Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak pomóc sadom?

hardkor113    19

A czego mialy by ucierpiec w tamtym roku pamietam ze jednej nocy tem spadla do-19 i nic kompletnie sie nie stalo a nie bylo sniegu .

staszek131415    2020

A ludzie to już traktują trochę śniegu jak egzotyke jakby to jakaś. urwa Hiszpania była , a potem trochę się bielej na drodze się zrobi to jeżdżą jak ostanie pipy po 20 km/h, a jak samochód w lekkiej poślizg wpadnie to już tragedia totalna

Zaszkodził Ci mroz chyba widziałeś ile wypadków było wczoraj ? Ostrożności nigdy za wiele nie ma czegoś takiego jak lekki poślizg no ale są ludzie i parapety

PRIMO    179

Co Ty bredzisz ostrzegają przed mrozem to chyba dobrze co?

jeśli mówią w TV że idą siarczyste mrozy do 10 stopni to jest straszenie a nie ostrzeżenie

Wiadomość z agroFakt.pl

staszek131415    2020

A czego mialy by ucierpiec w tamtym roku pamietam ze jednej nocy tem spadla do-19 i nic kompletnie sie nie stalo a nie bylo sniegu .

To po co piszecie w tym temacie ?U jednego -8 u drugiego -15 kogo to obchodzi to nie są anomalia żadne ;) ;)

jeśli mówią w TV że idą siarczyste mrozy do 10 stopni to jest straszenie a nie ostrzeżenie

Wiesz nie wiem ie masz lat ale każdy spadek tempeartury to jest zagrożenie np da osób starszych chorych ,bezdomnych ale ty tego nie wiesz

Kula07    137
Napisano (edytowany)

u nas w Lubelskim -17 i z 7-10cm śniegu jak myslicie rzepaki nie ucierpią ?

Jedyne co może ucierpieć to nerwy innych forumowiczów po takich postach.

Wczoraj pod wieczór było u mnie -12C i z 3cm śniegu. Pojechałem uprawiać bo zostało mi jescze pod groch, to ziemia tak zmarzła, że ciągnik co chwilę się topił w błocie a Ty o wymarźnięciach piszesz.

Wiesz nie wiem ie masz lat ale każdy spadek tempeartury to jest zagrożenie np da osób starszych chorych ,bezdomnych ale ty tego nie wiesz

Pierdzielenie.

Każda znaczna amplituda to zagrożenie. Ale to nie pierwszy rok gdy są mrozy. Większość z tych starszych i bezdomnych przeżyło takie zimy jakie się większości na tym forum nie sniły.

Wiadomo, że spadek temperatury i śnieg jest niebezpieczny, ale nie ma co przeżywać.

Edytowano przez Kula07

pedro2    342

-19 przed 6 rano. Przezywacie jak mrówka okres, przy -15 to się kurtkę zimową z szafy wyciąga, przy -20 okna w oborze pozamykać i kalesony przeprosić :D

PRIMO    179

Staszek to jest temat o pogodzie a nie o polityce ale ty tego nie wiesz więc trochę przystopuj a nie będziesz uczył moralności

miwigos    80

Niekażdy ma obore,a ja zimy niecierpie ,było w nocy -8 i silny wiatr,teraz się uspokoił i troche poruszył śnieg

U nas przy -17 i silnym wietrze ,przez 4 dni wyleciały prawie wszystkie pszenice ,te co zostały dały 5 ton,rzepaki w większości zostały

AleksanderX    104

Niekażdy ma obore,a ja zimy niecierpie ,było w nocy -8 i silny wiatr,teraz się uspokoił i troche poruszył śnieg

U nas przy -17 i silnym wietrze ,przez 4 dni wyleciały prawie wszystkie pszenice ,te co zostały dały 5 ton,rzepaki w większości zostały

ja też ale co maja powiedzieć ci co mieszkają w Suwałkach 

Renault85-15TX    167

To ja was chłopaki przebiję godz. 6 rano a termometr 150cm nad ziemią pokazuje -21C będzie ktoś lepszy? Aktualnie jest -18C i coś tam śniegu leży na polu ale to strasznie mało bo wiatr wszystko po zwiewał. 

