Skocz do zawartości

Polecane posty

u mnie dzis lekko posypało ale tylko 0,5cm a tam gdzie było roztopione stopnial. Puki co wszystko topnieje a od poniedziałku " niby " ma iść wiosna

bo nie będzie śniegu u ciepło tak mówili w pogodzie przynajmniej....

Wiadomość z agroFakt.pl

pawelol111    709

A u mnie stodoły pozawalało... taki cyrk. Koleś przygapił, na podwórku na którym nie mieszka rozwaliło cały dach i to rano. Potem akcja przewożenie zboża. W nocy śnieg, rano śnieg, w południe deszcz, po południu śnieg... i sypie nadal.

a8185    25

4 kwietnia a ja dwa razy w tym miesiac podwórko odsniezałem :wacko: i cały czas pada :blink: wczoraj w nocy ledwo do domu wrociłem zaspy przy drogach do 3 metrów :lol:

ja to szczerze powiem że współczuje forumowiczom ze wschodu. Tyle śniegu a jak to szybko się rozpuści to wszystko popłynie. Sam u siebie już sie boje :wacko:

walkol    33

Pewnie ,że od zachodu ,bo chyba nie ze wschodu ,bo stamtąd jeszcze nic dobrego do nas nie przyszło :D

A przyszło ,

wyż rosyjski w żniwa nieraz i były bezstresowe :)

danielhaker    803

A u mnie stodoły pozawalało... taki cyrk. Koleś przygapił, na podwórku na którym nie mieszka rozwaliło cały dach i to rano. Potem akcja przewożenie zboża. W nocy śnieg, rano śnieg, w południe deszcz, po południu śnieg... i sypie nadal.

Ja dziś śnieg zwalałem z takiej starej stodoły na drugim podwórku bo raczej dach nie wytrzymałby dzisiaj i słoma mokłaby na dworze :P

Za stodołą było 25-30cm świeżego puchu

pawelol111    709
:D Ja sam po szkole z dobudówki zwalałem bo do rana zawalone :D Widziałem dziś jak drogę Mordy- Siedlce odśnieżał Fendt chyba 312 Vario nówka sztuka a pług na turze miał zaczepiony.

danielhaker    803

Czyżby powiat tak się wzbogacił? :D

Pewnie ktoś przetarg wygrał.

Jak w nocy śniegu znowu dopada to całe dzisiejsze odśnieżanie pójdzie na marne.

Runder    8

U mnie aktualnie zachmurzenie duże, drogi czarniutkie a śnieg na polach co dzień się trochę topi i trochę przybywa ale i tak niema go tak duzo jak na wschodzie. Jak patrze na prognozy od poniedziałku to współczuje rolnikom z podlasia czy mazur reszta regionu polski będzie od 5 do 10 stopnio a tam 0-1 :wacko:

Edytowano przez Runder

master20002    151

Mieszkam w dorzeczu Sanu i Wisłoka. Grozi nam powódź, jeszcze tylko ok. 30 cm brakuje żeby wylało. Na szczęście nie zalewa u nas domów tylko pola. Takie szczęście w nieszczęściu. Śniegu nadal sporo na polach. Przydałoby się ze dwie noce tak z -2,-3 stopniami, to ta woda troszkę spłynęłaby...

Junkers    42

:D Ja sam po szkole z dobudówki zwalałem bo do rana zawalone :D Widziałem dziś jak drogę Mordy- Siedlce odśnieżał Fendt chyba 312 Vario nówka sztuka a pług na turze miał zaczepiony.

Czarno jakoś widzę pług do śniegu zamontowany na turze a raczej samego tura, rozwiazabie tanie bo jak jest już tur, to nie trzeba TUZa dokupować(robić) tylko sam pług.

Sąsiad odśnieżał turem i już więcej tego nie zrobi, tur to 3-letni Faucheux 2,5t, pogiął siłowniki od wychyłu euroramki mimo że jechał prędkością małą (taką jak idzie się pieszo), koszty naprawy były nie małe.

Co do pogody u mnie to nie ma prawie wiatru co cieszy, bo temp. odczuwalna jest nieco wyższa, na rtęci +2stC, opadów też brak na razie za to pochmurnie, Bzura na 100% wyleje jeszcze bardziej, więc o sianiu nawozów na łąki można zapomnieć, nawet jak woda zejdzie, to i tak będzie mokro że koła będą się wżynać :mellow:

danielhaker    803

U mnie aktualnie zachmurzenie duże, drogi czarniutkie a śnieg na polach co dzień się trochę topi i trochę przybywa ale i tak niema go tak duzo jak na wschodzie. Jak patrze na prognozy od poniedziałku to współczuje rolnikom z podlasia czy mazur reszta regionu polski będzie od 5 do 10 stopnio a tam 0-1 :wacko:

Lepiej nie wyobrażać sobie co by było gdyby temperatura u nas przy tej ilości śniegu podskoczyła do +10 :blink:

a8185    25

niech w koncu to sie rozpusci nawet w jednej chwili :wacko: :wacko: :wacko:

Jak w nocy śniegu znowu dopada to całe dzisiejsze odśnieżanie pójdzie na marne.

u mnie niestety, znowu poszło :unsure: :unsure: Ani tu się śmiać, ani płakać

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niech lepiej ten śnieg topi się stopniowo, czyli tak, by woda nie stała na polach.

Nocami w minusie a za dnia dochodzi do +3, w tym tempie gwałtownych roztopów nie będzie.

kuba0707    7

u mnie obecnie 35 cm śniegu i 6 na plusie i na podwórku już woda zaczyna się w dużej ilości pojawiać...

Nam sie rok temu zawalił chlew, szczęście że mamy na chlewem szope i na chowe nie poszło no i ja miałem szczęście bo 30 sek. po wyjsciu z szopy sie zawaliło pół dachu a w nocy reszta. Koszt napraw wyniósł prawie 40 tys. ;/

Edytowano przez RolnikMlody97

pawelol111    709

2 lata temu (albo 3 - dobrze nie pamiętam) zwalałem śnieg niemal ze wszystkich dachów, niektórzy cwaniacy mający np dach do wymiany nie zgarniali śniegu tylko czekali kiedy się załamie :D Przynajmniej na blachę mieli z ubezpieczenia a koleś który nie prowadzi hodowli oborę miał ubezpieczoną na wysoką sumę, zawaliło się, dach zrobił taki jak na góralskiej chatce :D i kupe grosza mu zostało.

Obecnie potok... wszędzie woda, śniegu ubywa ale nie wcześniej niż koło 20 kwietnia wejście w pole...

PeterG14    114

Teraz jest naprawdę ładnie, co prawda pada ale deszcz. Temperatura +5 a w nocy -1 max -2 także całkiem dobrze. Coraz bliżej prac.

soltys48    315

Dzisiaj sporo śnieg ubyło ale jednocześnie wody przybyło-do południa trochę padał deszcz później ok tylko czekać wiosny :P

marekfarmer    4505

U mnie śnieg nie przybywa na szczęście a ubywa temperatura w dzień +++ a w nocy 0 Chyba wiosna powoli wraca do życia :D

maly85    0

no zima w tym roku dała trochę we znaki:)

ciekawe kiedy w pola wjedziemy jak tak dalej będzie bo oglądając pogodę to zapowiadali tydzień ciepła tydzień zimna sam już nie wiem jak to będzie:/

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się