Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czy czeka nas zmiana pogody?

pedro2    342

U Was też tak ludzie nie dają ziemi odpocząć? Nie ma dnia żeby ktoś obornika nie woził i orka. O gnojowicy nie wspomnę

Agrest    347

W moich stronach wszelka hodowla zginęła śmiercią naturalną. Większość pól jest obsadzona jakimiś badylami, reszt posiana lub poorana.  Na tą chwilę co noc -3 i już dość mocno ziemię złapało. Ale ja  sam 28 grudnia  z pługiem wjechałem w pole po wyrwanym starym sadzie. W sylwestra nawozy po porzeczkach siali.

Wiadomość z agroFakt.pl

marian2011    111

U Was też tak ludzie nie dają ziemi odpocząć? Nie ma dnia żeby ktoś obornika nie woził i orka. O gnojowicy nie wspomnę

Odważni ludzie że teraz wożą ,u nas każdy pilnuje terminów do kiedy można wywozić ,może 1 dzień przekroczą jak się nie wyrobili

Samcio    4

Mazowieckie powiat Sokolow Podlaski nadają 3 dni po -20 -23 -21. A śniegu nie widać ;/

Tomek90    191

Ma coś spaść na dniach i oby przykryło trochę, bo będzie powtórka. 

matingus    107

Jak nie ma OSN to można wozić

chyba się mylisz kolego...

Zgodnie z ustawą z dnia 10 lipca 2007 r. o nawozach i nawożeniu nawozy naturalne i organiczne w postaci płynnej lub stałej, (obornik, gnojówka, gnojowica) możemy stosować w terminie od 1 marca do 30 listopada.

Wyjątek stanowią uprawy pod osłonami, gdzie takie nawozy możemy stosować cały rok. (Dz. U. 2007 nr 147 poz. 1033). Nie dotyczy to również rolników gospodarujących na obszarach OSN (obszary szczególnie narażone na zanieczyszczenia związkami azotu).

jonek98    872

U mnie od początku grudnia ciągników na polu nie widziałem. Trochę strach teraz mrozu, bo śniegu nie widać

Piotrek1975    318

Mazowieckie powiat Sokolow Podlaski nadają 3 dni po -20 -23 -21. A śniegu nie widać ;/

U mnie ładnie pada już biało

milanreal1    290

Ilość opadów w 2015 to 570mm, czyli nieznacznie więcej niż średnia z wielolecia.

Agrest    347

Ja nie wiem jaką ilość opadów miałem. Wiem natomiast, że brakło ich w najważniejszym momencie.  Więc nie  ilość a rozkład jest najważniejszy.

Ale pomimo tego wszystkiego i tak rok 2016 mogę zaliczyć na +.

O ile swego czasu uczono mnie  - tylko specjalizacja w jednym kierunku gwarantuje przeżycie - o tyle  z praktyki mogę to stwierdzenie o kant tyłka potłuc i stwierdzam, że tylko dywersyfikacja upraw stwarza możliwości zarobku w obecnych czasach. Dotyczy gospodarstw poniżej 50ha. Więcej nie mam więc nie wiem jak się zmienia postrzeganie ;)

Coś lekko prószy, na jutro możliwa gołoledź.

Slomek    184

Ja też kuj-pom gm. Koronowo i u mnie spadło dokładnie 740mm ! O.o

wilhelm    401

Tutaj zgadzam się z kol. Agrest.. nie suma opadów, ale ich rozkład ma znaczenie.. Ale tempy IUNG tego nie uwzględnia.

Ansja    309

Dzis w nocy bylo na 0 a teraz w dzien + 4,ladna sloneczna pogoda a wieczorem troszke pruszyl snieg.

corrado    217

W nocy -9 teraz -2 ale nadają coraz większy mróz. Zobaczymy dziś w nocy. 

Samcio    4

A gdzie dokladniej mieszkasz ze tak sypie Bo ja też mazowieckie.

szczypka    58

aktualnie jest jakieś 5 cm śniegu i trochę prószy może nie będzie tak źle na 6-tego u mnie zapowiadają -15*C

Piotrek1975    318

Kolego  jak to możliwe że na miesiąc przed przewidzieli taki mróz jak nie potrafią tydzień wcześniej

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się