Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Serwis pogodowy dla rolników

miwigos    116

w najcieplejszym momencie dziś -11*C teraz -16*C 

to był "przemiły" dzień przy śrutowniku do tej pory mi w nogi zimno 

To ile ton tego ześrutowałaś ?,jak cały dzień,piszcie lokalizacje ,albo milczcie ,-7 ,śniegu wczoraj spadlo 2-3 mm,więc na polu lakko się bieli

Edytowano przez miwigos

S-Piotr    49

Z wieczora spadło ze 3-4 cm pierwszego śniegu a temperatura słabe -7.

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Wiadomość z agroFakt.pl

icek1    178

czyba w tym roku nic nie wymarznie bo już wiosnę widać po niedzieli

jaco25    269

-21 tyle było mrozu najwięcej, w rzepaku mocne 5 cm śniegu mało co odkryte powinno być ok. teraz pochmurnie zaczyna się powoli ocieplać...

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

BIZKOW    0

U mnie wczoraj rano -27, najwyższa temperatura - 17, dzisiaj rano -25. Powiat krakowski.

post-99827-0-25082600-1483869023_thumb.jpg

-17,1 o 13:03.

Edytowano przez BIZKOW

Xerkses    3

A jakie są wasze doświadczenia z zimnotrwałością zbóż tzn. jakie były u was najcięższe warunki zimą a mimo tego zboża przeżyły. U mnie np. w zeszłym roku pszenżyto Preludio temp. przez 2 noce -22 stopnie bez śniegu przezimowało prawie w 100%

asmodan28    8

mds212 - To w Łęczycy ciepło jak na łódzkie
Ja miedzy Radomskiem a Bełchatowem.
- 17 dzisiaj i cieplej od dwóch dni nie było. W południe wczoraj w słońcu -14

Edytowano przez asmodan28

krilan06    66

Preludio jest reklamowane jako najbardziej zimotrwała odmiana pszenżyta o. także mogło przezimować

wyrebski1    36

nie wszędzie jest śnieg, u mnie może ze 3 cm ale kawałek dalej, dosłownie kilkanaście km w okolicach Strzelna, Inowrocławia nie ma praktycznie nic. Ale nie ma co się martwić, bo wiatru jak na razie nie ma, a to bardzo ważne.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"

• Przez adrian
      witam kupiłem nowy kran i po zakreceniu zaworu baterii muszę chwlie odczekać az woda splynie z tej rurki i potem nawet kropla nie poleci. Czyli uszczelki na glowicach ok mysilalem że uszczelka na tej rurce wylewowej ale też ok na końcu kranu jest sitko ale też nie widzę żeby było uszkodzone dodam że w starym identycznym jak nowy problemu tego nie bylo
    • Przez maateeusz135
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o kosztach suszenia cebuli w suszarniach.
      Ile wychodzi z 1000kg świeżej cebuli po wysuszeniu? Jak długo się suszy cebulę? W jakich temperaturach? 
      Te same pytania odnośnie jabłek. 
    • Przez MARTINUS
      Ja pierwszy raz jechałem, a potem uczyłem się jeździć CIAPKIEM :huh:
      -U-R-S-U-S- C-328
      Pozdrawiam
    • Przez Lukash3060
      Przekopałem forum ale nic nie znalazłem w podobnym temacie
      A więc, jak myślicie - na co warto teraz postawić z stosunkowo małym kapitałem ( ok. 20tyś zł) ? Co na wsi może być opłacalne ? Mam 30 ha gospodarstwo ale rodzice świetnie sobie radzą bez pomocy i zastanawiam się nad jakąś działalnością. Pracowałem 3 lata w dużym gospodarstwie jako operator a potem jako kierownik, mam wiedzę w temacie upraw i hodowli bydła mlecznego  Rozważyłem już chyba wszystko i nic nie przychodzi mi do głowy