Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    351

A mi marzy się taka tygodniowa zawierucha - taki powrót do przeszłości i chwilowy reset. 

U mnie niebo pogodne - czyste i przejrzyste jak mało kiedy. 0st.

Wiadomość z agroFakt.pl

szczypka    58

u mnie troszkę wieje w okolicach zera śniegu brak 

Agrest ty się chyba w głowę uderzyłeś zawierucha Ci się marzy głupoty piszesz ja jak sobie pomyśle że śnieg spadnie i będę musiał wstać i odrzucać to białe cholerstwo żeby móc dojść do kurników i do chlewni to mnie trzęsie na samom myśl 

zresztą teraz to i tak pół biedy ale jak sobie przypomnę ile nie raz trzeba było się namachać łopatą żeby się do kiszonki dokopać żeby bydło nakarmić 

Agrest    351

No ja nie ma tego dylematu bo mam 2 psy, 5 kotów i 11 kur :D . A śnieg oznacza pierzynkę dla wszystkiego co mam w polu + radość dzieci, które tak prawdę mówiąc  porządnego śniegu w życiu nie widziały. A ja od wczoraj zaplanowałem na kolejne 3 miesiące zbijanie bąków. No chyba, że zimy nie będzie to może wykarczuję trochę starych wiśni. Po za tym parę lat temu zrobiłem sobie pług do śniegu. Nie powiem, trafiłem bo akurat go ze dwa razy użyłem w roku produkcji, ale teraz zardzewiał i aż rwie się do roboty :P

Kas    138

Jeśli po leży z tydzień to możemy się żegnać z oziminami i rzepakami. Ok Nowego Miasta Lub . 10-12cm białego puchu.

ansu    73

Namiastka śniegu, mrozu -1, zimy, a samochody w rowach parkują

Agrest    351

Jeśli po leży z tydzień to możemy się żegnać z oziminami i rzepakami. Ok Nowego Miasta Lub . 10-12cm białego puchu.

Poważnie? To jak przez wieki się ludzie utrzymali i z głodu nie pomarli? Rozumiem, jakby przyszła gołoledź i przez 2 tygodnie powietrze nie dochodziło do roślin to można by się było martwić. Ale tygodniowe zaleganie śniegu?

U mnie krótka solidna śnieżyca i leży około 3cm puchu.

Edytowano przez Agrest

Thomas2135    1192

Od tego jest zima i śnieg to nie anomalia, więc nie rozumiem tej paniki. Minionej zimy też wszyscy panikowali, po przeprowadzeniu testu przezimowania, że im ozime wymarzły. Wiel z nich nawet nie protrafiło prawidłowo przeprowadzić tych testów.

Kula07    137

Anomalie to w nocy były. Wiał silny wiatr, padał śnieg i waliły pioruny. Prawdziwa burza tylko deszcz spadlw postaci stałej.

matik123    71

właśnie o to chodzi, od tego jest zima żeby było zimno, kiedyś bywało po -30 stopni i dało się żyć a teraz lekki śnieg i trochę poniżej zera o tu co niektórzy panikują, co ma być to będzie i takie biadolenie nic nie zmieni, jak dla mnie może już ten śnieg zostać od kwietnia 

miwigos    80

Może u ciebie u mnie takich mrozów nigdy nie było ,-20 przez 2 tygodnie i woda zamarznie w każdym gminnym wodociągu ,nie mówiąc o podlączeniu w gospodarstwie,dla mnie noromalna zima to troszke mrozu w styczniu i starczy

Nowy81    22

Od tego jest zima i śnieg to nie anomalia, więc nie rozumiem tej paniki. Minionej zimy też wszyscy panikowali, po przeprowadzeniu testu przezimowania, że im ozime wymarzły. Wiel z nich nawet nie protrafiło prawidłowo przeprowadzić tych testów.

I co nie wymarzło? Kto miał śnieg ,to nie zmarzło.

ryszrol    4

Może u ciebie u mnie takich mrozów nigdy nie było ,-20 przez 2 tygodnie i woda zamarznie w każdym gminnym wodociągu ,nie mówiąc o podlączeniu w gospodarstwie,dla mnie noromalna zima to troszke mrozu w styczniu i starczy

Aż niemożliwe może nie pamiętasz z osiem może dziesięć lat temu był i -30 stopni i może więcej ale było też dużo śniegu i w naszej wiosce jakoś nie pozamarzały wodociągi jak i też w gospodarstwach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się