Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    290

Dziś przez cały dzień lało, deszczomierz częściowo uszkodził mi mróz a mimo to złapało się 25mm.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Kamil1996    17

Ja już schowałem swój bo po co ma coś z nim się stać a wiadomo że przesyłka najdroższa z tego interesu :)

Wczoraj siąpiło dzisiaj padało cały dzień woda stoi a tutaj trzeba się wziąć za orkę bo zima zaskoczy i będzie... :P

Wiadomość z agroFakt.pl

wdaniel    52

No miałeś racje dziś już pado

Starzy ludzie jednak mieli większe doświadczenie niż obecni meteorolodzy, bo takich wzmianek od prababci (zmarła w wieku 101 lat) nasłuchałem się pełno. Kiedyś nie mieli radia i prognoz, więc nasłuchiwali z której strony wiatr wieje, jak słońce zachodzi, jak się nagle ociepla lub ochładza... i im się to jakoś sprawdzało. A teraz jak szwagier mi powie, że prognozują taką pogodę, a ja mu zaprzeczę, to jedynie co odpowie, to to, że nie będzie się zakładał, bo za dużo flaszek już przegrał :D

U mnie też wiatry i deszcz.

To nie tak do końca - wtedy były normalne zimy bez wahań +18 do -18  i ze śniegiem. Jak było -30 to i 30 cm śniegu było. Więcej szkód związanych z długim zaleganiem pokrywy śnieżnej było niż z wymarznięciami. A już najgorzej jak przyszło chwilowe ocieplenie i gołoledź, a później znowu śnieg. Chodziło się po wierzchu zasp, ale zboża się dusiły.

Kiedyś to jak robiły się tafle na polu, to zaprzęgano konia do bron i jeżdżono po tym śniegu, by nie zadusiło zboża. Teraz znajdzie się ktoś odważny, by wpole ciągnikiem wjechać z bronami? Podejrzewam, że więcej szkód niż pożytku by było...

Thomas2135    1303

Kiedyś pogoda była bardziej stabilna. Sam jeszcze pamiętam, że nie było takiej zmienności jak teraz. Cały wczorajszy dzień deszczowy i dziś o 4 rano jeszcze na plusie było. 2-3 godz. później mróz złapał i trzyma. Kiedyś jak padało to padało, albo świeciło a teraz dzień pogody a na drugi dzień załamanie a w kolejnym znów poprawa itp.

miwigos    94

Ja już schowałem swój bo po co ma coś z nim się stać a wiadomo że przesyłka najdroższa z tego interesu :)

Wczoraj siąpiło dzisiaj padało cały dzień woda stoi a tutaj trzeba się wziąć za orkę bo zima zaskoczy i będzie... :P

U mnie cały rok wisi nawet śnieg topie,warunek ,nie można go zostawić na tydzień,jeszcze nie kupiłem nigdy ,na dniach pola idzie dostać ,dwa w zapasie mam zawsze 

slav    3

Północ kuj- pom    -8'C  a jeszcze 2 dni temu +9 , Mam nadzieje że już niżej nie spadnie bo bedzie powtórka zeszłego sezonu. :((((

Samcio    4

W pogodzie norweskiej na moją okolicę 22 grudnia zapowiadają -23 aby w nie sprawdziło bo może być powtórka z tamtego roku a nawet gorzej bo ziemia jest mega mocno nasiaknieta woda

Samcio    4

Mazowieckie okolice Sokołowa Podlaskiego prognoza ta jest na 22 grudnia więc pewnie się zmieni...

Thomas2135    1303

Prognoza na 8 dni do przodu? Nie oglądam prognoz, bo tylko nerwy psują, ale przypadkiem przedwczoraj trochę usłyszałem. W polsacie gruby klepał, że mróz potrzyma do świąt a jak coś spadnie to będzie śnieg. Dzisiaj od rana lekka odwilż i deszcz.

wdaniel    52

W polsacie gruby klepał, że mróz potrzyma do świąt a jak coś spadnie to będzie śnieg. Dzisiaj od rana lekka odwilż i deszcz.

