Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Serwis pogodowy dla rolników

pep14    1

Pewnie wszyscy nie dostali tyle ile potrzeba, ja dostałem 45 l/m i jeszcze by się przydało tyle samo.

Wiadomość z agroFakt.pl

jonek98    871

Orki pod siew dokonczone,choc miejscami było ciężko na uprawę pod siew trochę mokro nadal na chama może i by poszlo.

kuba55    432

znow pada ,  i siac nie idzie ,  ,ktos pisal  ze narzekamy na deszcz  ,  ja powiem  tak   w pogodzie w tym roku porobily sie jakies okresy ze jest albo  za mokro lub za sucho ,  nie ma rownomiernosci opadow

wdaniel    52

Mi jeszcze zostało 1,7ha do siania w 2 kawałkach, a więc 2 godziny roboty, bo jedno pole o powierzchni 1,1 ha zrobię w godzinę, gdyż wąskie i długie, a drugie kwadratowe i więcej czasu stracę na obracaniu niż na samym sianiu. Do siania mam agregat talerzowy 2,7m + siewnik i to wszystko ciągnie DX-120 na biegach 2-5 i obrotach 1450-1500.

Edytowano przez wdaniel

Agrest    347

To u mnie w sumie 24mm. Wczoraj zapuściłem na jednym kawałku pług nieco głębiej i wyorałem suchą glebę.

szczypka    58

a  ...uj z taką pogoda zimno i wieje dziś spadło ok 1mm i tak co dziennie pszenica leży w stodole siać za bardzo się nie da wszystko oblepione ale o dziwo przy tym zimnie dziś z młodnika dwa wiaderka (10l)kani przyniosłem 

wilhelm    401

Na tych kaniach może jeszcze lepszy interes zrobisz, niż na pszenicy :) U mnie napadało 32 w tamtym tygodniu, pszenica posiana w niedziele i wczoraj.

Siałeś już pszenice? W moich stronach cisza na polach od 2 października i nie widać szans na poprawę. Może listopad będzie łaskawy i da się wjechać w pole...

wilhelm    401

U mnie dziś z rana też pochlapało 5 l. Tak, siałem pszenice w niedzielę i w poniedziałek, bo prognozy pogody były kiepskie na ten tydzień. Tak jak wspominałem wcześniej, u nas napadało 32 l. w tamtym tygodniu, od czwartku deszczu już nie było. Miłem do zasiania tylko nieco ponad 7 ha. pszenicy.

sxAnia    29

Ciągle leje i do tego zimno. A jeszcze nie zaczęłam pszenicy siać  :lol: Zamówienia na usługi też są i trzeba będzie ostro działać.

Edytowano przez sxAnia

zbyszekbrzuze    110

U was też tak pada? Już 2 tygodnie bez przerwy. Kiszonka z qq spleśnieje od tego bo ziemia spłynęła z foli a psy i koty biegają po pryzmie..... Mam dość. Na dodatek klient dzwonił żeby mu zmienić uszczelkę pod głowicą pod gołym niebem, nawet już rozebrał

Piechu    43

Ale pogoda. Gdyby tak padalo na wiosne czhy we wrzesniu bylo by super. A tak jeszcze mam pszenice do siania i kukurydze do mlocenia. Az strach pomyslec co bedzie jak pogoda sie nie poprawi. Teraz jeszcze silne wiatry zapowiadaja wiec nie jest kolorowo. A jeszcze nie tak dawno zapowiadali piekna sloneczna i ciepla zlota jesien.

szczypka    58

i w nocy jeszcze 5l/m2 dopadało 

te nowe tematy i posty w nie których tematach to atak hakerów czy co?

Edytowano przez szczypka

kizak    65

No właśnie, :blink:  od wczoraj pojawiają się i znikają :blink: .   Słoneczko i psi mrozek ;)

Edytowano przez kizak

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się