rumcio40    7

-15, śniegu brak, oby tylko nie wiało to myślę, że nic się nie stanie uprawom

iron    394

u mnie teraz -9 przed chwilą sypał śnieg .na polach ok. 10cm.

wilhelm    401

u mnie obecnie także -9, w nocy termometr odnotował najniższą temp. -13

staszek131415    2020

Staszek to jest temat o pogodzie a nie o polityce ale ty tego nie wiesz więc trochę przystopuj a nie będziesz uczył moralności

Gdzie ja o polityce tu piszę? Opowiadał mi kiedyś kolega jak zostali wezwani w czasie zawiei śnieżnej małżeństwo z małym dzieckim utknęło w zaspie bo jechali na dzień dziadka a byly ostrzeżenia trzeba było siedzieć w domu przyjechała karetka policja ile  ludzi przez czyjąś lekkomyślność było zaangażowanych

A wtedy my płacimy  za czyjąś  lekkomyślność  http://www.rynekzdrowia.pl/Uslugi-medyczne/Akcje-ratunkowe-w-gorach-powinny-byc-platne,168821,8.html

XTRO    159

u mnie dzisiaj -18 :) wiatr jest

thug    196

-9 ale śniegu sporo wszystko ładnie przykryte także spokojnie  przed nami najźmniejsze noce

pedro2    342

O tym właśnie mówię, u nas pn wschód największe mrozy i wszędzie hodowla, woda w oborach, obornik wypchać wszystko obmarza nie wydlubiesz to jutro taczka, ciągniki codziennie odpalane, ja teraz mam miejsca full to raz na tydzień nawioze i nie muszę codzień hitlerka budzić, ale większość musi codziennie. Qq zamarza jak nie masz wjazdu do obory weź taczuszke i ganiaj z qq ;) paszowoz umieszać tak samo co drugi dzień max.

A tobie zimno ;) ciągnik gasisz w listopadzie odpalasz w marcu, dobrze przytykać że zbijamy kokosy na mleku, a ile to kosztuje.

PRIMO    179

Gdzie ja o polityce tu piszę? Opowiadał mi kiedyś kolega jak zostali wezwani w czasie zawiei śnieżnej małżeństwo z małym dzieckim utknęło w zaspie bo jechali na dzień dziadka a byly ostrzeżenia trzeba było siedzieć w domu przyjechała karetka policja ile ludzi przez czyjąś lekkomyślność było zaangażowanych

A wtedy my płacimy za czyjąś lekkomyślność http://www.rynekzdrowia.pl/Uslugi-medyczne/Akcje-ratunkowe-w-gorach-powinny-byc-platne,168821,8.html

i znowu nie na temat -16 zaczeło mocno wiać

konio1011    12

kuj-pom zero sniegu i juz dzis -14 z duzym wiatrem.. robi sie nieciekawie

jonek98    872

@staszek To temat o pogodzie a nie o twoich wywodach, a co do przesadzaj ostrożności jakbyś wiedział że się przewrocisz, to byś wstał z łóżka?

północne mazowsze -12 ,silny wiatr .dobrze ze jest sporo sniegu

północne mazowsze -12 i silny wiatr.Dobrze ze sporo sniegu napadało

PABLO555    12

Dolnośląskie okolice legnicy -8 zero śniegu nieciekawie się robi

lukejro    144

U mnie rano było -5C teraz jest -4C świeci słoneczko, nie ma wiatru. Na drogach szklanka (od gminnych do wojewódzkich) Strach pomyśleć co by było jakby naprawdę zima zaatakowała. Zazdroszczę Wam takiej zimy, u mnie ostatnia śnieżna zima była chyba siedem lat temu....

Kula07    137
Napisano (edytowany)

To i ja podsumuje 2016.

Suma opadów to 677mm/m2.
W kluczowych momentach, czyli marcu, kwietniu i maju spadło odpowiedni 19mm, 47mm i 39mm. Natomias w lipcu i sierpniu 102mm i 71mm. We wrześniu susza 22mm i od ostatniego sierpniowego opadu do pierwszego wrześniowego minęły dwa tygodnie.

Można powiedzieć, że rok był wyrównany, bo 6 miesięcy było suchych a kolejne 6 mokre, szkoda tylko, że padało wtedy gdy nie miało i na odwrót.

Edytowano przez Kula07

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się