polu  :lol:

marulekk    61

ja wczoraj wymęczyłem dołki i koniec siewu jarych, zobaczymy czy coś wzejdzie czy wygnije 

w nocy i nad ranem spokojny deszczyk , teraz słonce i wieje

pedro2    342

W nocy 8.5mm w sumie kwiecień coś ok 40mm. Pizdzi okropnie

Milosz27    177
Napisano (edytowany)

W nocy 4mm i trochę błyskalo, ze 3 razy zagrzmiało. Teraz wieje jak wściekłe i zimno ale słonecznie.

Edytowano przez Milosz27

kolopopo    3

Kępno- chmury i wiaterek po południu jadę siać a wieczorem jak przestanie wiać ty prysne przynajmniej rzepcio.mroz mnie ominoł ale susza już nie.

RafaKdziela    135

W nocy ładnie wlało .Nawet na piachu jest mokro .Wiatr bardzo silny i można zapomnieć o sianiu nawozu pod kuku.

staszek131415    2020

ja wczoraj wymęczyłem dołki i koniec siewu jarych, zobaczymy czy coś wzejdzie czy wygnije 

w nocy i nad ranem spokojny deszczyk , teraz słonce i wieje

Jak będziesz mia koleiny a kontroa z Agencj ito spodziewaj się sankcji z mokro zasianego plonu nie będzie B)

Kula07    137

Stasiu napisz to po "naszemu" bo za czort nie da się zrozumieć o co Ci chodzi...

Wiaterek się uspokoił, ale dalej zimno.

Rolnik1973    1249

Dla lubelszczyzny ulewy na koniec miesiąca nadają, zimy kwiecień mokry maj będzie wielki nieurodzaj.

Stasiu napisz to po "naszemu" bo za czort nie da się zrozumieć o co Ci chodzi...

Wiaterek się uspokoił, ale dalej zimno.

Weekend to "święci" od samego rana ...

karol19920    12

U mnie dziś w sloneczku nawet przyjemnie ciepło ale wiało niemiłosiernie. Z tą kontrolą to Staś dowalił:)

RafaKdziela    135

Jak będziesz mia koleiny a kontroa z Agencj ito spodziewaj się sankcji z mokro zasianego plonu nie będzie B)

Tu akurat nie masz racji .Moja kukurydza prawie w wodzie miejscami i błocie stała ,a plon dała piękny .

W dzień chwilami mocno padało i wiało bardzo mocno .Wieczorem już bez wiatru i rozsiałem azot pod kuku .Zboża bardzo ładne ,ale łubin cosik stoi w miejscu .

Thomas2135    1192

W okolicy niektórym już się w gaciach pali. Od poniedziałku chyba zaczynają siać kukurydzę na kiszonkę. Pi... okropnie niemal codziennie, przymrozki to niemal codziennie. Ale co ja tam wiem. Sieją kukurydzę raptem 4 lata to wiedzą już wszystko.

Agrest    349

Kolejne zero opadów po szumnych zapowiedziach. Od połowy tygodnia miało trochę padać ale aktualizacje ciągle zmniejszają ilość opadu. Wieje co dzień jak  w żadnym roku. Tak długich chłodów również nie pamiętam. 

staszek131415    2020

U mnie dziś w sloneczku nawet przyjemnie ciepło ale wiało niemiłosiernie. Z tą kontrolą to Staś dowalił :)

No to sie przekonasz  to jestnaruszenie zasad Dobrej Kultury rolnej no ale skąd tam od ty lasem masz to wiedzieć ;)

Kula07    137

Stasiu ponownie bym prosił po Polsku.

Powiśle w słonku 10C.

Kula07    137

Twoich postów nie.
Zresztą przeczytaj sam swój powyższy post...

himen    6

Narazie o pracach pod kuku można zapomnąć nie da sie rozsiać nawozu tak wieje a jeszcze troche kamieni jest do pozbierania. Siew kuku w tak zimną glebe też nie ma sensu. Żyto czeka jeszcze na t1 a narazie nie ma pogody, może w nastepnym tygodniu sie troche ociepli.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się