Skocz do zawartości

Polecane posty

wilhelm    401

Jeszcze dwa tyg. temu beczeliście, że katastrofa, sucho, tragedia, masakra, deszczu..deszczu! Teraz lamentujecie, że nie posiane, nie wykopane, nie wymłócone... Odkąd pamiętam, w gospodarstwie zawsze trzeba było dostosować się do pogody a nie odwrotnie.

Woltic    1

W ostatnich dniach opady i wilgotność były na tyle równomierne, że ziemia powinna sobie to ładnie wchłonąć - ziemia dobrej klasy, jeśli ktoś ma problem z nieprzyjmowaniem wody powinien się zainteresować na czym stoi

Wiadomość z agroFakt.pl

Szymi40    373

Polakowi  nie próbowałem - ale  Polce  da  radę......   nareście   słoneczko  -   zaraz  inny  dzień. 

jonek98    872

Dziś nie pada choć pochmurno i dość ciepło.Te tematy to moga być ruskie boty,juz parę stron to sieglo kedys

Mateusz1q    24

Kosicie kukurydze? Jak myslicie jak przed deszczami miala 24% z kolby, dzisiaj nie pada i wieje to jutro bedzie miala te 30 chociaz?

FIWI    8

W ostatnich dniach opady i wilgotność były na tyle równomierne, że ziemia powinna sobie to ładnie wchłonąć - ziemia dobrej klasy, jeśli ktoś ma problem z nieprzyjmowaniem wody powinien się zainteresować na czym stoi

nie wszędzie, nie wszystkim i nie w każdych warunkach - jesienią nie ma takich luksusów by opad się natychmiast wchłaniał (przynajmniej na podkarpackich glinach). Wychodzi na to, że trzeba będzie założyć leśne łańcuchy z podkowami i siać na bezczelnego - tylko pole będzie wyglądało jakby czołg przejechał. Cały następny tydzień przelotne deszcze co dość skutecznie paraliżuje jakąkolwiek próbę uprawy i siania.

wilhelm    401

@woltic - niemki zawsze czuły "pociąg" do wszelkiej maści "Arabów"
Nie pada, ale na termometrze 5°C

maroko    3

Dziś pierwszy dzień bez opadów i prognozy dalsze nie zapowiadają ich na kilka dni. U mnie jeszcze 1,7 ha pszenżyta Pigmej nie zasiane i mam dylemat co z tym zrobić. Nigdy tak późno nie siałem, zawsze do tego 20 września było zasiane. 

Byście sieli czy sobie odpóścić? 

Milosz27    177

Siej spokojnie tylko wysiew ok +10-15% Ja  też będę jeszcze siał a dopiero dzisiaj część zaorałem jeszcze półtora ha ciężkiej gliny zostało bo nie da się ujechać. Dzisiaj nie padało chwilami słońce wychodziło ale to nie to co powinno być z 3-4dni ze slońcem by się przydało.

pedro2    342

Na Podlasiu trochę chłodno i wietrznie, ale słoneczko grzeje. Na tydzień nadają pogodę i przymrozki jutro może oderwe się od wykopek 6 ha 4 pokosu czeka.

jonek98    872

Dzisiaj przesuszalem ziemei kultywatorem Jescze jutro 1,5 ha zrobię i można siac.Nie wiem czy zwiększać obsadę bo ojciec i tak sieje dość gęsto

marti1980    31

No,i mamy pierwszy przymrozek.Jadę kopać ziemniaki bo jeszcze 1ha został a od niedzieli znowu ma paprać.Ok Sieradza

Goska93    147

W płd Wlkp dzisiaj przymrozek -1, ogólnie deszcz i mzawka co drugi dzień od 3 października, 6-7 stopni ;) nie narzekamy bo dawno tak nie było :P

iron    393

wychodzi słońce po cholera wie ilu dniach.bedzie można rzepak opryskac

jonek98    872

U nas dziś ladna pogoda,to dużo ludzi sie wzięło za siew i uprawę,U mnie pszenżyto posiane jutro jeszcze żyto i koniec.Po 11 listopada pójdą orki zimowe i koniec

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się