Dlatego jestem za tym, by w prognozie mówili codziennie: w razie niepogody będzie deszcz :D

wilhelm    401

A wiatr będzie wiał tak, jak będzie chciał.. I będą tylko dwie pory roku: lato i ciulato :D

jacus    108

tak dokladnie to beda dwie pory chlodna-mokra i ciepla-sucha, czasami beda wystepowac jakies anomalie typu mrozu czy upalu ale raczej rzadko, w ciagu naszego zycia rolnictwo zniknie z terenow srodkowej polski a niektore rosliny typu ziemniaki beda rosly tylko w gorach.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

MasterRoj    81

możeta se obserwować pogodę każdego dnia od 13. grudnia czyli św Łucji do wigilii a potem od 25 do trzech króli. to co będzie 13 i 25 to taki typ pogody będzie w styczniu, 14 i 26 odpowiada lutemu itd i macie pogode załatwioną  na cały rok :D

MasterRoj    81

tera się rozregulowało w pogodzie ale coś tam można jeszcze spróbować i zobaczyć czy się potwierdzi

Edytowano przez MasterRoj

wdaniel    52

no... zapowiada się mokry rok. Zobaczymy, czy od 25 będzie się to sprawdzało...

Mnie dziadkowie jednak inaczej uczyli, bo od 13 do 24 miesiące leciały od stycznia do grudnia, a później sprawdzało się od tyłu, czyli 25 - grudzień, 26 - listopad, 27 - październik itd...

Agrest    527

Czyli  dostosowywano wróżby do aktualnych potrzeb. Jak słońce to liczymy od tyłu, jak wyszedł deszcz to np. liczymy od przodu ;)

Ale według starych porzekadeł to zapowiada się straszna susza bo od kilku dni zero opadów i na przyszłe również.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"

• Przez marcin974
      a gra sie w to tak pierwsza osoba mówi trzy słówka a nastepna mówi tak zeby pasowały do tych poprzednich
      oto przykład;
      za siedmioma morzami -> żył sobie ksiaże -> który miał rower -> górala z przezutkami _>(....)
      kledzy pamietajcie by czasem sie opanowac mnie tez kiedys ponioslo
      wiec moze ja zacznę
      dawno dawno temu-> za siedmioma górami ->żyła sobie kombajnistka....
    • Przez garek
      Koledzy mam problem moja stara maszynka ( 20 letnia ) się wykończyła te wszystkie gilety machy polsilwery to se można wsadzić.Myśle nad taką http://facetaria.pl/merkur-klasyczna-maszynka-do-golenia-futur-satyna-merkur-solingen-niemcy-p-451.html ma ktoś może podobną i czy warto wydać tyle kasy ?
    • Przez Zetor5340
      Szukałem,nic nie znalazłem wiec napisałem ten temat.
      No,własnie na pewno czesc z was ma komórke,bo to przydatne urządzenie
      Chciałbym wiedziec jakie macie marki i modele swoich sprzetów,jesli to nie jest tajemnicą..
      Co jest w nich dobre i przydatne a co raczej nie pasuje i wam przeszkadza.
      Piszcie ,chetnie zobacze jakie posiadacie sprzety.
      Ja mam aktualnie Nokie 3310 i jestem zadowolony,nie psuje mi sie,jest prosta w obsłudze.
      A wady to wiadomo jak w starych telefonach,a mianowicie brak polifonii,troche juz sie muli ze starosci ale jakos chodzi,juz mi sie cyfry na przyciskach zmazaly ale mam ja tak dlugo ze jak pisze cos to juz pamietam gdzie co jest.
      Tak wiec prosze o wypowiedzi.
    • Przez MARTINUS
      Ja pierwszy raz jechałem, a potem uczyłem się jeździć CIAPKIEM :huh:
      -U-R-S-U-S- C-328
      Pozdrawiam