Skocz do zawartości

Polecane posty

soltys48    315

dziś rano -3*,dzionek pogodny liczyłem,że obeschnie i da się obornik wozić a tu zaczyna kropić PZL

zbyszekbrzuze    110

Witam bardzo rano. Przez te deszcze firma podupada, ludzie nie porobili w polach i sprzętu nie chcą remontować. U mnie jeszcze gnój do wywiezienia, ugór do likwidacji i zaorać to na zimę pod kukurydze. Poplony do zaorania a oziminy to już chyba nie da rady.

Rolnik1973    1247

A ja tam już się obrobił, moje polskie sprzęty nie wymagają napraw, teraz będę leżał do wiosny i oglądał tv i czytał af. A pogoda co Bóg da.

Wiadomość z agroFakt.pl

marti1980    31

Nie każdemu jest dane prowadzić tak bezproblemowe gospodarstwo jak Rolnikowi1973.On to ma dobrze pada kiedy trzeba słońce na zamówienie maszyny się nie psuja ceny za produkty też pewnie najwyższe w kraju Eh żyć nie umierać.Pow Sieradz coś się chmurzy pewnie będzie padać.

ansu    73

Wczoraj już o godzinie 20 temperatura spadła poniżej 0C rano lekko poniżej -3C Około 15 listopada chyba zabiorę się za kopanie buraków.

Kula07    137

O ile wczoraj była super pogoda, słonecznie, ciepło, bez wiatru i deszczu tak dziś piździ niemiłosiernie i popaduje. Ale ciągle na plusie.

Milosz27    177

Dzisiaj raz słońce raz deszcz w sumie 6mm na padało. Przydało by się trochę ustabilizowanej  pogody.

Rolnik1973    1247

Wyczytałem w mądrych książkach że kto na zimę do Wszystkich Świętych nie po orze temu w przyszłym roku nie urodzi się zboże.
Umnie też pada, ale ja obrobiony, najwyżej kartofle z piwnicy trzeba bedzie wyciągać jak w listopadzie spadnie 100l wody.

Agrest    347

Według twoja pogoda.pl ma się ustabilizować 10 -11listopad. Nocą -15 stopni poprzedzone dwoma dniami intensywnych opadów śniegu - około 45cm.

Ech gdyby się tak sprawdziło to dzieci wreszcie ujrzałyby prawdziwą zimę :P . Ale sprawdzalność tej prognozy na kilka dni w przód jest żadna.

icek1    178

Wyczytałem w mądrych książkach że kto na zimę do Wszystkich Świętych nie po orze temu w przyszłym roku nie urodzi się zboże.

Umnie też pada, ale ja obrobiony, najwyżej kartofle z piwnicy trzeba bedzie wyciągać jak w listopadzie spadnie 100l wody.

Ojej to został tylko poniedzia łek do orania nie wiem czy się uwine w jeden dzień i noc

Kula07    137

To taka apokaliptyczna myśl? Nawet jeśli, to mnie nie dotyczy, bo ja nie orze.

Edytowano przez Kula07

Milosz27    177

To w mojej okolicy nikt na przyszly rok nie bedzie mial plonow moze poza kilkoma obszarnikami co maja po 3ha i juz dawno temu na zime za orane. Rolnik on mi przypomiana jedngo goscia z oklicy jak tato przykazal tak cale zycie robi tatowe ziarno sieje tato kazal do tego dnia miec pole obrobione i koniec a kto rob inaczej to nic nie zbierze a sam zbiera moze po 2t z ha. B)

RafaKdziela    135

Wczoraj kolejny raz dolało i była nawałnica z gradem .Co do orania i tego straszenia ,to jakieś zabobony .Ja sporo pola nie będę orał ,a na wiosnę bezorkowo w mulcz zasieję .

Agrest    347

Już zaktualizowali - zero opadów śniegu i ciągle na plusie. Ot tyle warta jest prognoza długoterminowa.

miwigos    80

Według twoja pogoda.pl ma się ustabilizować 10 -11listopad. Nocą -15 stopni poprzedzone dwoma dniami intensywnych opadów śniegu - około 45cm.

Ech gdyby się tak sprawdziło to dzieci wreszcie ujrzałyby prawdziwą zimę :P . Ale sprawdzalność tej prognozy na kilka dni w przód jest żadna.

I całe szczęście że odwołali te mrozy,bo koło 20 listopada przyjadą kopać buraki

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się