Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Serwis pogodowy dla rolników

marekfarmer    4520

Pszenica  i  owies  zasiany  mogło by  trochę  pochlapać  bo na piachu  sucho    za to na łące   mokro  jak nigdy

damianzbr    977

Wiem, że zależy od regionu, ale w okolice Ostrołęki mam 70 km. Nie myślałem, że wiatr wieje z różną siłą na tak bliskim dystansie,

Za lasem na górce, gdy jest ładny przejrzysty dzień widzę kominy pewnej elektrowni oddalonej o 40 km w prostej linii. Nieraz się zdarzyło że dym z tych kominów szedł w prawo a kurz z bronowanego pola w lewo.

Wiadomość z agroFakt.pl

pawelol111    709

W nocy -3 ale i tak siać nawozu sie nie dało. Wody z na wiosnę jest tyle co w 2010 roku w maju.

Rolnik1973    1249

Już Wam deszcz potrzebny? Woda na polach jeszcze u mnie po dołach stoi a co jak doleje?

Szymi40    373

My  ,,chłopaki ''  z kujawsko-pomorskiego  u nas deszczu  zawsze  brakuje. ;)

corrado    217

Leje jak z cebra wieje jak w kieleckim jak tak popada to jutro na pole nie wejdzie.

Uziu92    1361

dzis o 15 jeszcze nawóz siałem, a od 18 znowu pada, na polach miejscami jeszcze zupa.

szczypka    58

górki udało się zasilić N na dołki niema szans wjechać teraz wieje i pada 

Milosz27    177

Już Wam deszcz potrzebny? Woda na polach jeszcze u mnie po dołach stoi a co jak doleje?

U nas niema co się dziwić że sucho jest. Śniegu zero, opady w lutym 35L a teraz nie wiem dokładnie ale chyba coś około 10 także już jest sucho a to dopiero początek wiosny.

RafaKdziela    135
Napisano (edytowany)

W piątek trochę popadało ..Po kukurydzy nie mogłem ujechać przy orce  ,bo jest bardzo mokro .

Edytowano przez RafaKdziela

Milosz27    177

Znajomy oral po kukurydzy w poniedziałek, następnego dnia włókował byłem akurat u niego i poszedłem zobaczyć to normalnie pył jest nawet na glinie niema zbytnio wilgoci. Sam się trochę zdziwiłem bo jednak myślałem że jest coś więcej. Także chyba znowu u Ciebie 15 km dalej sporo więcej na padało...

Rolnik1973    1249

Miało lać a tylko 2.5 l na szczeście spadło. 98 l od początku roku razem ze śniegiem.

RafaKdziela    135
Napisano (edytowany)

Znajomy oral po kukurydzy w poniedziałek, następnego dnia włókował byłem akurat u niego i poszedłem zobaczyć to normalnie pył jest nawet na glinie niema zbytnio wilgoci. Sam się trochę zdziwiłem bo jednak myślałem że jest coś więcej. Także chyba znowu u Ciebie 15 km dalej sporo więcej na padało...

Wkurza mnie to ,bo jd się topił ,a to nie byle co bo 170km.Jest plastelina ,a w dołkach istne bagienko .Dziś też trochę pokropuje .Zrobię fotkę.

Znajomy mówił ,że źródło wody wybija na całej działce od czasu ,jak gazownicy coś pokonocili .W błotkach kilku sąsiada sucho ,a mi na górze wybija woda ..

Edytowano przez RafaKdziela

kryssr    50

wilgoci jest sporo, łubin zasiałem a groch nie mogę bo dołkami ciągnik grzęźnie i jeszcze kilka dni potrzeba, azot tak samo na dołkach nie posiany 

S-Piotr    48

5 litrów i ciągle popaduje, i zimno się zrobiło ,ponownie odpaliłem CO a już trzy dni było wygaszone.

Mocnyfend    22

Cały tydzień nie padało wczoraj zacząłem uprawę pod siewy ,skończyłem z częstymi drapakami jedno pole ale to mordęga i szkoda paliwa,jeszcze kilka dni i by było sucho jednak dzisiaj pada cały czas ,wielkopolska centrum ,w czwartek miałem trasę od Piły po Wronki nigdzie nie widziałem aby ktoś orane uprawiał ,trzeba czekać nawet jak owies zasiejesz w kwietniu innego wyjścia nie ma

marekfarmer    4520

Ja tam  się cieszę z deszczu   co  tydzień  na  weekend  powinien być  deszcz  :D

Taurus83    84

od rana pada lub leje na zmianę. wczoraj ledwo posiane 3 ha owsa bo tak mokro a po dzisiejszym to już woglóe 

Szymi40    373

Ja tam  się cieszę z deszczu   co  tydzień  na  weekend  powinien być  deszcz  :D

Jak  to u nas  mówią  na tych  ruchomych  piaskach 5-6 klasy   ,,  co drugi  dzień deszcz a w niedzielę  burza''  ;)       Siąpi   od rana...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się