Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czy czeka nas zmiana pogody?

Milosz27    177

Wczoraj litr i dzisiaj litr, od pierwszego już całe 7 litrów na kapało.

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Mocnyfend    22

Polnocna wlkp rozsiane nawozy na ozime i trawy na polach i siarka pod jare jutro lecę z saletrzakiem i pierwsze kawalki z siewem owsa. Ale nie jest źle bo od środy podobno ma padać także pogoda mi pasuje :)

Centralna wielkopolska ,jeszcze do południa słonecznie ktoś próbował latać rozsiewaczem miejscami koleiny z poligonu ,po południu już ostry deszcz w nocy popadywało a dzisiaj pada ostro deszcz ze śniegiem ,a ty też z wielkopolski i już po nawozach a dzisiaj siejesz owies ,pozazdrościć

Ywa    514

Jest 1 st.C

Śnieg napadał i utrzymuje się.

Jest pięknie puchowo....biało ^^ mój ulubiony kolor

edit

dodam... przez to, że śnieg pochwaliłam właśnie zaczęło jeszcze padać :lol:

wczoraj prosiłam abyśmy poszli kamienie zbierać.....zero odzewu...

a dziś przyszedł i mówi.....idziemy te kamienie szukać :P

Edytowano przez Ywa

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

Wiadomość z agroFakt.pl

PRIMO    248

Od pierwszego napadało 10L ciekawe jak będzie dalej

master20002    158

Wczoraj zlało przeokropnie, nie mam deszczomierza jeszcze na polu bo zapowiadają mrozy i szkoda żeby rozmarzł, ale wody wszędzie pełno, w nocy delikatny przymrozek, a teraz słońce swieci jak w czerwcu. 

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

szymon09875    147

Centralna wielkopolska ,jeszcze do południa słonecznie ktoś próbował latać rozsiewaczem miejscami koleiny z poligonu ,po południu już ostry deszcz w nocy popadywało a dzisiaj pada ostro deszcz ze śniegiem ,a ty też z wielkopolski i już po nawozach a dzisiaj siejesz owies ,pozazdrościć

Nie wiem czy jest czego zazdrościć :o takich piasków....

Mocnyfend    22

Nie wiadomo czy ma piaski czy po prostu w jego gminie czy nawet wsi nie padało w ostatnich 10 dniach

XTRO    169

znowu wpierdzieliło deszczu, na polach błoto

Mocnyfend    22

Po południu wiosna na całego ,piękne słonce .jednak po porannej wtopie z nawozem robota koło domu i zmieniłem koła na letnie ,na polach nie widać nikogo za mokro

kryssr    50

u mnie na mazurach już prawie wszędzie można wjechać, z tydzień czasu utrzymującej się pogody i spokojnie można siać ;) 

Rolnik1973    1333

I umnie w tym roku pod pszenżyto, łubin i owies już można wejść ale to dopiero 14, jakby tak po 25 to można by było siać a tak to zimno, co z tego że posieje jak miesiąc będzie leżeć. Wiem po tamtym roku, też posiałem owies tak jakby dziś, a sąsiad posiał 3 tyg później a i tak razem wschodziły.

Thomas2135    1302

Uj z taką pogodą. Jeden dzień słońca, tydzień pi...wy. Aktualnie pochmurno jak zwykle i 7°C. Pamiętam lata, kiedy to na 21 marca jeszcze śnieg zalegał, ale mamy ponoć ocieplenie klimatu. Chciałoby się, żeby ta wegetacja ruszyła na dobre.

S-Piotr    49

Jest dobrze do soboty pszenicę i jęczmień posieje. i drugą dawkę N na rzepaki się rozpocznie.

Dzisiaj wjechałem w najbardziej mokre pole (pszenica) i udało się nie utopić.

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

corrado    243

<p>Dziś ładnie, 10 stopni słonecznie z delikatnymi podmuchami wiatru. Generalnie pogoda w sam raz na wiosenne prace.</p>

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

pedro2    378

He he noo ostro daje, obornik z płyty wywieziony dzisiaj po trawach troche ciasta rozwozimy, wszędzie idzie nawet ślad za ciagnikiem nie zostaje. Górki juz białe, za sucho stanowczo

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

corrado    243

Delikatne podmuchy? Wieje, że mało łba nie urwie. Na razie słonecznie.

Zależy gdzie, teraz to praktycznie spokojnie i słonecznie.

Thomas2135    1302

Wiem, że zależy od regionu, ale w okolice Ostrołęki mam 70 km. Nie myślałem, że wiatr wieje z różną siłą na tak bliskim dystansie,

corrado    243

Wiem, że zależy od regionu, ale w okolice Ostrołęki mam 70 km. Nie myślałem, że wiatr wieje z różną siłą na tak bliskim dystansie,

U Ciebie 70km u mnie 40km to już ponad setka. Do Warszawy mam trochę ponad 80km a pogoda różni się czasami bardzo drastyczne.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"

• Przez garek
      Koledzy mam problem moja stara maszynka ( 20 letnia ) się wykończyła te wszystkie gilety machy polsilwery to se można wsadzić.Myśle nad taką http://facetaria.pl/merkur-klasyczna-maszynka-do-golenia-futur-satyna-merkur-solingen-niemcy-p-451.html ma ktoś może podobną i czy warto wydać tyle kasy ?
    • Przez Zetor5340
      Szukałem,nic nie znalazłem wiec napisałem ten temat.
      No,własnie na pewno czesc z was ma komórke,bo to przydatne urządzenie
      Chciałbym wiedziec jakie macie marki i modele swoich sprzetów,jesli to nie jest tajemnicą..
      Co jest w nich dobre i przydatne a co raczej nie pasuje i wam przeszkadza.
      Piszcie ,chetnie zobacze jakie posiadacie sprzety.
      Ja mam aktualnie Nokie 3310 i jestem zadowolony,nie psuje mi sie,jest prosta w obsłudze.
      A wady to wiadomo jak w starych telefonach,a mianowicie brak polifonii,troche juz sie muli ze starosci ale jakos chodzi,juz mi sie cyfry na przyciskach zmazaly ale mam ja tak dlugo ze jak pisze cos to juz pamietam gdzie co jest.
      Tak wiec prosze o wypowiedzi.
    • Przez MARTINUS
      Ja pierwszy raz jechałem, a potem uczyłem się jeździć CIAPKIEM :huh:
      -U-R-S-U-S- C-328
      Pozdrawiam
    • Przez Luke16
      Jako że jestem tech. wet. działając czynnie ponad 8 lat w zawodzie. Na moich terenach gospodarstwa, albo już się zamknęły, albo będą się zamykać. Wczoraj rozmawiając z klientem, sam stwierdził że dzieci krowy będą na zdjęciach widziały i też jestem tego zdania że obecne pokolenie jest pokoleniem ostatnim trzymającym bydło. Młode osoby? Na sporej ilości klientów na palcach jednej ręki policzę kto chce zostać i jeszcze jakiś palec zostanie. Nie mogę zrozumieć jedynej rzeczy, którą opowiadał mi dziadek, tata czy klienci że kiedyś gospodarstwo dziedziczylo się z dziada pradziadka. Teraz młodzi nie chcą nawet słyszeć. Już widzę co raz to więcej wyprzedanych gospodarstw. Co najwyżej ziemia zostaje i tyle. Niestety chodząc po tych oborach aż ciarki przechodzą bo piękna obora wyciągi a tam jedna krowa. Jak to u Was wygląda?