Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wilhelm    401

Na śląsku dziś temp przekroczyła 16, słonecznie, chociaż podmuchy wiatru czasami silniejsze i wydaje się że jest chłodniej.. Idealna pogoda na siewy.

kp38    8

Spuszczaliscie wode wieczorem? Bo ja nie, a rano zaskoczenie :D

Ja zawsze na wieczór spuszczam :) bo do rana łóżko można zalać :D 

Podlaskie zimno i wietrznie.

Wiadomość z agroFakt.pl

wilhelm    401

To za***isty kontrast termiczny dziś.. Teraz już tylko 11, szybko leci w dół temp. a od zachodu zachmurzyło się, jakby lać miało...
@kp38- wodą ? :D

Piechu    43

Co za fatalna pogoda Zapowiadali slonce tymczasem pada deszcz zimno i wieje wiatr. Chociaz pszenice zasialem ale troche mokro. Na przyszly tydzien mialembw planie wkoncu kukurydze zaczac mlocic ale przy takiej pogodzie marne szanse. Chyba bedzie trzeba kombajn wynajac i tiry bi swoim dominatorem 76 nie dam rady. Nie dosc ze cena kiepska to jeszcze pogoda nie sprzyja

szczypka    58

dziś słonecznie i ciepło tylko ten wiatr 

parę ha pszenicy wysiałem mam nadzieje że pogoda się utrzyma jeszcze 4 ha zostało do zasiania i marchew zebrać 

soltys48    315

tak jak u wszystkich wiatrzysko niemiłosierne wczoraj w nocy trochę się uspokoiło to dwie beczki wypryskałem nawet fajnie wyszło bo  rano +6, dziś na razie nie zapowiada się na uspokojenie ale zobaczymy ok 23

ansu    73

Od trzech tygodni ciągle pada to już chyba polowa tego co w sumie spadło w tym roku, dobrze, ale depresji można dostać z braku słoneczka.

Ansja    310

W piatek i sobote dosc pogodnie.Dzis znow pada,Nie potrzebna jest juz tak duża ilosc deszczu.

macio9554    19

Od wczoraj wieczora pięknie pada :) suma opadów w październiku to już jakieś 60 litrów :) Z chęcią przyjmę jeszcze drugie tyle :D

Agrest    357

U mnie napadało tyle, że deszczomierz nie odnotował. Orka poniżej 30cm odsłania prawdziwy obraz poziomu wilgotności - tak sucho jeszcze w żadnym roku nie było. 

marian2011    111

U nas ludzie teraz już mają dość deszczu ,po co orać ponad 30 cm  sama martwica na wierzchu ,nie da się zrobić zielonki ,zasiać ,z doskoku wybierają ziemniaki ,terminy oprysku uciekają rzepaku ,a czy da się opryskać zboże WLKP 

SIEWCA    24

Po całonocnych opadach ( jeszcze teraz słabo pada ) w deszczomierzu 26 litrów......a miało być młócenie reszty kukurydzy, uprawa, siew pszenicy.....a tu wielkie bajora na polach  ;[ ;[  to już 83 l w X.

Edytowano przez SIEWCA

RafaKdziela    135

U mnie to samo prawie 30 litrów i kukurydza pływa .Jak tak dalej będzie to na mrozie najszybciej wjadę na te gliny .U mnie w październiku mocno powyżej 100 litów na metr .Pada od wczoraj od 18.

Mari82    10

To samo u mnie nie mam pytań,jak nie padało to 2 miesiące a teraz nie można nawet skończyć siewów i trochę kuku do młócki,a gleba czarna ciężka i nawet dwa dni bez opadu jak było to lepiło się wszystko,a dziś to nawet miejscami woda stoi w polu

marekfarmer    4525

umnie  też od wczoraj  wieczora  pada  znów   a miałem jutro  kuku  kosić  ale  to  nic  niech  pada   braki  wody  są  tak  duże  że   niech pada

Agrest    357

U nas ludzie teraz już mają dość deszczu ,po co orać ponad 30 cm  sama martwica na wierzchu ,nie da się zrobić zielonki ,zasiać ,z doskoku wybierają ziemniaki ,terminy oprysku uciekają rzepaku ,a czy da się opryskać zboże WLKP 

Np pod uprawy sadownicze - martwica na wierzchu, a warstwa próchniczna w systemie korzeniowym.

tomsk    5

U mnie to samo prawie 30 litrów i kukurydza pływa .Jak tak dalej będzie to na mrozie najszybciej wjadę na te gliny .U mnie w październiku mocno powyżej 100 litów na metr .Pada od wczoraj od 18.

To teraz ci kukurydza pływa bo przeważnie po opadach to ci podwórko pływało

S-Piotr    48

Nie jest tak tragicznie na mimo grubo po nad 60l/m2 w październiku w sobotę udało się zasiać pszenicę na oranej przed tymi deszczami działce, ale nie wszędzie udało się uprawić poległem w miejscach gdzie nigdy się nie topiłem,a od wtorku ponownie deszcze wracają. 

RafaKdziela    135

To teraz ci kukurydza pływa bo przeważnie po opadach to ci podwórko .

Niestety na polu jest zupa i niczym nie da się wjechać .A co chcesz pomóc w osuszaniu ???.Widzę ,że z  Ciebie to ekspert od siedmiu boleści .

Edytowano przez RafaKdziela

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się