Skocz do zawartości

Polecane posty

miwigos    80

Nic dziwnego deszcz się szybciej znudzi jak słońce,spadło 50 l , na pażdziernik by starczyło

pedro2    342

51mm w jakieś półtorej doby. Jak myślicie na pszenżyto już chyba za późno na Podlasiu? Zimno nadają, zawsze sieje tylko jare mieszanki, ale przydało by się z 3 ha pszenżyta muszę zmienić żywienie.

Wiadomość z agroFakt.pl

jacus    95

wisla wylala ale tylko tam gdzie wybrali ziemi z miedzywala w ramach rekultywacji- pare osob zarobilo sporo kasy[polak potrafii :P ] ale okoliczne rzeczki prawie puste, ziemia wchlonela wszystko, woda miejscami stoi ale jutro wyruszam w pole, na piaskach powinno sie dac robic.

patrze w poludnie na gory a tam snieg lezy- znaczy ze zimy dlugo nie bedzie,jesli wcale.

kuba55    432

u mnie na wsi   to   prawie nikt   pszenzyta , zyta , pszenicy nie posial , a co do siania to trzeba siac   , najwyżej  ilość   podniesieniemy do 300 kg , 

szczypka    58

skończyło padać ok 9 parę godzin chmury później już słonecznie udało się resztę dyni zebrać jak się uda to jutro zacznę siew pszenicy 

coś czuję że w nocy będzie przymrozek 

Agrest    349

Po ile dynia u Ciebie i za jaką odmianę?

U mnie dziś bardzo zimno, ale dzień piękny

szczypka    58

u mnie też przymroziło dachy i auta oszronione 

dynie mam piżmową, hokaido, miranda, wintery luxury i takie pomieszane sprzedaje tylko te najładniejsze po 70gr ale dużo to tego nie schodzi ok 4 ton na rok uda mi się sprzedać resztę zjadają kury (ogólnie to ja dynie dla kur uprawiam a jak się zdarzy klient to sprzedaję)

jacek1296    63

Od 01.10 spadło 50mm, bardzo to cieszy. Jak popada drugie tyle, też będę się cieszył. Zasiać zawsze się zdąży.

wdaniel    52

jeszcze nic nie posiane - na razie orki robię, a ciągnie się to, bo z pracy wracam o godz. 17, zanim zjem obiad i nakarmię trzodę to w tempie ekspresowym robi się 18:30. Zostało mi jeszcze 3 hektary orki i wszystko było by pięknie, jak by nie to, że w 5 kawałkach i najdalej oddalone to 8km.

Może dzisiaj skończę, jutro rano wyjadę z polifoską i po południu wyjadę już siać.

EDIT:

Dzisiaj rano o 5:30 było -3 stopnie. W taczce woda zamarznięta na 4mm, samochód musiałem uruchomić na 10min, by szyby się roztopiły, bo skrobać lodu nie będę tym bardziej że wczoraj o 23 jeszcze deszcz padał i ten lód nie był z wilgoci i szronu, lecz od narznącego deszczu.

Edytowano przez wdaniel

matik123    71

jeszcze nic nie posiane - na razie orki robię, a ciągnie się to, bo z pracy wracam o godz. 17, zanim zjem obiad i nakarmię trzodę to w tempie ekspresowym robi się 18:30. Zostało mi jeszcze 3 hektary orki i wszystko było by pięknie, jak by nie to, że w 5 kawałkach i najdalej oddalone to 8km.

Może dzisiaj skończę, jutro rano wyjadę z polifoską i po południu wyjadę już siać.

opłaca się jechać na pół hektara 8 kilometrów ?

szczypka    58

dziś raz chmury a raz słońce

udało się zasiać parę ha pszenicy ale z wałowaniem już nie było tak kolorowo wał oblepiony ziemią 

szczypka    58

po to żeby równiutko było w żniwa opuszczasz hedr i jedziesz  a nie wypatrujesz jakiś niespodzianek zwłaszcza przy miedzach 

Kula07    137

Wał nie służy chyba do wyrównywania gleby tylko do jej ugniecenia w celu ochrony wody przed parowaniem ewentualnie rozbiciu brył, ale drobnych brył. Wywnioskować z tego można, że słabo miałaś doprawioną ziemie. A wał na mokrą glebę to nieporozumienie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się