Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Szymi40    373

Ja siał jęczmień dziś to kurzyło, a drugie pole błoto wruszył i w bruzdach woda stoi, a różnica między polami 1.5km. To anomalia we wsi.

Ha  ha -  mam takie  pola że   ,,tu''  się kurzy  a  3 metry  dalej  błotko....     Też   by  mogło już  popadać  i się ocieplić  przede wszystkim  w nocy. 

soltys48    315

dzisiejszy przymrozek mało mnie z nóg nie zwalił u mnie lekko poniżej -6 a 7km dalej u wujka -8,7

pzl

karol19920    12

Normalnie cyrki. W innych regionach ludzie sieją i deszczu potrzeba u mnie na północnych polach leży z 20 cm śniegu :)

Wiadomość z agroFakt.pl

jacu    5

powiat Chojnicki, woj pomorskie dzis o 5,30 rano na termometrze -7<wczoraj było troche mniej, woda w stawie była ścięta od mrozu.

XTRO    159

kolejna noc z mrozem, rano -4 a na jutro ranek też coś podobnego zapowiadają 

Kula07    137

powiat Chojnicki, woj pomorskie dzis o 5,30 rano na termometrze -7<wczoraj było troche mniej, woda w stawie była ścięta od mrozu.

A to ciekawe, okolice Sztumu również o 5.30 było raptem -0,6C.

W dzień na słońcu nad 10C. Kilka opryskiwaczy mimo to ruszyło w pole.

bools    13

dzis bedzie z -4 bite napisze rano ..... szkoda jeczmienia ... i  rzepakow

Tomasz78    287

dzisiejszy przymrozek mało mnie z nóg nie zwalił u mnie lekko poniżej -6 a 7km dalej u wujka -8,7

pzl

co? podaj powiat ? u mnie Gniezno 0 o 5tej było

ksys    2

u nas zimno ale tak sucho że kurzy się niemiłosiernie ,ani sniegu ani deszczu praktycznie nie było i powiedziałbym ,że raczej susza

ws71    36

Północna wlkp powiat zlotowski gmina krajenka dokladnie :) sąsiad uprawia pod ziemniaki to sie kurzy :o

Dokładnie podczas upraw i siewu się kurzy,tylko wystarczy  leki dołek na glinie i praktycznie w ciągu chwili kabina zrównuje się z poziomem gruntu i to bez względu na markę i klasę ciągnika[po południu w ten sposób sąsiad wpadł wypasionym wszystko mającym Fendem].Dziś  5 rano na wys 1,7m -3 stopnie,jęczmienie jeszcze stoją,oby to była ostatnia taka noc

pawelol111    709

Rok temu klęska mrozu i problemy z wjazdem w pole w żniwa oraz marne zasiewy ozimin. Teraz mokro, przymrozki, nie da się siać/pryskać. Ciekawe co dalej.. Żal patrzeć na powykładane rzepaki.

szymon09875    95

Nie u nas :/ nawet dołki co zawsze sie topilismy idzie przejechac :) Dziś byłem na łące gdzie jest trawa+lucerna+koniczyna to lucerna sie pokreciła...

ansu    73

Od godziny 22 już poniżej 0C nad ranem będzie nieciekawie jak się nie zachmurzy

ws71    36

Nie u nas :/ nawet dołki co zawsze sie topilismy idzie przejechac :) Dziś byłem na łące gdzie jest trawa+lucerna+koniczyna to lucerna sie pokreciła...

A  to tylko 30km  różnicy zeszły tydzień w ciągu 3 dni spadło 22l/m2

kryssr    50

proponuje się nie denerwować czymś na co nie ma się wpływu, a tak w ogóle to jak z ubezpieczeniami ? od kwietnia miały startować i u mnie cicho jak na razie... a teraz głowa spokojniejsza :) Na mazurach mokro jak nigdy, na piaszczystych górkach nawet, miejscami dopiero kończone siewy z powodu nadmiernej wilgoci.jak na razie u mnie coś koło 1 na plusie. 

DarekGaudyn    9

wczesny opóżniony conajmniej o 2 tygodnie nawet po dwóune okrycia na niewiele sie zdały.. katastrofa.. powinni oglosić klęske żywiołową 

pysa    0

roztocze -4 ziemia dudni pod nogami ,maliny letnie po ostatnich mrozach mają kolor blado żółty ,na polach sucho 

Szymi40    373

Przez  ostatni  tydzień  najniższa  temp.  -3  dwa dni  temu  [ dziś  - 1 ]  tak że jestem  mile  zaskoczony  bo  przeważnie  było  tak że  zapowiadali   - 1  to było  z  - 5  czy nawet  i więcej....  

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się