Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czy czeka nas zmiana pogody?

soltys48    315

Wyczytałem w mądrych książkach że kto na zimę do Wszystkich Świętych nie po orze temu w przyszłym roku nie urodzi się zboże.

Umnie też pada, ale ja obrobiony, najwyżej kartofle z piwnicy trzeba bedzie wyciągać jak w listopadzie spadnie 100l wody.

A ja wyczytałem w równie mądrych jak nie mądrzejszych księgach żeby było zaorane na Świętego Marcina

już ponad 160 mm w październiku PZL

Wiadomość z agroFakt.pl

milanreal1    290

U mnie październik zamknął się opadami 89,3mm. Obecnie to najwilgotniejszy miesiąc w tym roku. Teraz oby listopad był stosunkowo ciepły żeby oziminy trochę nadrobiły zaległości.

skantos    3

ja po 200 mm za parzdziernik  przestałem liczyć( ale dużo nie przekroczyło ) w tym roku już spadło  koło 950 mm  i jest totalna masakra w polu siew byle do przodu lepiej się za siebie nie oglądać bo człowieka kurwi....a bierze  miejmy nadzieje że listopad będzie łaskawszy 

pedro2    342

łaskawszy od 10tego niby zimę nadają, mogłaby jeszcze troche zaczekać... październik 145mm wczoraj próba walki z obornikiem na zerwanym sciernisku błoto na wierzchu.

Agrest    347

Ot i sprawiedliwość - jednym się przelewa, a u mnie do 40mm w październiku dobiło. Według prognozy jest jutro szansa na 2-5mm :D  

soltys48    315

Ot i sprawiedliwość - jednym się przelewa, a u mnie do 40mm w październiku dobiło. Według prognozy jest jutro szansa na 2-5mm :D  

Nic się nie przelewa wody w rowach melioracyjnych brak, w studni wody ok 4 kręgi także wody nadal potrzeba ale byłbym za tym żeby przybywało jej z opadów śniegu

Agrest    347

Do studni to ja nawet nie zaglądam, bo lustro wody mam na czterdziestu paru metrach. Ale nie ma co biadolić bo do tej pory opady, choć małe to pojawiały się w newralgicznych okresach. Jedynie w tym roku brakło mi wody na zboża, ale coraz bardziej jestem przekonany, że główną przyczyną słabych plonów było podmarznięcie ozimin. 

soltys48    315

a u mnie wręcz przeciwnie w najważniejszych momentach rozwojowych wody w tym roku brakowało

matingus    107

Zgadzam się kolego z Tobą.środkowy pas Polski miał niedobór opadów.
Dzisiaj cały dzień pada.1 listopada nie ciekawy jest.

jonek98    871

Dzisiaj pada dość intensywnie,na poalch stoi woda ale w rowie puki co wody brak może na dnie z 5 cm ale tylko miejscami

Renault85-15TX    167

Mogło by tak z tydzień dać spokój z opadami żeby się obrobić w polu a później znowu może padać bo deszczu nigdy za dużo. 

RafaKdziela    135

Miłosz ja oddam Tobie cały deszcz ,co pada u mnie .Naprawdę nie przesadzam na polu stoi woda i to spore kałuże .

Milosz27    177

Miłosz ja oddam Tobie cały deszcz ,co pada u mnie .Naprawdę nie przesadzam na polu stoi woda i to spore kałuże .

Spokojnie mam swoje ale mimo to braki wody nadal bo na razie to tylko górna warstwa napojona...

PRIMO    177

U mnie od wczoraj wieczór do rana napadało 12mm mogłoby skończyć padać bo łąka i poplon na pkosach leżą :-(

Kula07    137

Październik zamknął się u mnie z ilością 105mm/m2.

Listopad natomiast zaczął się od 16mm/m2.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się