Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czy czeka nas zmiana pogody?

Tomasz78    335

u mnie podobnie ,wiosna mokra ,gruntowe tez wysoki poziom maja ,choć przeklinam dołki na których się topie ,ale mam nadzieje że oddadza to w plonie

Nowy81    22
Napisano (edytowany)

Radary chyba od rana pokazują na zachód od Konina jakiś opad (Słupca ,Września, Gniezno, Mogilno) taki trójkąt tam coś pada??

Wczoraj czy przedwczoraj, też tam coś pokazywało, to jakiś błąd czy pada?

Edytowano przez Nowy81

Meg5    354

u mnie podobnie ,wiosna mokra ,gruntowe tez wysoki poziom maja ,choć przeklinam dołki na których się topie ,ale mam nadzieje że oddadza to w plonie

U nie podobnie ,Mąż dziś ''wodę '' orał ,bo już go irytuje że maj zastanie go z siewem .

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomasz78    335

Meg co w planach zasiewu/ QQ? ja posiałem, ale jeczmienie na mokrym jakos sie nie zbierają do wzrostu ,za mokro :(

Nowy 81 nic u mnie ani kropli ,dzis tez bezchmurne niebo

Meg5    354

Tak jest w planie  ,ale nie wiem kiedy ....do końca kwietnia na pewno .

Piotrek1975    318

Śnieg z nocy zniknął ale za to mróz chyba skuje rankiem, bo już jest 0 stopni :blink:  Tylko zacytowaćpost-44692-0-03002200-1492633869.jpg

Uziu92    1410

na polach lipa, kto jarego nie zasiał to już chyba nie zasieje, bo znów ma lać po niedzieli i to konkretnie

Runder    8

Obecnie u mnie -1 pewnie było nawet więcej wcześniej... 

robi57362    56

Oby interia sie nie pomylila pare dni chlodow i deszczu a pozniej cieplo i slonecznie .

Taurus83    88

najbardziej lubię jak ktoś pisze  "u mnie", nie podając lokalizacji...a wystarczyłoby wypełnic jedną rubrykę w profilu

pawelol111    712

na polach lipa, kto jarego nie zasiał to już chyba nie zasieje, bo znów ma lać po niedzieli i to konkretnie

Co z tego zasiewu jak na polu woda stoi, zboża gniją, żółkną. Tak to przynajmniej jest szansa że doczekamy początku maja i ładnej pogody- już nie raz lepszy był siew majowy jak marcowy. 

damianos95    52

W maju to można siać jak ktoś ma mokre pola to jeszcze jest ok a tak to tylko słoma a zboża brak
To tak samo jak każdy u nas liczył ze wiosna nadrobia późno siane pszenżyta czy pszenicę a teraz jest wielka lipa i jak się okazuje ze lepiej wyszli ci co zasiali w popiół niż później po tych deszczach

pawelol111    712

Na własne oczy widziałem piękne plony z późnych zasiewów i dziadostwo z optymalnego terminu. Nie ma co  płakać.

Rolnik1973    1275

Co z tego zasiewu jak na polu woda stoi, zboża gniją, żółkną. Tak to przynajmniej jest szansa że doczekamy początku maja i ładnej pogody- już nie raz lepszy był siew majowy jak marcowy.

A jak się i wcale nie posieje to nawóz, zboże i paliwo zostanie. To tak jak sąsiad sieje 4 lata na jesieni a wiosną wymaka, posiał jare w błoto to ziele zbiło i tyle, ma te pole co rok nie koszone bo szkoda paliwa. Ja też jeszcze tego bagna niesiał, jak wyschnie i będą nadawać pogodę to do 10 maja można siać, a tak to szkoda nakladu na wczesne sianie w błotne pola.

szymon09875    111

A u mnie gdyby tylko trochę cieplej bylo to jetsem za tym żeby padalo dalej :) Jest lepiej jak rok temu zobaczymy jak będzie dalej :D

szymon09875    111

Północna wlkp powiat zlotowski gmina krajenka dokladnie :) sąsiad uprawia pod ziemniaki to sie kurzy :o

Rolnik1973    1275

Ja siał jęczmień dziś to kurzyło, a drugie pole błoto wruszył i w bruzdach woda stoi, a różnica między polami 1.5km. To anomalia we wsi.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"

• Przez Lukash3060
      Przekopałem forum ale nic nie znalazłem w podobnym temacie
      A więc, jak myślicie - na co warto teraz postawić z stosunkowo małym kapitałem ( ok. 20tyś zł) ? Co na wsi może być opłacalne ? Mam 30 ha gospodarstwo ale rodzice świetnie sobie radzą bez pomocy i zastanawiam się nad jakąś działalnością. Pracowałem 3 lata w dużym gospodarstwie jako operator a potem jako kierownik, mam wiedzę w temacie upraw i hodowli bydła mlecznego  Rozważyłem już chyba wszystko i nic nie przychodzi mi do głowy  
    • Przez piotr6340
      To są filmy, które pokazują, jak piękne są maszyny  ;D

http://www.youtube.com/watch?v=65M3I0CKFXs

http://www.youtube.com/watch?v=xv8Z0expUjs&NR

http://www.youtube.com/watch?v=qot3JNGqKdQ...related&search=

http://www.youtube.com/watch?v=QTLlvdCnKLs&NR

• Przez kostka_plewa
      Witajcie, 

Słyszałam, że Polagra Premiery to prawie jak Hanover (gdzie na razie jeszcze nie dotarłam:) Dlatego chcemy z narzeczonym się wybrać. Widziałam, że jest możliwość otrzymania dofinansowania dla grup jeśli zbierze się 15 osob. Może ktoś jest chętny na wyjazd? 
    • Przez ARWO

Witajcie, 
      Co chciałybyście dostać na dzień kobiet? Tradycyjny kwiatek, czy może zasugerować naszym panom coś innego. A może sami panowie coś podpowiedzą? Czekam na Wasze propozycje