Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Uziu92    1357

wschodnie mazowsze to samo, leje, nie mam deszczomierza, ale tak jak patrze na sumy opadów dla regionu z internetu to w kwietniu spadło juz ok. 50 litrów, a to dopiero połowa miesiaca, gdzie norma opadowa to 30-40 litrów na cały miesiąc. W polach jeszcze przd tymi opadami woda stała z lutego i marca, Ci co zostawili pole na jare i qq  w 70% mają nieruszone nawet, to samo siew nawozu, niektórzy jeszcze 1 dawki nie zrobili, bo mokro, a tu jeszcze cały tydzien deszczu a pozniej tez niewiadomo, do tego zimnica jak na początek marca a nie srodek kwietnia.

RafaKdziela    135

U mnie też dziś solidnie napadało .Nawet na piachu jest mokro ,że nie szło wałować i piach się kleił .Na lepszą ziemię nie ma mowy wjechać .A ludzie w okolicy mają na polach spore zastoiska wody i bagienka .

pedro2    342

U mnie wystawiony 2 mies temu 138mm. ostatnio 20 w 3 dni i dziś 5mm. Wujo owsu nie posiał bo nie chciało mu się kawałkami dosiewać, majówka go czeka nie wcześniej. Ja o ziemniakach w kwietniu też chyba muszę zapomnieć, ale niech pada zawsze kiedyś obeschnie gorzej jak by już smaliło

Wiadomość z agroFakt.pl

Milosz27    177
Napisano (edytowany)

U mnie dzisiaj rano blisko 0 stopni i powrót zimy na zmianę śnieg i deszcz.

Życzę Wesołych Świąt Wielkanocnych dla wszystkich Agrofotowiczow. ;)

Edytowano przez Milosz27

Rolnik1973    1248

Bóg zapłć. Rano słonko i +8, teraz zaczyna wiać i padać deszcz. Na jutro rankiem -5 nadają.

Runder    8

U mnie 4 stopnie i pada deszcz. Dobrze bo posiałem trawę to ładnie wejdzie ;) 

soltys48    315

pada wieje i okropnie zimno, po świętach nadają przymroki

pzl

Panowie do ilu stopni poniżej 0 wytrzyma łubin?

pawelol111    709

Pada śnieg. Wody wszędzie do oporu. Dobrze że od chwastów i I dawka N poszła. Nadają przymrozki. O skracaniu czy siewie jarych można zapomnieć przez najbliższy tydzień.

Samcio    4
Napisano (edytowany)

U mnie też śnieg . Ciężko będzie posiac kukurydze przed weekendem majowym ;/ Pawelol111 Nie posiales jarych ? U nas wszyscy zdążyli posiac może jakieś dolki nie. A można powiedzieć ze z podobnych okolic jesteśmy. Teraz brak szans na wjazd w pile od poniedziałku wieczorem codziennie deszcz :/

Edytowano przez Samcio

damianzbr    976

Poplon taki do łydek to -8 go ścięło. A - 6 opadł ale za drugi dzień się podniósł. Groszek się skasował przy -5.

soltys48    315

to wiem bo zaobserwowałem jesienią bardziej chodziło mi o taki o wys 5-10cm

pawelol111    709

U mnie też śnieg . Ciężko będzie posiac kukurydze przed weekendem majowym ;/ Pawelol111 Nie posiales jarych ? U nas wszyscy zdążyli posiac może jakieś dolki nie. A można powiedzieć ze z podobnych okolic jesteśmy. Teraz brak szans na wjazd w pile od poniedziałku wieczorem codziennie deszcz :/

Posiałem tylko słabsze klasy. Na ciężkiej ziemi zwyczajnie by zgnił więc lepiej że nie siane a i taka prawda że nie szło ujechać więc nie ma się bardzo czym przejmować.

Huberto89    34

Kiedyś czytałem że nawet do -8 stopni łubin może wytrzymać. Kiedyś jak miałem odmianę Mister to coś koło -4/5 wytrzymał. Z tym że bardzo wolno rósł na starcie i miał coś max do 5cm.

Kondzio55    24

Kukurydze my bedziemy siać w poczatkiem maja bo teraz sensu nie ma.. zimno i mokro i na dodatek teraz jeszcze przymrozki do -5 to rzepaki i zboza moze potargać.

Wody jest najwięcej od kilku lat bo ziemia nie chce już jej przyjmować tylko z tego względu zboża i trawy zaczynają gnić .. 

Tomasz78    287

U mnie dzis 8 -10st ,cały dzien słoneczny ,tylko zimnny wiaterek powiewa

sufi84    2

U mnie łubin wąskolistny
dwa lata temu wytrzymał -8 przymrozek w kwietniu miał jakieś 5cm

Mocnyfend    22

Mimo mokrej wiosny udało się  dać 1 dawkę 15 marca azotu ,zasiane jare 23 marca , 31 marca poprawka oprysku na dwuliścienne , 4 kwietnia 2 dawka na ozime ,,już 14 kwietnia resztę azotu rozsiane na zasiewy jare bo mimo zimna rosną ostro ,pada prawie codziennie ,wilgoć jest ,jak jakiegoś kataklizmu nie będzie pola na dzisiaj wyglądają bardzo dobrze WLKP

RafaKdziela    135

U mnie dziś pogoda po południu była całkiem ładna .Było ciepło i bez wiatru .Na polach zboża ozime i jare na bardzo ładne to samo groch  .

pedro2    342

Koło południa na polach biało było, teraz już nieco poniżej 0. Z tego wszystkiego aż sadzeniaka w garażu okrywałem, chyba nie powinno łapnąć pod dachem. Jęczmień będzie kulał

Kamil1996    17

Dawno takiego chłodu nie było o tym czasie żeby się utrzymywał kilka dni a jeszcze będą chłody ;(. Z rana chwilę śnieg poprószył ale popołudniu było ładnie. Tylko chmur na niebie czyli może przymrozić:(

wilhelm    401

A który chociaż dobrą flaszkę otworzył przy Świętach, na rozgrzewkę ? :D

ansu    73

U mnie śnieg by się przydał a tu niebo czyściutkie i -4C całą noc w sadach pryskali

post-30-0-78941100-1492403494.jpg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się